reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

mysza to miłej nocy i szybkich rozwiazan swoich problemów ,niech szybko znikna a kysz
emih wiesz ja to ogólnie zauwazyłam dziwna zbieznosc czyli ze jak u mnie sie cos dzieje to u Ciebie tez ,Filips juz wrócił do sił -nic dziwnego przeciez taki telewizorek go nie unieszkodliwi skoro ja cztery lata z nim walcze
a co do Kasi to naprawde mam nadzieje ze nie złamała jednak tego noska,kurcze wiecznie cos ,a wogóle to chyba te dzieci sa taie marudne na taka pogode ,
atabe no przestan ,czemu miałoby sie cos dziac z Jagodzianka,sa rózne dzieci jedne drobniejsze a drugie grubsze co nie oznacza ze cos nie tak z nimi ,dla przykładu przytocze siebie ,ja sie udoziłam wazac równe dwa kg a teraz prawie dwa metry i duzo kilogramów ,az za duzo
a do roku czasu to byłam pisklak ponoc
tiffi oj szkoda ze ciocia pojechała ,a co do spania ZUZI to ci nie zazdrozcze i jeszcze ten remont,mój całe szczescie jest do hałasu przyzwyczajony wiec normalnie to spi tylko dzis cos mu to nie szło,aco do telewizora to ocalał i od razu jak zabrałam Fifiaka z pokoju to wyciagnełam wtyczke na wypadek zeby cos sie nie zajarało i tak sobie lezał ,jak juz zrobiłam porzadek z FIfiakiem to go podniosłam i sama byłam w szoku ze jest cały
 
reklama
dziewczyny co Wy robicie ze Wasze dzieci juz o 20 śpią? nasz za chiny nie chce,oczy jak 5 zeta,śmieje się do nas,spać nie będzie. Czasem są takie wieczory że zasypia o 20,21 ale to rzadko,dziś już od dwóch godzin go usypiamy i nic!!!!
0d 18-18.30 było cycanie, o 19 kąpanie, potem od 19.30-20 znów cycanie i usnął przy cycku no to go połozyłam do kołyski,pospał pare minut i znów płacz,no to trzeci raz na cyca,pocyckał chwile znów zasnął,no to do huśtawki,też nie,siedzimy przy nim,głaskamy,smoczek dajemy,nie uśnie i koniec,płacz,marudzenie,stękanie,jak go się weźmie na rączki to uśmiech,patrzy na nas, nie chcemy go usypiać na rękach, zreszta on się zachowuje jakby wogóle nie był śpiący,masakra
 
cześć

Dzisiaj pochmurno i brzydko:-(
Hania oki, po południu raczej marudna czyli standard:-)

Tiffi, a oprócz cebionu multi dajesz normalnie vit D? Bo ten cebion zawiera już vitaminę i ja się boję, że przedawkuję jak daję oprócz cebionu normalnie vit D? Jak pójdę do lekarza to się podpytam, ale może mi doradzisz wcześniej.
A z M u mnie to samo, mój "wolny: od Hani czas (jak śpi albo jest u M) to pranie, prasowanie gotowanie itd) jego wolny czas to TV i laptop
co do teściów to mam podobnie jak ty wrażenie, ze oni myślą, że my nic nie wiemy i sami jesteśmy dzieci więc jak mamy swoje chować, oni wiedzą przecież lepiej.

Anetka, u mnie też z tym zimnem i dodatkowo standardowe pytanie jak zapłacze Hanys: a może coś zjadłaś? Nie wiem co robimy, żeby Hanys zasnął szybko, po kąpieli po prostu w ciemnym pokoju cycamy, potem do łóżeczka, smok, buzi i wychodzę, potem jeszcze ze 3 razy jej wkładam smoka bo kwęka, że wypadł, a potem już twardo zasypia. Odpukać tak jest do tej pory, ja stawiam na dużą rolę ciemnego pokoju przy cycaniu.

