reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Basiajulia mi tak wlasnie pyknelo jak mi wody odeszly. Taki stuk jakby kosc uderzyla o kosc. Zazdroszczewam karmiacym, ja siedziałam przed laktatorem i ani kropelka nie splynela, jedynie krew, mam sutki cale we krwi, juz nie wiem co robic :( maly sie zaprzyjaznil z butla :(

Julka, u mnie już też butla. Ale mimo że mi trochę ciężko to widzę że maleńka najedzona i szczęśliwa. A i ja nie cierpię.
 
reklama
Dziewczyny wiem ze ten temat juz był ale czy któraś w szybkim skrócie jest w stanie mi powiedzieć jak to jest z ta opieka dla męża na mnie poporodowe? Przy wypisie ze szpitala muszę sie upomnieć? Trzeba spełniać jakieś warunki?
Moj pracodawca nie dał jednego dnia wolnego mojemu M zeby mógł byc ze mną przy porodzie to chciałabym ta opiekę wykorzystac


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
@BasiaJulia - no własnie ja probowałam juz koszenia trawy, mycia okien, spracery sprzątanie. Na wizycie dowiedziałam aie ze mam aż " nieznacznie skróconą szyjkę". Dziewczyna na forum pisała ze wzieła dwie łyzki stołowe tego olejku ( a nie miala ani rozwarcia ani skrocenj szyjki no nic ) dostała biegunki i na wieczór urodziła.. Ja chce uniknąć wywoływania bo wiem czym to pachnie i chyba skuszę sie zeby sprobować może akurat sie uda..
Trochę mnie to przeraża, ale jakbyście to wypróbowały to możeee......

LuckyJuly - trzymam kciuki :)

Zobaczymy, jakie "nowości" nam wieczór i noc przyniosą ;)
 
Lucky, co za pracodawca!!!!!!!!!! A okolicznościowego nie może jak urodzisz? Niech weźmie wtedy te dwa dni i załatwi sobie opiekę nad Tobą. Ja przy wypisie pytałam o to. Albo daje lekarz w szpitalu (tu nie dał) albo lekarz pierwszego kontaktu Twojego męża ( musi iść do niego z Twoim wypisem ze szpitala). Jeśli i ten i ten nie da to ginekolog kazał przyjść do siebie i powiedział, że on da.
 
Lila pracodawca po rodzinie [emoji19]
Szkoda gadać
Przykład tego ze na najbliższych nie masz co liczyć


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Lila tak dostawian ale jako ze maly je butle to jest 5 minut i koniec,staram sie nie dawac go na pelnym głodzie, do tego laktator no i nic. A tak w ogole to lekarz mowil ze bedzie malutki a ma ubraby pajacyk w rozmiarze 56 i jest na styk. Malo co mam w rozmiarze 62 a troche 50ktorych pewnie nawet nie ubiore. Martwie sie ta zoltaczka, niby mowili ze to fizjologiczna i jest ok ale do swiatla dziennego widac ze jest zolty. Ma normalny aptetyt tylko dzis po powrocie do domku spi caly czas (nie ma to jak swoje lozeczko i swoj kocyk ) :) polozna będzie we wtorek to podpytam chyba ze jutro bedzie bardzo zolty i markotny to pojadę do pediatry. Wychodzac ze szpitala dostałam zalecenie wizyty u neurologa w 3 i 6 miesiacu ze wzgledu na przyduszenie i w jednej rece musze konktrolowac napiecie miesniowe. U jakiego dobrego specjalisty to moge sprawdzic? Babeczka mowila niby o pediatrze ale wolałabym isc do kogos kto typowo sie czyns takim zajmuje zeby w razie w to rehabilitowac. Dziewczyny po porodzie sn kiedy poszlyscie do wc po porodzie? Ja sie oczyscilam w nocy z środy na czwartek i od tej pory nie bylam, ale czuje ze jelita pracuja... boje sie ze to bedzie moj kolejny porod :( a hemoroidy mi takie wyszly po porodzie ze nie siadam na tylku.
 
Basiajulia mi tak wlasnie pyknelo jak mi wody odeszly. Taki stuk jakby kosc uderzyla o kosc. Zazdroszczewam karmiacym, ja siedziałam przed laktatorem i ani kropelka nie splynela, jedynie krew, mam sutki cale we krwi, juz nie wiem co robic :( maly sie zaprzyjaznil z butla :(

Przy pierwszym dziecku tez ani kropeli wydusic laktatorem ani reka nie moglam a karmiłam 8miesiecy. Kremy na poranione sutki kup Kochana i przustawiaj malego, aaaa i polecam piwo bezalkoholowe :) dziala cuda.

