reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

A jakie mialyscie wyniki krzywej cukrowej? Przed wypiciem glukozy, po 1h i po 2h?
Ciekawa jestem jak moje wyniki czy są w porządku bo jeszcze u lekarza nie bylam.
Moje wyniki:
Przed 83
Po 1h 153
Po 2h 104

A jeszcze w badaniu moczu pH wyszło mi ponad normę 8 i ciężar właściwy poniżej normy. Do tej pory miałam zawsze w porządku wyniki moczu☺


przed jest norma 70-99
po 1 godz ponizej 185,4
po 2 godz ponizej 140,4 to masz idealny wynik;) ja miałam po godzinie 190 a pozostałe w normie,ale pani doktor powiedziała ze te normy sie zmieniły bo kiedyś były niższe wartości i wg nich to juz jest sporo przekroczone i narazie zmienic diete;) już sie bałam że bedę musiała powtarzać to paskudne badanie,ale na szczęście nie;)


Asiek mała rośnie :-)
A dieta może ci i wyjdzie na dobre. Ja niedługo też pewnie będę na diecie dla cukrzyków
masz rację,przynajmniej jest porządna motywacja żeby coś zmienić na lepsze;)
 
reklama
Asia28BK dzięki za podanie norm ☺teraz już wiem że mam wyniki idealne. Trochę się bałam bo strasznie lubię slodkosci i w ogóle się nie ograniczam ☺ zawsze dużo jadlam ale teraz jak siedze w domu to już tak wcianam że aż wstyd. Muszę przystopowac chyba☺
 
Asia28BK dzięki za podanie norm ☺teraz już wiem że mam wyniki idealne. Trochę się bałam bo strasznie lubię slodkosci i w ogóle się nie ograniczam ☺ zawsze dużo jadlam ale teraz jak siedze w domu to już tak wcianam że aż wstyd. Muszę przystopowac chyba☺


ja teeeeeeeeeżżżżż tak lubie słodkie,zwłaszcza wieczorem;) chociaż teraz tak czytam o diecie przy cukrzycy ciążowej i to nie tylko opiera sie na zrezygnowaniu ze słodyczy (duże znaczenie ma rezygnacja z tłustych,pieczonych potraw i tłustych serów,białego pieczywa i wszystkiego co opiera się na mące pszennej;)więc nie jest tak źle-jak przemycę jednego batonika dziennie albo parę kostek czekolady to nic się nie stanie,a i najważniejsze żeby jeść 5-6 posiłków dziennie żeby nie dopuszczać do wahań poziomu cukru;) tak że jestem dobrej myśli;)
 
nowy wózek Pajero na zniżkę do Smyka wychodzi cenowo 1150 zł.
Jaką zniżką? My dziś oglądaliśmy za 1450zł, pani wspomniała coś jedynie o rabacie 10% na zakupy. Pytam, bo to też nasz typ ;)
Dziewczyny robicie 3 prenatalne?
My się już zapisaliśmy. To kosztuje, ale gdyby udało się coś ewentualnie wykryć wcześniej, to byśmy sobie pluli w brodę, że nie poszliśmy...
Mój gin dał mi skierowanie na te pierwsze i drugie badania a o trzecich nic nie wspominał!
U mnie tak samo. O trzecich powiedział nam lekarz na prenatalnych drugich, ale od razu zaznaczył, że są odpłatne, a nie na fundusz. Zapytaliśmy o te badania to sam powiedział, że nie są obowiazkowe, ale są wskazane i on osobiście uważa, że w każdej ciąży powinno się to badanie wykonać. Nie wiem ile w tym prawdy a ile "chwyt marketingowy" na młodych rodziców, ale się zdecydowaliśmy :) Dodatkowo, tam gdzie chodzę to jeszcze przy komplecie badań u nich wykonywanych jest w gratisie po 35tygodniu jakieś badanie :)

Witam dziś późno, byliśmy na sklepach i mamy pierwsze dziudziusiowe zdobycze! :)
 
Jaką zniżką? My dziś oglądaliśmy za 1450zł, pani wspomniała coś jedynie o rabacie 10% na zakupy. Pytam, bo to też nasz typ ;)

My się już zapisaliśmy. To kosztuje, ale gdyby udało się coś ewentualnie wykryć wcześniej, to byśmy sobie pluli w brodę, że nie poszliśmy...

U mnie tak samo. O trzecich powiedział nam lekarz na prenatalnych drugich, ale od razu zaznaczył, że są odpłatne, a nie na fundusz. Zapytaliśmy o te badania to sam powiedział, że nie są obowiazkowe, ale są wskazane i on osobiście uważa, że w każdej ciąży powinno się to badanie wykonać. Nie wiem ile w tym prawdy a ile "chwyt marketingowy" na młodych rodziców, ale się zdecydowaliśmy :) Dodatkowo, tam gdzie chodzę to jeszcze przy komplecie badań u nich wykonywanych jest w gratisie po 35tygodniu jakieś badanie :)

Witam dziś późno, byliśmy na sklepach i mamy pierwsze dziudziusiowe zdobycze! :)

Ile będą kosztować Cię te badania?
 
Lizzy, moja koleżanka pracuje w Smyku i ma karte rabatową swoją więc ona kupi ten wózek na siebie w razie co
A to zazdroszczę, myślałam, że może są jakieś zniżki w internecie czy coś :) my też się na niego zdecydowaliśmy dziś :)
Ile będą kosztować Cię te badania?
U nas 240zł, ale jak dobrze doczytałam to z nagraniem na płytkę już :)
 
reklama
niestety glukoza wyszła podwyższona i mam przejść na diete...
Mi właśnie przed kilkoma dniami wyszedł wysoki cukier w badaniu moczu :( Mam cichną nadzieję, że to tylko przez niekontrolowane spożycie słodyczy kilka dni przed badaniem, zwłaszcza wieczorem przed.
Kazano mi odstawić słodycze (raz w tygodniu mogę sobie pozwolić :p), słodkie owoce i generalnie zwracać uwagę na to co jem i przy następnej kontroli za pare tygodni będę mieć to badanie z glukozą.. Troche strachłam, więc też się sama na dietkę dla cukrzyków przerzuciłam tak na wszelki wypadek.

Ehh, a tu akurat Święta zaraz..
 
Do góry