reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

witam w ponury dzien. mala zasypia a synek gra sobie.:-)
Pogoda brzydka ani na spacer ani nie. Mala pospala od 20 z pobudko o 22 na cycka a potem ok.5 wiec superowo.
Agatha moze krzeselo do karmienia jesli jeszcze nie masz??albo nosidlo chyba ze chuste.no nie wiem co jeszcze
Betty ze spokojem wyluzuj sie i nie mysli bo to chamuje mialam to samo poszlam do poradni laktacyjnej babka mi pomogla bylo super i karmie nadal. Zacznij ja przystawiac czesciej do piersi aby pobudzic laktacje i glebiej bo bym moze zle chwyta i dlatego. Aha i jeszcze jedno jak tak sie rzuca to uspokuja ja i sporoboj raz jeszcze ja przystawic.
Anetka ja tak samo jak ewelad czy agatha robie wylanczam tv nawet czasem swiatlo gasze i karmie a ona zasypia moja nie nawidzi tv jak ma isc wieczorem spac
Dzamena ale urwisek z twojego synia najwazniejsze ze nic mu sie nie stalo i glowka i reszta cala;-)
Emih a strsza ile ma latek???
Ewelad jedyneczka i ja do was dolanczam moj brzuch to tez bomba i tez za cholere nie wiem jak sie go pozbyc:baffled:
Agatha ja mam tak ze jak zassie to pobudza laktacje i leci jej stasznie tak jak tobie i potem wolno ale moja je nadal bo pomimo iz pusci cyca o albo placze albo jak dam jej smoka to ona nim robi''mlem mlem mle'' i wiem ze jest nadal glodna wiec dalej jej daje gdy jest najedzona to albo sie smieje albo maja smoka juz tak nie robi albo nawet nie potrzebuje go. Skoro Hania nie placze czy cos innego to widocznie jej wystarcz tyle a powiedz potem co ile chce jesc??
Mloda mamuska ja swojego m wykorzystuje bo jak by nie patrzac my tez pracujemy i uwiez mi ze mamy gorzej niz oni ale oni zawsze twierdza ze skoro my w domu siedzimy to sie nie meczymy a tak nie jest wiec jak go od czasu do czasu poprosisz to nie powinien miec pretensji a ty wyrzutow.
Atobe mierzysz tak jak dziewczyny pisza ale boczkiem musi lezec na boczku a ile spi w nocy?? mi wczoraj Pani z poradni powiedziala ze czym dluzej dziecko spi w nocy tzn dlugo bez pobudki to w dzien moze nie spac. ale ile w tym prawdy nie wiem
Eweland zes smaka narobila tym bigosikiem:angry: a m super sie zachowal nie wiem czym cie wkurzyl ale wybacz mu:-)
 
reklama
atabe - mi ciocia mowila zeby mierzyc tak: najpierw od stopy do lydki, od lydki do bioderek, potem od bioderek do szyjki, i od szyjki do czubka glowki :)
 
hej!i ja w koncu znalazlam chwilke zeby poczytac coscie tu nabazgraly:-pMaja spi,obiad gotowy,M w pracy a ja z kubkiem goracej czekolady(a pozniej narzekam ze doopsko rosnie) tu!!