A ja mam gorączkę i ból piersi i dreszcze nie wspomnę jak mnie boli kość ogonowa i dół brzucha tam w środku.


Ja tak wczoraj mialam.. od piersi mi sie tak zrobilo.. szybka reakcja mnie uratowala.. oklady z kapusty, paracetamol, częste przystawianie malego i laktator.
Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom


Julita mam to samo tylko bez goroczki. Jeszcze boli mnie nerka i mam bardzo stope spuchnieta

Od piersi to moze być, tzw zapalenie piersi. Nie dopuszczaj do przepelnienia piersi. Oklady z kapusty i paracetamol mi pomogly.

Cześć dziewczyny
Nic mnie nie bierze, sprawdziłam torbę czy mam wszystko i jestem nastawiona na wyjazd do szpitala rano...
Miała któraś z was wywoływany porod?
Gin mi powiedział ze dostanę kroplówkę i powinnam urodzić...
Mówią nie myśl o tym, ale jak?
Jeszcze M nie moze ze mną jechać, jak wszystko dobrze pójdzie to dotrze po pracy jak juz urodzę...
Nie wiem czy prześpie tą noc...
Macie jakieś "ostatnie" rady? [emoji29][emoji51]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

Ja mialam wywolywany. O 10 dostalam kroplowke a pierwsze skorcze pojawily sie po 17 ;) jak mozesz skorzystać ze znieczulenia to ja polecam :)

Na SOS przekazałam sms-a od Iwony 35 :D

A wlasnie przed sekundka o Niej myslalam :D :D

Lila tak dostawian ale jako ze maly je butle to jest 5 minut i koniec,staram sie nie dawac go na pelnym głodzie, do tego laktator no i nic. A tak w ogole to lekarz mowil ze bedzie malutki a ma ubraby pajacyk w rozmiarze 56 i jest na styk. Malo co mam w rozmiarze 62 a troche 50ktorych pewnie nawet nie ubiore. Martwie sie ta zoltaczka, niby mowili ze to fizjologiczna i jest ok ale do swiatla dziennego widac ze jest zolty. Ma normalny aptetyt tylko dzis po powrocie do domku spi caly czas (nie ma to jak swoje lozeczko i swoj kocyk ) :) polozna będzie we wtorek to podpytam chyba ze jutro bedzie bardzo zolty i markotny to pojadę do pediatry. Wychodzac ze szpitala dostałam zalecenie wizyty u neurologa w 3 i 6 miesiacu ze wzgledu na przyduszenie i w jednej rece musze konktrolowac napiecie miesniowe. U jakiego dobrego specjalisty to moge sprawdzic? Babeczka mowila niby o pediatrze ale wolałabym isc do kogos kto typowo sie czyns takim zajmuje zeby w razie w to rehabilitowac. Dziewczyny po porodzie sn kiedy poszlyscie do wc po porodzie? Ja sie oczyscilam w nocy z środy na czwartek i od tej pory nie bylam, ale czuje ze jelita pracuja... boje sie ze to bedzie moj kolejny porod :( a hemoroidy mi takie wyszly po porodzie ze nie siadam na tylku.

Mniej malego caly dnie przy świetle dziennym (najlepiej przy oknie) mojemu tak zeszla zoltaczka i u mnie tak właśnie zalecaja by dziecko bylo w jak najbardziej oświetlenym miejscu w domku (ale nie moze swiecic slonce na dziecko).

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fazerkamm dzieki za radę, taki mam zamiar, zeby wykorzystać znieczulenie, mam nadzieje ze sie uda!
Moze chociaż w tej kwestii mi sie poszczęści


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
No to za Iwonę kciuki trzymam! :)

Dziewczyny z dzieciaczkami - też macie sterte prania?? Praktycznie co dzień muszę małą porcję prania robić, bo albo małemu się pieluszka zsunie, albo mu się uleje, albo obsiusia wszystko podczas przewijania :p

Drugie pytanie do mam chłopców - macie jakiś sposób na przewijanie chłopca, by ograniczyć obsikiwanie wszystkiego i wszystkich wokoło? :)

Co do bólu piersi przy karmieniu - jak kiedyś pisałam, ważne by maleństwo dobrze pierś łapało. Ostatnio w szpitalu udało mi się wypatrzeć ilustrację tego jak się powinno podawac pierś. Może którejś się przyda :) Jak mój złapie dobrze, to na prawdę 0 bólu jest.
 

Załączniki

  • 2016-07-15 12.27.27.jpg
    2016-07-15 12.27.27.jpg
    82,4 KB · Wyświetleń: 108
Do góry