reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

jedyneczka potwierdzam cudowne właściwości balonów:-D w sobotę kupiliśmy Marcepanowi taki balon-samochodzik dmuchany helem, no rewelacja, dziecię bardzo zainteresowane:tak:
 
reklama
Cześć dziewczynki- te rześkie i te mniej (których pewnie więcej w naszym gronie) :-)
Ja dziś rześka jak młody Bóg- przespałam z 2 przerwami 9godz!!! :-D:-D:-D Ale pogoda nastraja aby do baru się udać, a jak tu dzieci zostawić? ;-):-p

Atabe- ja też dla przykładu podam, że obydwie z siostrą urodziłyśmy się po ok 4,5kg (szacunek w stronę mojej mamci ;) JA całe życie ok 60kg oscyluję, a moja siorka nie dość że wyższa to ciągle 45!!! Różne dzieciaczki są, różnie się rozwijają... Ja mam w drugą stronę- ciągle podświadomie się martwię że moje córy z nadwagą będą walczyć bo obydwie ok 90-97centyla ciągle :baffled::baffled::baffled:

Tiffi, ewelad- fajna zabaweczka. A co do metek: swięta racja! Dzieciaczki wolą czasem jedną malutką metkę w zabawce niż samą zabawkę. WIęc dziewczyny- nie odcinajcie BROŃ BOŻE :rofl2:

Dzamena- ja też zauważyłam taką zbieżność wydarzeń u naszych dzieciaczków :dry:

Anetka- małą sówkę masz w domku i tyle... Nie wiem czy to nie lepiej niż skowronka mieć i zrywać się o 5 :rofl2: A ELenka już o 19 kima sobie :tak:

Anetka-natalia- ja za to nie wiem co robicie, że dzieci wasze chcą jeść co godzinę (albo i nie chcą jak ANdrzej) Moja, podobnie jak Rusi bodajże- wiecznie na cycu- 2godz to max przerwy :szok: ALe po 3godz mleczko powinno być strawione u synka...

Agatha- faktycznie masz dobrze, ze możesz wybierać prezent. I chyba ewelad ma rację- może coś na przyszłość typu krzesełko albo chodzik itp, ew. złoto ;-)

Jedyneczka- jednak chyba nie złamanie, bo opuchlizna zeszła prawie. A ty pracusiu już tyle roboty masz za sobą??? JA dziś w planach oprócz normalnych zajęć- segregowanie rachunków i papierów mam- już mi niedobrze na myśl ;)


A niestety uciekać pora... ELenka poszła spać ale Kasik ciągnie za rękę: mamo obiecałaś pobudowac z klocków...

WRRRRRRRRRRRRRRRR ;) ;)
TEŻ CHĘ SPAAAAAAAAAAAAA Dzamenko!
 
Ostatnia edycja:
Ja tylko na moment się przywitam, bo zaraz do lekarza:baffled:
Jedyneczka Karolka śpi w sumie dobrze, wczoraj wyjątkowo o 21 zasnęła, a nie o 20. Je, śmieje się i marudzi jak zwykle. Martwię się, bo dzisiaj sam śluz był, a nie kupa...Wczoraj były dwie, przedwczoraj cztery.:-(
Trzymajcie się na razie Dziewuszki i Maluszki.
PS Wychodzicie w taki deszcz ze swoimi??:sorry2:
 
dzieńdoberek:-)
pogoda do poopy, więc spacer chyba odpada, albo może później:confused: obiad mam, posprzątane jest, więc jestem luźna:-) Lilka mnie zaskoczyła, bo wczoraj wieczorem zjadła tylko 60 i pospała dzisiaj do 6:szok: teraz popapusiała i gada do karuzelki:tak:

