reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

muszę się wczytać we wszystkie szczepienia bo jak tak patrze to tyle tego jest ze coś niesamowitego..obowiązkowe...zalecane...mniej zalecane..szokkk

Szczepienia obowiązkowe są wykonywane bezpłatnie, ale musi je poprzedzić wizyta u pediatry, który zadecyduje o możliwości wykonania szczepienia. Do tej grupy należą szczepienia przeciwko następującym chorobom:

Szczepienia zalecane
W niektórych krajach UE i USA są to szczepienia refundowane przez państwo. Niestety w naszym kraju wciąż są płatne i wykonuje się je na koszt pacjenta. Wśród szczepień zalecanych znalazły się szczepienia przeciwko następującym chorobom zakaźnym:

 
reklama
dziewczynki czy macie wiedzę na temat bycia na czczo do badań tsh? Jadę dopiero o 12 a już mnie ssie :(
Mój lekarz zawsze powtarza ze można zjeść lekkie śniadanie, ale absolutnie nie można brać w tym dniu leku bo on zmienia wynik badania, tzn. możesz wziąć lek ale po pobraniu krwi.
Hej, jak robisz tylko tsh to nie musisz. Mi tylko dr nie karze brać a tym dniu euthyroxu.
Ja dziś własnie byłam na badaniach krwi i taka sytuacja słaba wyszła. Pobieranie jest od 7:30, ja byłam o 7:40, w drodze zaczęła mi krew z nosa lecieć i samo pobieranie bardzo mnie dziś bolało. Ale nie o tym. Jak weszłam to było kilka osób w kolejce, wisi kartka, że ciężarne poza kolejnością, więc pytam czy mogę wejść. Pani po 60-tce powiedziała, że nie, bo ona od 7:30 czeka... no ok, nie będę dyskutować. Pani za nią i reszta powiedziała, że mnie przepuści. W międzyczasie ta pani co powiedziała, że mnie przepuści weszła, jako pierwsza na tzw drugi cukier i chyba coś powiedziała w zabiegowym , bo jak wyszła to pielęgniarka mnie poprosiła. No to weszłam.... i zza dzrwi słyszę lekką awanturę tej co mnie nie chciała przepuścić .... porażka .....
Ogólnie po tym pobraniu się źle czułam, chyba pierwszy raz mi się słabo zrobiło, dobrze, że mam blisko do domu. Za tydzień kolejne badania w tym podwójny cukier bleh, ale już w innym miejscu, więc może obejdzie się bez awantury.
takie są właśnie starsze panie, aż przykro........
Kurcze właśnie o euthyrox akurat lekarza spytałam ( zapomniałam zapytać o to "na czczo") i mi powiedział żeby wziąc normalnie rano. JUż wzięłam.
no nie wiem, mój lekarz nie pozwala brać leku w dniu badania.
Hej Wam w piątek :) u mnie dzisiaj leniwy dzien. Wczoraj byłam na plotach z kolezankami. Fajnie było sobie wyjsc z domu miedzy ludzi, ale powiem Wam ze posiedzialas pare godzin i tak mnie brzuch bolał jak wracałam ze szok. Dzisiaj juz nic nie boli ;) ostatnio pisałam ze średnio mi sie śpi z rogalem ale po kilku nocach sie przekonałam. Śpię rewelacyjnie tylko muszę sie na nim dobrze ułożyć :-)

U mnie dzisiaj na obiadek ogórkowa i spróbuje zrobic naleśniki, nigdy mi sie jeszcze nie udały ale sie nie poddaje. Nie mam miksera niestety wiec bede kombinować z blenderem i tzw trzepaczką :)

Dziewczyny leci Wam juz ta siara? Bo mnie leci i w sumie ciagle z lewej piersi a z prawej nic.

Dzisiaj idziemy na drogę krzyżowa ulicami miasta. Bardzo lubię święta wielkanocne natomiast Bożego narodzenia nie koniecznie, zawsze mi wtedy smutno jakoś.

U mnie dzisiaj słońca raczej brak i chyba zimno.