tiffi moi tesciowie tez nie zadbali o to zebym czula sie u nich jak u siebie,w sumie to wcale nie musza sie juz o to starac.Oby z tym remontem sie szybko uporali.
kasik ta ksiazke z masazem erotycznem to bym najpierw sama poczytala a pozniej podarowala:-p
mruczka moze mala spi tyle bo pogoda tak na nia dziala,Maja przespala wczoraj caly dzien z przerwami na jedzenie.Powodzenia u lekarza i zdrowka dla malej slicznotki.
dzamena,Filipowski wypadek z telewizorem rozlozyl mnie na lopatki,dobrze ze zachowalas spokuj w takiej sytuacji,ja to co najmniej bym pogotowie wzywala,straszna panikara jestem!!
mysza witamy w domu!!
emih o matko z Kasi to tez taki kaskader:szok:
aneta u nas jakos tak sama Maja sie nauczyla ze po kapaniu klade ja do lozeczka i tam sobie tak dlugo spokojniutko lezy az zasnie-w dzien graniczy to niemal z cudem.z tym ze przed kapila staram sie ja troszke wymeczyc.
aghata czekamy na zdjecia nowej fryzurki z twojego opisu wynika ze bardzo odwazna.a ze ze mnie takie ciekawe babsko jest wiec czekam;-)co do prezentu to moze jakies ubranko,kolczyki...
atabe mysle ze Jagodka zdrowa,tylko dba o lionie,nie to co moj pulpet.
agatko natalio poszukaj mi najwiekszego grzyba i takiego ktory ma najszybsze dzialanie
ewcik powodzenia na bioderkach
madzik ciesze sie ze u Julki juz lepiej z katarkiem.
jedyneczko Maja tez potrafila gadac do balona godzinami ale zszedl z niego hel i dupa blada,teraz woli polezec na balonach mamy i do nich pogadac:-D
mruczko ja w deszcze w domu siedze.
emih czestszych takich nocek
mloda mamuska u mnie nie ma zmiluj sie,wiem ze M calymi dniami oracuje ale ja tez nie leze brzuchem do gory,wspolne dziecko,wiec i wspolne obowiazki.
vanilka fajnie ze sie odezwalas.super ze G w szkole sie podoba.kaca wspolczuje.
ashika wspolczuje starszego chorowitka i problemow z jaderkami.mowisz ze spiralke zakladasz,ja zrzygnowalam w ostatniej chwili i pogodzilismy sie z gumiszonami:-p
magdzia witaj i wracaj do nas szybko!
aghata a mnie wlasnie brakuje takiego zaparcia jak ty masz,tu basen,tu aerobik,oj podziwiam:tak:wg mnie 10 zl to duzo,do 8 bym sie zgodzila,najlepiej popytaj wsrod znajomych bo wiadomo co region to inna stawka.
ewlad bigos powiadzasz-PYCHOTA!!!a ladne chociaz te kwiatki?bo jesli tak to bym sie zastanowila:-D

a my po lekarzu,Maja ma katarek,gardlo,plucka i oskrzela czysciutkie,dostala kropelki do nosa i syropek na bazie ziol na kaszel.wczoraj biedaczce przy kapaniu wpadlo mydlo do oczka i byl niesamowity wrzask.
ja mam od kilku dni wilczy apetyt!!!a zadnica rosnie!!!
 
agatha ale pięknie pospała. Mnie też tak leci na początku i czasem mała przestaje nadąrzać z połykaniem a ja wtedy cyca w pieluchę:-p potem już spokojnie kończy posiłek:tak: W sumie czasem je 5 czasem 10 minut.

młoda mamuśka ja staram się nie obarczać M niczym bo ma sporo na głowie ale on w każdej wolnej chwili sam bierze małą więc jak na razie jest git;-)

atabe to wstała jak moja a dotychczas spała 2 razy po 10 min i raz 5:-p teraz się buja a ja gadam z nią i macham balonem:-D sama to moja nie zaśnie no chyba że bardzo padnięta a my obok gadamy tak że nas słyszy . Na rękach/kolanach ją usypiam na podusi ale najlepiej zasypia jak ją trzymam tak -ja oparta plecami o coś siedzę a ona na moich kolanach przodem do mnie na podusi i huśtam ją na boki. Jest coraz grzeczniejsza faktycznie i dziś po porannym prasowaniu jeszcze ze mną godzinę spędziła na układaniu rzeczy w szafie tzn. ja układałam machając jej szmatkami przed oczami a ona w foteliku siedziała:-D Mimo że ją dużo nosiłam jak tylko zaczynała kwilić i wszyscy źle temu wróżyli to naprawdę teraz sporo czasu sama siedzi tzn. obok mnie:-p A jak jem to patrzę na nią i mlaskam siorbie i co tylko a ona się cieszy:-D I daję jej wąchać co jem i to ja też cieszy:tak: Nie wiem jak mierzą:no:

