reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

sto lat sto lat dla naszych "maluszkow":D a propo mieszkan , to wy mowicie ze macie male :p ja mam na kredyt mieszkanko 37 metrowe ale nie narzekam ;d dzieci wiecej miec nie moge chyba ze kupimy wieksze:)
 
reklama
Nadinka padła o 20ej i teraz trwam w wyczekiwaniu czy się jeszcze obudzi na papu czy dopiero nocą. I kurka mamy problem, znów płacze w kąpieli:baffled: Może ją faktycznie bolało to po szczepieniu i teraz się zraziła:-( Po poprzednim zrobiłam jej taka higienę tylko i teraz też tak mogłam, nie pomyślałam. A wy kąpałyście w dniu szczepienia?

magdzia witaj i jeszcze raz gratki swoich czterech kątów;-)

tiffi ja też nocna sowa a rano to bym spała:-p My nie mamy żadnej muzyki dla dzieci jeszcze, na razie więc musi jej starczyć jak ja śpiewam albo M:-D Ale gównie to viva albo eska, podoba się małej:-D

ewelad no muszę powiedzieć że był dobry obiadek choć nie robiłam wcześniej takiego cuda:tak: Faktycznie obeszło się bez szoku z tym prezentem:-D

Emi jutro na wycieczkę do Wieliczki jedzie, nie lubię jej wypuszczać daleko bo się martwię zawsze:-( Teraz wiem jak o mnie się martwili a człowiek jak był młody to taki cwany i pewny siebie:-p
 
hej:)
a ja znowu przelotem,Maja nieznosna caly dzien,nie wiem czy nie czasami kolejny skok rozwojowy,w nocy sypia coraz gorzej a w dzien wogole lub ucina sobie drzemki po 10-20min.Jednym slowem padam na pysk.Do tego nie zapowiedziani goscie na kilka dni,wiec z czasem krucho.w czwartek wyjezdzam do rodzicow,boje sie tylko tej cholernej dlugiej trasy ale mysle ze jakos to bedzie.

Sorki ze taka egoistka jestem i pisze tylko sobie a wlasciwie o nas ale sil mi brak!!
sciskam was mocno laseczki!!!
sto lat dla dzieciaczkow!!!
 
jak się tak przechwalamy mieszkaniami to ja mam 36 m2 i jeszcze masę miejsca- w szafie spokojnie zmieści mi się drugie dziecko, a może i dwójka:-D

jedyneczka ja kąpałam po szczepieniu normalnie, a może muzyczkę zapodajcie do kąpieli? a o Emi się nic nie martw, Wieliczka blisko Krakowa, jak coś pośpieszę jej z odsieczą:-)
kama goście, wyjazd i mała marudzińska- za dużo:-(
 
Ewcik czas bardzo szybko leci, dopiero były takie malutkie, a teraz w porównaniu do noworodków do wydają się takie duże.
jedyneczka po 21.00 to ja mam czas przeważnie na prasowanie lub sprzątanie :-D
magdzia witaj z powrotem
tiffi ja mam mp3 z muzyką poważną dla dzieci, a Natalki i Kołysanek Turnau i Umer słuchamy na YouTubie.
jedyneczka Andrzeja nie kąpie po szczepieniu. Zazdroszczę Emi lubię zwiedzać kopalnię w Wieliczce. Byłam tam już 4 razy i nie omieszkam wybrać się jeszcze kilka razy.

Byłam na aerobiku, M w międzyczasie wykąpał Andrzeja, a ja jak wróciłam zapodałam mu cyca. Oczywiście jak co wieczór problem był z zaśnięciem. Zasnął o 22.30, co dzień to później zasypia.
Ja też już idę spać. Dobranoc.
 
hej...niewiem czy gdzies to bylo ,pewnie tak:p ale jak wy teraz ubieracie swoje maluchy na spacer?bo sie zastanawiam czy nie zakladac juz lekkiego kombinezonu...:/
 
ewelad dobrze że teściowa coś kupiła, moja tylko jak mała się urodziła to kupiła śpioszki i kaftanik (nie wmoim guście) i bluzeczkę z krótkim rękawkiem na 6 m-cy (hmmm moje dziecię 6 m-cy będzie miało w grudniu), od tamtej pory nic a nic, a teść jak był pierwszy raz nawet grzechotki małej nie kupił. A co do muzyki 4fun tv nieźle
bonia cóż za nachalna reklama
magdzia a ty karmisz piersią?? Moja poza tym, ze nie śpi w dzień to chodzi spać niestety około 24-ej
jedyneczka tak kąpałam w dniu szczepienia, nawet pytałam lekarki powiedziała że jak najbardziej kąpać. A może po prostu jej temperatura nie pasuje, albo wody, albo otoczenia, albo jej chlapnęła woda gdzieś gdzie nie potrzeba i się zraziła, albo głodna jest przed kąpaniem.
Kołysanki polecam są fajne, proste i można śpiewać
kama u mnie też był taki problem, że mała spała po 10-20minut, a teraz nawet tak nie śpi, po prostu jak wstaje po nocnym spaniu to w dzień jedynie wchodzą 3opcje spania w wózku na dworze, na spacerze, w chuście, w samochodzie i absolutnie nie ma mowy o konfiguracji spacer przed południem, chusta po południu, jedna z tych opcji w ciągu całego dnia. Do każdej jestem ja potrzebna, więc nie jestem w stanie zrobić nic a nic
nadiaa jak masz lekki kombinezon to zakładaj, j taki zakupiłam, ale okazał się mały.