Miłego dnia Dziewczyny :-)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
a ja coraz gorzej śpie, nie dość ze całą noc męczy mnie zgaga to nie mogę sobie znaleść miejsca, chyba kupie tego rogala do spania...bo juz nie wyrabiam.....tylko kasy mi szkoda.
O ja też zrobię dziś naleśniki, ale najlepsze robi mi mój mąż, takie cieniutkie a jednoczeńie puszyte pyszne
Ja mogę posłuchać o kp doświadczonych mam :) naprawdę jak będziecie miały ochotę to proszę o wiadomość :)
O karmieniu nie będę się wypowiadała, bo to jest bardzo indywidualna sprawa, powiem tylko jak było u mnie......
Bardzo chciałam karmić, i udało mi sie do półtora roku córeczki, ale kosztem mojego zdrowia, po pierwsze dopadły mnie takie migreny ze co miesiąc było u mnie pogotowie, problemy z refluksem ciąg dalszy i silna nerwica.......dlatego jeśli będę musiała wybierać czy moje zdrowie czy kp to wybiorę moje leczenie, bo maluszek potrzebuje zdrowej szczęśliwej mamy a nie schorowanej.
Ale to wszytko wyjdzie jakto się mówi w praniu.
 
Ja nie wiem czy zaszczepię na te dodatkowe choroby. Z jednej strony dawniej tego nie było i żyjemy, ale z drugiej, jakby dziecko miało być chore, to wiadomo, że lepiej zapobiegać...
 
Hej, jak robisz tylko tsh to nie musisz. Mi tylko dr nie karze brać a tym dniu euthyroxu.
Ja dziś własnie byłam na badaniach krwi i taka sytuacja słaba wyszła. Pobieranie jest od 7:30, ja byłam o 7:40, w drodze zaczęła mi krew z nosa lecieć i samo pobieranie bardzo mnie dziś bolało. Ale nie o tym. Jak weszłam to było kilka osób w kolejce, wisi kartka, że ciężarne poza kolejnością, więc pytam czy mogę wejść. Pani po 60-tce powiedziała, że nie, bo ona od 7:30 czeka... no ok, nie będę dyskutować. Pani za nią i reszta powiedziała, że mnie przepuści. W międzyczasie ta pani co powiedziała, że mnie przepuści weszła, jako pierwsza na tzw drugi cukier i chyba coś powiedziała w zabiegowym , bo jak wyszła to pielęgniarka mnie poprosiła. No to weszłam.... i zza dzrwi słyszę lekką awanturę tej co mnie nie chciała przepuścić .... porażka .....
Ogólnie po tym pobraniu się źle czułam, chyba pierwszy raz mi się słabo zrobiło, dobrze, że mam blisko do domu. Za tydzień kolejne badania w tym podwójny cukier bleh, ale już w innym miejscu, więc może obejdzie się bez awantury.
Znam dokładnie takie sytuacje. Mnie szlak trafia jak przyjdzie mi stać w kilometrowej kolejce z moherami. Dzisiaj idę do szpitala zaszczepić córki na HPV to już ostatnia dawka III. Ale ile jest tam ludzi jakie kolejki to masakra! Ostatnio stałam ok 5 godzin w kolejce z mężem na zmianę. Dzisiaj jadę o 18.00 mam nadzieję że o tej porze to już mało ludzi będzie.
 
Każda mama decyduje o swoim dziecku ,decyduje o jego zdrowiu...Nie jestem antyszczepienna...Wszystko z rozsądkiem i bedzie ok....Ja odraczałam wiele szczepień żeby syn był większy ...Na pneumo zaszczepiony bo wcześniakiem jest a megingokoki sama zdecydowałam ale po 1rż....Jeśli dziecko idzie do placówki np .złobka to raczej dobry wybór....
Ja też idę na hpv z moją ....w kwietniu,ostatnia dawka.
Pogoda ładna słonko świeci...a mi sie spać chce....czyżby przesilenie wiosenne mnie dopadło?
 