Vanilka no właśnie tak się wydaje że dziecię pójdzie do szkoły i czas wolny a to nie do końca bo trzeba wyszykować, zaprowadzić, odebrać:sorry2: kac przy dziecięciach współczucie ale lepszy taki niż żaden:-D

ashika przykro że nie można uniknąć tych zabiegów. Emi miała usuwany 3 migdał bo źle słyszała przez niego - zbierały się na nim cuda:dry: Ale po zabiegu laba bo lodami się opychała:tak: Będzie dobrze;-) My od początku większą kupilismy , tak mi sprzedawca doradził i dobrze. Hasło niezłe:-p Moja się krztusi śliną jak łapkę ciumka ale tak delikatnie. Ostatnio nawet nie ulewa prawie wcale bo czasem tylko raz na 2-3 dni więc jestem spokojniejsza. Nie mów hop z fryzjerem bo przecie twój M chyba chciał (czy coś poknociłam:baffled:)żebyś się tak przefarbowała wiec się może zmobilizować:-p

Zmykam na troszkę bo mam ciuchy na podłodze a małą do Emi podrzuciłam i ta się już buntuje:-D
 
agatha podziwiam mocne postanowienie i trzymam kciuki za nianie, stawka 10 zeta to jest chyba tak w miare, ja placilam ok 8 jakies 2 lata temu, jak jest dobra niania i taka z sercem do dzieci to warta na pewno


magdzia juz niedlugo i bedziecie razem i u siebie


emih bo jedna reke moczylam druga pisalam i na odwrot i tak samo jak lakier sechl dlugo zeszlo ale mlody mial poludniowa drzemke albo raczej spanie oczywiscie zasluga hustawki :-) a spirale mialam wczesniej i cholera nie powiem zeby nie bolalo po zalozeniu :baffled: ale moze ze mnei pechowiec a co do spadku wagi to wiele nie spadne juz :zawstydzona/y: a jakbym byla osmiornica heh duzo latwiej by bylo ;-) Kolor ciemny blond zdecydowanie w jasnych calkiem tez sie nie widze


atabe normalka zrobilam i nastepne kilka dni bedzie ok a za chwile znowu jak kopciuszek skoncze ;-)


ewelad nie wiem czemu mialaby byc niedobra, ale katarek podobno lepszy bo nie ty ciagniesz tylko odkurzacz nie mam pojecia czy to jedyna roznica niestety, ale zrozbilam rozeznanie i siostra psiapsiuly ma "katarek" i strasznie zachwala ano zobaczymy na razie bez kataru jestesmy a "katarek" za chwile bedzie bo zakupilismy na allegro oczywiscie :-)


kacperek tos mnie pocieszyla ze spaniem, moj w dzien ostatnio walnie dluzsza drzemke a i wdzien zaczyna wydluzac przzerwy miedzy karmieniami ale nie w nocy :no:


kama nie da rady z gumiszonem bo dla mnie wszystkie zalatuja talkiem albo innymi dziwnymi zapachami i nie moge bo mi smierdola a dodatkowo jak czesciej bym uzywala niz okazyjnie to dostaje uczulenia :zawstydzona/y: i same problemy z tym heh taka nieudana jestem :zawstydzona/y: kiedys kupilismy durexa zel i ta nakladke wibracyjna mialo byc fajnie i bylo ale tylko dla mnie bo dostalam ataku panicznego smiechu jak uslyszalam jak to bzyczy :-D:-D:-D a m (wtedy jeszcze nie m) nie wiedzial co z soba zrobic :-D:-D:-D (a humorek byl dorawiony kolacja z winkiem wiec rechotalam pol nocy ) i nici byly z romantycznego eksperymentu dzis smieje sie na sama mysl ale boje sie probowac i mysle ze m tez raczej woli nie sprawdzac czy znow rykne smiechem na jego widok


jedyneczka chcial chcial a mnie meczy jakas zmiana a w sumie z blondu na ciemny braz nie problem wrocic
 