Ja chyba zbankrutuję na prąd - moje dziecko usypia czasem przy suszarce, wiec mój M chciał ją uśpić dziś wcześniej, no i już ponad godzinę chodzi suszarka, mała podsypia i budzi się, M śpi obok przy tej suszarce, noż nie wiem ile mam dzieci w domu.
Zdecydowałam się że kupię podgrzewacz auto dom i nie wiem który wybrać sisi czy snow bear, może któraś mi może doradzić??
PODGRZEWACZ / STERYLIZ 12w1 AUTO-DOM | PROMOCJA!! (1262422283) - Aukcje internetowe Allegro
PODGRZEWACZ DO BUTELEK SNOW BEAR AUTO/DOM PROMOCJA (1278649905) - Aukcje internetowe Allegro

Słyszę jak M chrapie idę walnąć go w czoło
 
Dzień dobry bardzo !!!
Ewelad- wiesz, u mnie sytuacja wygląda inaczej, nie przetrzymuję dziecka w szafie, mam gest i pozwalam siedzieć na kanapie w "salonie", więc też chwilowo na drugie nie mam miejsca :-D Poza tym, ja to właściwie nawet nie mam porządnej szafy :-)
Tiffi - podoba mi się Twój wywód na temat "konfiguracji spacer-chusta-samochód" :-) ja też ściągnęłam te mini minia, Turnau jednak mi nie podszedł.
bonia - no cóż nie doradzę, ale chwała Ci za to, że nie zrobiłaś osobnego wątku :-)
kama- faktycznie bidulko masz dużo na głowie, ale wyjazd do rodziców powinien pomóc. Mam nadzieję, że odpoczniesz.
nadia88 - moja jeździ w bluzie takiej ocieplanej, wkładam ją do śpiworka bawełnianego i na to kocyk. Jak wieje daję pokrywę z wózka, ale ma wtedy strasznie gorąco. Czapa i rękawiczki. Kombinezonik ma za mały. Czekam, bo mama jakiś kupiła, ale na skype wydawał mi się już typowo na mrozy.
jedyneczka- my kąpiemy codziennie, nie ma wyjątków. Capią jej szwaje to muszę to zneutralizować :-). Wczoraj też płakała, ale dlatego, że była mega głodna. Jadła ok. 16 a zazwyczaj daję jeszcze na godzinę przed kąpaniem. Raz dałam na 10 min przed i zaległ pulpet w wannie i nawet się nie ruszał :-D Sił mi brakowało, żeby kloca wyciągnąć. Po kąpieli zjadła jeszcze 30 ml i padła jak kłoda :-)
magdzia- Witaj!!! Nareszcie powróciłaś. Nasze dzieciaczki z tego samego dnia i bardzo mi Ciebie brakowało. Fajnie, że już na swoim. No jak M będzie nadrabiał czas z małą, to może uda Ci się odpocząć ;-) Tego Ci życzę. No i udanego spotkania z kumpelami.
Ja się odciągam. Noc u nas nawet ok. Mała zasnęła o 19 i wstała o 1 i o 4. Dla mnie to super, bo nie łudzę, się, że szybko będzie przesypiać całe noce ;-) Teraz chyba śpi. Nie wiem, bo mój laktator zagłusza wszystko.
Pogoda widzę do d... Spacer jednak mnie nie ominie. Wietrzymy się codziennie. Co prawda, nie zawsze Nina śpi na spacerach, ale odkąd jest w spacerówce, można z nią ponegocjować, i zachowuję się o niebo lepiej.
M jeszcze śpi, czeka go zmywanie w kuchni, bo nawet nie mam gdzie umyć butelki. Zaraz załączę dd tvn i będę leżeć :-D
Miłego dzionka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
bry:-)

ewelad, nadia ja mimo tak małego mieszkanka planuję jeszcze jedno dzieciątko, warunków co prawda nie ma, ale ja też mieszkałam w jednym pokoju z bratem-ciężko było z nim wytrzymać, no ale jakoś żyję;-)

jedyneczka ja też zawsze kąpię, szczepienia czy nie-kąpiel być musi;-)

tiffi, mysza też muszę ściągnąć te kołysanki, skoro polecacie:tak: bo póki co mam Turnau&Umer, ale jakieś smętne są..

nadia ja ubieram bodziaka z dł. rękawem lub z krótkim, a na to bluzkę wtedy, i na górę bluza. Czasem pod spodnie rajtuzy i tak pakuję go do wózka, w którym mam już zimowy, polarowy śpiwór. Plus czapka i ostatnio, jak było b. zimno, założyłam rękawiczki:-)

u nas noc taka se, pobudka o 2:30 a potem jeszcze jedna, nie wiem o której, bo dałam smoka i zasnął. Kolejna pobudka po 7, pospał jeszcze z pół godz i teraz gada z karuzelką:-) i czekamy na kupala

Qrcze, coś Marcepanowi jakieś uczulenie na brzuszku wyskoczyło i skórę ma b. suchą, mimo, że smaruję go codziennie oliwką:dry: chyba trzeba będzie przemyśleć zakup Oilatum.. tyle, że to cholerstwo takie drogie ehh..
Dziś chyba muszę się wybrać do promotora, bo ostatnio zaproponował mi zmianę tematu-literatury bardzo mało, a i ten temat średnio rozumiem, więc udam się na konsultacje-tylko czy szanowny pan zechce mnie oświecić, oto jest pytanie..
 
Do góry