Mój lekarz zawsze powtarza ze można zjeść lekkie śniadanie, ale absolutnie nie można brać w tym dniu leku bo on zmienia wynik badania, tzn. możesz wziąć lek ale po pobraniu krwi.

takie są właśnie starsze panie, aż przykro........

no nie wiem, mój lekarz nie pozwala brać leku w dniu badania.

a ja coraz gorzej śpie, nie dość ze całą noc męczy mnie zgaga to nie mogę sobie znaleść miejsca, chyba kupie tego rogala do spania...bo juz nie wyrabiam.....tylko kasy mi szkoda.
O ja też zrobię dziś naleśniki, ale najlepsze robi mi mój mąż, takie cieniutkie a jednoczeńie puszyte pyszne

O karmieniu nie będę się wypowiadała, bo to jest bardzo indywidualna sprawa, powiem tylko jak było u mnie......
Bardzo chciałam karmić, i udało mi sie do półtora roku córeczki, ale kosztem mojego zdrowia, po pierwsze dopadły mnie takie migreny ze co miesiąc było u mnie pogotowie, problemy z refluksem ciąg dalszy i silna nerwica.......dlatego jeśli będę musiała wybierać czy moje zdrowie czy kp to wybiorę moje leczenie, bo maluszek potrzebuje zdrowej szczęśliwej mamy a nie schorowanej.
Ale to wszytko wyjdzie jakto się mówi w praniu.
Spróbuj najpierw poduszkami się obłożyć..

Ja też mam dziś dzień naleśnikowy :-D
 
Dziewczyny oglądałam dziś wózki i chyba zdecydujemy się na ten riko nano. fajnie się prowadzi, jest lekki a gondola duża tak ze na jesień i w zimie się spokojnie zmieści. spacerówka juz mi się trochę mniej podoba ale ważne żeby była wygodna. fotelik kupimy raczej maxi cosi bo więcej testów przeszedł niż ten w zestawie. stałam dziś w paru kolejkach a brzuch mi już mocno widać, jeszcze ani raz nie zostałam przepuszczona w ciąży ze względu na brzuch... :p nikt go nigdy nie widzi :)
 
Przeanalizowalam to wszystko i zauważyłam, ze prawdziwymi trollami nie są te, najbardziej klotliwe, tylko też które na siłę starają się udowodnić swoje racje.
Smutne to Ale widząc co tu się dzieje odechciewa sie pisać, nie dziwię się dziewczynom, które przestały się odzywać (biapl, Malinowa, Błękitna, Uśmiechnięta i kilka innych) - nie da się tu normalnie pisać. Szkoda ze pewne osoby psują atmosferę, dobrze to tu nigdy nie bedzie.

A niektóre z was, narzekajace że mąż nie ma czasu okien umyć albo ze się sprzątać nie chce - wstyd. Zginiecie w natłoku obowiąZków przy dziecku.
 
Przeanalizowalam to wszystko i zauważyłam, ze prawdziwymi trollami nie są te, najbardziej klotliwe, tylko też które na siłę starają się udowodnić swoje racje.
Smutne to Ale widząc co tu się dzieje odechciewa sie pisać, nie dziwię się dziewczynom, które przestały się odzywać (biapl, Malinowa, Błękitna, Uśmiechnięta i kilka innych) - nie da się tu normalnie pisać. Szkoda ze pewne osoby psują atmosferę, dobrze to tu nigdy nie bedzie.
ale to jest tylko forum, każda ma swoje zdanie.....a jeśli się z czymś nie zgadzamy to można to napisać i koniec dyskusji.
Takie tematy jak karmienie piersią, szczepionki, polityka, religia raczej nie są do dyskusji bo ile ludzi tyle przekonań.
Ot co chiałam napisać......

Na pewno nie potępiam mam które nie chcą karmić piersią, bo się w tym nie widzą. Jest rozwiązanie można karmić butelką i mama szczęśliwa i dziecko najedzone i szczęśliwe. Wszystko jest po coś,ja np niei mogłam nauczyć córki pić z butelki a jak byłam w szpitalu nie mieli jej jak nakarmić bo młoda wypluwała mamkę.
Uwierzcie życie nie jest albo białe albo czarne jest na ogół szare i to rzeczywistość pisze scenariusze, my możemy tylko chcieć coś zmienić ale czasami nie da się na siłe.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiesz DiNatale....atmosfera to tu już dawnooo padła na pysk.... Piszę tu ale bez chęci jaką kiedyś miałam i bez zapału ...
Kurde ale mam śpiący dzień.....
Grunt wózio wybrać ..no model bo teraz tyleeeee tego jest....
 
Do góry