agatka no ja właśnie nie biorę Lili do naszego łóżka, bo się boję, ze ją zgnieciemy:baffled: na szczęscie śpi fajnie, póki co, w swojej kołysce, a nawet ostatnio zaczęłma ją kłaść u niej w pokoju w łóżeczku i myślałąm, ze będzie kłopot, a jej to nawet odpowiada, bo inna lampa do oglądania i leży jak trusia:-D super, ze wyniki ok:tak:
Ewcik trzymam kciuki za bioderka:tak:
atabe Ty djaesz bebilon jeśli dobrze pamiętam? a jakiś specjalny dla dzieciaczków z niską wagą urodzeniową, czy zwykły?
madzik moze mniejszy katarek sprawi, ze Julcia da Ci dychnąć?:-)
jedyneczka ale Ty elegnacka jestewś, że tak uprzedzasz o swoich zmiennych nastrojach:-D ja akurat jestem wk... od wczoraj, ale D dał mi ku temu powód:angry: ama bomba buahahahaha:-D:-D:-D ja będę czekoladowa bambaryła w związku z moimi fatalnymi przyzwyczajeniami szamania czekoladki wieczorową porą:zawstydzona/y:
emih no moja też w tych górnych centylach jest, zobaczymy, czy będzie pulpecik, czy wyrośnie:sorry2:
 
Kochane dziecię dało mamusi poprasować przez 40minut i zasnęło teraz:-p

agatha ja mam katalog fishera i dużo tam fajnych zabawek, może się znajdzie jedna której Maja nie miała:-D

betty mój sposób to uśpić choćby nosząc choć na kilka minut i wtedy mała jest wyluzowana, cierpliwa i je:tak:

ewelad ale wrażliwiec z twojego psiaka :-D

agatka my też jak śledzie śpimy mała rozwalona jak królewna :-p Dobrych wieści u neurologa;-)

ewcik ja placek po węgiersku robię tzn. sos zrobiłam wczoraj wieczorem już a dziś plaki upiekę tylko:tak: powodzenia u lekarza, mam nadzieję że pieluchowanie pomogło.

emih do baru he he, żebyś wiedziała:-D Biedna ty, też nienawidzę papierzysk porządkować:-p

ewelad ja na szczęście jeszcze czekolady nie mogę tzn. podjadam od 3 dni ale tak kosteczkę dziennie:-p:-D Moja wzrostowo 97 centyl a wagowo około 25ego, frytka taka:-p

Dostałam znów ubranka od szwagierki i muszę posegregować.
 
Ale pogoda, normalnie pod kołdrą najchętniej zakopałabym się, ale niestety nie ma takiej możliwości.

Ewelad
, spacerówkę mam dobrą, a krzesełko czy fotelik to wolałabym sobie lepsze sama wybrać (nie rzucę przecież pomysłu za 600zł), łóżeczko turystyczne tez mamy. Raczej myślę o czymś tańszym, bo to nie są chrzestni.

Kacperekk
15 minut je??? To dla mnie baaaaardzo długo, moja max 5 min, Majka tak samo miała.

Mruczka
ja generalnie wyszłabym, ale nie mam kurtki z kapturem, a wózek + parasol to niekoniecznie więc dzisiaj siedzimy w domu.


Dziewczyny, jeszcze małe pytanko odnośnie karmienia piersią, bo moja panna najada się w 3-5 min, i puszcza, ale chyba zadowolona i najedzona bo się śmieje i z wagą w normie. Czy u was pokarm na początku tez tak bardzo bardzo szybko leci? u mnie jak zassie Hanys porządnie to normalnie pod ciśnieniem z kilkunastu kanalików naraz i ona łyka bardzo szybko, no komfort jedzenia żaden:-( ale może po prostu mi tak wyjątkowo szybko leci, potem sie to uspokaja i ssie normalnie, ale już reguły krótko.

u nas nocka bardzo ok dzisiaj, od 19/30 do 7/30 z jednym cycaniem o 4:-)
 
dzamena szok, ja bym spanikowała chyba w takiej sytuacji.. podziwiam
agatha a ja już zobacz, mężata, dzieciata, szczęśliwa :blink:
agatka_natalia pozycję na krzyż znam doskonale choć jak Krzysiak śpi z nami to zwykle na boczku przy cycku :tak:
betty ja w kryzysowych sytuacjach, gdy Syn nie chce dłuższy czas jeść, ściągam sobie mleko laktatorem żeby mi się przypadkiem nie przepaliło

i kurcze dziewczyny po całym dniu z Malutkim (szczególnie tym gorszym dniu) tylko czekam aż M. wróci z jednej i drugiej pracy i trochę spędzi czasu z Synkiem a on z kolei chce odpocząć.. z jednej strony go całkowicie rozumiem i czuję, że nie powinnam od niego wymagać, by pomagał mi w domu czy z Synkiem ale z drugiej strony.. a jak to jest u Was?
 