Witam!:-)
Ja już po fryzjerze, wreszcie... Aż mi lepiej. Obiad zrobiony, Bartuś śpi, więc jestem.;-)

dzamena - szok... Telewizor na głowie, podziwiam Cię, że jesteś taka opanowana. Ja bym chyba wpadła w panikę. Szacun...:tak:
jedyneczka - takie właśnie prażonki z kociołka, pycha...:-pJa też non stop dostaję ubranka od szwagierki, nie narzekam,bo fajne (ona dostaje od kuzynki z usa same firmówki), ale juz nie mam gdzie ich trzymać.:tak:
anetka - ja Bartula kładę do łóżeczka przy przyciemnionym świetle, włanczam karuzelę,ale tylko jedną melodię, która oznacza SPANIE, smoczek do buzi, no i obowiązkowo pielucha na głowę i do przytulenia (od początku ma takiego schiza) i sam zasypia.;-)
emih - zazdroszczę dziś tego spanka, ja tylko 6, bo fryzjer był i musiałam wszystko wcześniej przygotować, ale czego się nie robi dla wyglądu....:-)
ewelad - mój w/g centyli za mało waży i jest za długi, a na oko pulpecik się z niego zrobił. Lekarz twierdzi, że jest ok.:tak:
vanilka - fajnie, że Gabi tak lubi szkołe. I zazdroszczę Ci tego kaca, bo ja ciągle odciągam...:tak:
atabe - u mnie bartulo też marudny, ale co się dziwić, taki dzień...:tak:
ashika - Bartula też czeka zabieg na ptaszku, już lekarz oglądał. Podobno w uk robią to standardowo zaraz po urodzeniu w szpitalu jak trzeba i później nie ma problemu.
Ja też dziś zmieniłam kolor włosów - na ciemniejszy i poszłąm w fiolety...;-)
agatha - fajnie, że masz nianię. Stawka 10 zł jest w normie.:-)
 
my już po bioderkach, generalnie ok, ale Mały ma częściej na brzuchu leżeć... ciekawe, jak tego dokonac, skoro on nienawidzi tej pozycji:baffled:

atabe tak, dzidzia leży na boku i zaczynasz od główki, po pleckach itd;-)
 
Mieliśmy z eMkiem spędzić sobie wspaniały wieczór, nadrobić Usta Usta i inne Usta też :-D Ale mała coś zaczęła się wiercić więc poszedł sprawdzić. Nagle mnie woła... Lecę przerażona, a on ją trzyma na kolanach i się śmieją do siebie jak wariaci... Wszystko ok... Tylko jak ją teraz z powrotem ululać. Musiałam mu dać rady super niani... I zostawiłam z tym problemem... Ona w najlepsze się chichra - diablica mała... ;-)
Ciekawe jak szybko uda mu się do mnie wrócić... Pomijam fakt, że o 18 w sklepie wyssała 120 ml modyfikowanego, po kąpieli moje cycki, a teraz M jeszcze podał modyfikowane, bo inaczej ani rusz,,,
I tak słyszę, że mała wydaje dźwięki, więc... dupa zyzol... obudziła się i tyle...
 
Maja spi juz od godziny M jeszcze w pracy,wyszedl z domu o 6,ja na bb a tu pustki takie ze w szoku jestem:szok:
mysza rozwalil mnie tekst z ustami:-Dto ma teraz tatus pole do popisu zeby uspac Ninke.

chyba otworze sobie winko i strzele kielicha:-p

Perla a ty gdzie sie podziewasz?
 
Ostatnia edycja:
reklama
kasik no nie ma to jak nowa fryzurka-wiem tylko z opowieści, bo ja ciągle to samo:-D ale kolorek z opisu super-miałam kiedyś taki czarny wpadający w fiolet:tak:
Mysza no niestety, M teraz ma dwie królowe do zabawiania:-) powodzenia mu życzę w usypianiu, bo mój nie jest w tym dobry-nawet przebierając małą o 4 rano gada do niej, jakby się karnawał zaczynał-pomimo moich złotych rad o wyciszaniu dziecka w porze nocnej, ale trzymam się zasady-kto obudził, lub był w czaie przebudzenia w pobliżu, ten walczy:-) co jak zabawa w syfa:-D
kamcia zdrówko!!!

a ja zastanawiam się, gdzie tweenie, Jasia, Cynamonka?
 
Do góry