Jagodzianka ma dziś dzień niespania i marudzenia...śpi od 10 minut- ciekawe jak długo...a wstala o 6...
ewelad daję bebilon pepti- to dla alergików, bo miałyśmy mega problem z brzuszkiem, kolkami i kupkami a odkąd podaję to mleko jest lepiej. Na początku dawałam nutramigen, ale małą nie bardzo chciała go pić więc zmieniliśmy. Jagodzianka nie miała wcale takiej małej wagi urodzeniowej, bo 3100, ale jakoś chuda była bo miała aż 58cm przy tej wadze. Zresztą teraz też taka długa i chuda w miarę ;-)
jedyneczkaależ ty masz grzeczne to dziecie:-p moje to tylko na rączkach i to przodem do kierunku chodzenia i tylko w pionie i trzeba w miarę szybko chodzić by była w miarę zadowolona...a jak ją spróbuję położyć na rękach to koniec tak się drze- ona panikara i jak ją senność ogarnia to koniec, dosłownie jakby ją bolało to zasypianie...a Twoja tak sama uśnie? i posiedzi sama grzecznie?:szok:
młoda mamuśka ja tam nie mam już wyrzutów o ile m w domu jak mała nie śpi to MUSI mi pomagać i koniec. Zresztą moje dziecie wymagające i on sam wie ile to trudu wymaga opieka nad nią...a poza tym to też jego dziecko więc mówi się trudno ;-)

dziewczyny wiecie jak się mierzy niemowlaka?? bo baby mi nie zmierzyły i sama chciałam ale nie wiem jak...
emih to się wyspałaś nie ma co- fajnie Ci- byle tak dalej;-)
agatha a może jakieś ciuszki- kombinezonik np. ?? ja dostałam taki na chrzciny własnie i się cieszę:-)
 
Ostatnia edycja:
Hello :happy:
Melduje sie ze zyje ;-)
Niestety odkad Gabi poszedl do szkoly to troszke kiepsko u mnie z czasem na bb :baffled:
Zaprowadzam Go potem z Davidkiem jedziemy do sklepu na jakies zakupy obiadowe ,nim ugotuje i ogarne chatke to wybija juz 14.30 gdzie musze uciekac po Gabrysia do szkoly.
Potem wracam obiadek jemy ,Gabi oglada sobie bajki na kompie ,pobawimy sie itd potem kompanie ,kolacja usypianie ...jak usna dzieci to oczywiscie nadrabiam zaleglosci domowe ,kompanko i juz tylko marze o snie :baffled:
Tak wiec malo czasu na bb a teskno mi !!!

Powiem tylko ,ze moj Gabi codziennie pogania mnie rano bo chce juz isc do szkoly -jestem zadowolona bo myslalam ,ze bedzie wyl i na sile bede go prowadzac .uffffff
W sobote sobie poimprezowalismy u nas w domku ze znajomymi ,fajnie bo troszke sie czlowiek odstresowal :-ppopil sobie :-Dna drugi dzien obiacalam ze juz wiecej nie pije :-Dbo straszne to bylo na kacu kiedy czlowiek marzy o snie i glowa peka a musi zajmowac sie dzieciem :baffled:
Mam nadzieje ,ze u Was wsio oki :tak:postaram sie czesciej zagladac tylko cholera kiedy ?w nocy ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój maluch śpi dość ładnie w nocy. Zasypia 19-20. Budzi się co prawda jeszcze 2 razy na jedzenie ale zasypia dalej. Może nadejdą te czasy kiedy prześpi większośc nocy to mama też trochę odeśpi. :)
U nas gorzej z samym zasypianiem. tzn. mały musi mieć albo cyca albo butle. No niestety mój błąd, bo go tak przyzwyczaiłam. A oduczyć go tego ciężko nawet nie mam pomysłów jak to zrobić. Ach ten synuś mamusi :)
Agatha u mnie tak samo mleko wypływa z piersi. Tryska mu normalnie jak z kranu. Mam nieraz wrażenie, że nie nadąży połykać i się zakrztusi. Ale po takim czasie chyba ma to opanowane :)
 
Do góry