Młoda mamuśka, to Ty rzeczywiście młoda:-) Moja siostra jest właśnie 91, to muszę jej powiedzieć, żeby się pospieszyła, bo ona nawet kandydata na męża nie ma,a le szukamy, szukamy i swatamy:-)

Emih, co do fryzury to miałam wcześniej taka asymetryczną grzywkę a przyciachałam ją na taka prostą na czoło i wygoliłam troszkę boki, a środek dłuższy no i jest taki a/la irokez:-) A jak stwierdziła fryzjerka, pojedziemy dalej za miesiąc z tym irokezem, chyba, że będę źle się czuła, ale czuję się dobrze:-)
Bańki chińskie służą min,. do masażu i likwidacji cellulitu, wpisz na allegro to zobaczysz jak wyglądają.
Tez przestałam się jej rzucaniem przejmować trochę: moje wnioski takie, że widocznie nie głodna i przystawiam za jakiś czas, wówczas z reguły już załapuje. Jest zbyt emocjonalne, ale odstawienie to już w ogóle byłby dla mnie hardcore.

Dzamena a TV działa??:szok::szok: ;-);-)

Atabe
, moja też nie przybiera rewelacyjnie na wadze, trzymają dziewczyny linię.


Dziewczyny doradźcie co mogę wybrać dla Hani na chrzciny, moja bratowa kazała, żebyśmy sobie coś wybrali dla małej na prezent i nie mam pomysłu, ma dużo zabawek typu fontanna, farma itd po Majce, i to raczej odpada, bo ile można.




Patipaula, to czy Hanys najada się z cyca to moja obsesja, dlatego pierwszy zakup w ciąży to była waga.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny MOja Lila chce mnie zabić.Pogoda jest fatalna i chyba to przez to od 15 dyskoteka tj.płacz . Na sam widok cycka to szał ciał i tak do 20 . Normalnie boję się że stracę pokarm bo posmotka z 3 minuty i płacz. nie wiem czy to po dżemie porzeczkowym czy to pogoda.Normmalnie masakra. A cycki moje już zaczynają wisieć. I cały czas myśle żebym miała pokarm i czy mała się nie odwodni bo masakra z tym jedzeniem. Padam na twarz.Pozdrawiam/ Ps. a rano posmotkała 5 minutek i się śmieje.....
 
tiffi Pani Metka? zafascynowałas mnie, aż w google wrzuciłam:-D fajne to:-D mój sąiad piętro wyżej też remontuje i to całe mieszkanie, na szczęście mojej Lilce takie hałasy nie przeszkadzają, już bardziej psu-ucieka do kibelka i tam przeczekuje:-D
atabe nie denerwuj się-Dżagoda po prostu po mamci będzie śliczna laseczka, a ja mojej królewnie klops będę musiała bieżnię kupić:-D
dzamena no się nie dziwię Filipkowi, że takie ekscesy wyczynia, jak mamusia sama potrafi targnąc taki nie bylejaki telewizorek:tak:
anetka ja od początku tak jak agatha pisze robię- tzn gdy przychodzi pora spania nocnego, przygaszam światła-mam taką 'burdelową' lampkę, która daje czerwone światło przytłumione, poza tym przed kąpielą staram sie małą troszkę pomęczyć, pogadać, potarmosić, potem kąpanko, jedzenie i myk do wyrka-ostatnimi czasy nawet karuzelka do usypiania jest zbędna:tak: ale nie ma co się podniecać-dziecko zmiennym jest, więc i mojej może się odwidzieć;-)
agatha może krzesełko do karmienia, albo łóżeczko turystyczne, bo Wy chyba taka aktywna rodzinka? albo spacerówkę lub fotelik ten większy do auta? a jak nie, to szatbę złota niech kupi, a najlepiej kilka-zakopiecie w ogrodzie i sobie Hanys wykopie, jak ją przyciśnie w okolicach 18 urodzin:-D ja nie ukrywam, ze nie chciałabym prezentów, bo to, co potrzebuję kupuję sama i wg włąsnego gustu, obawiam się jednak, że nawet takiego luksusu jak Ty nie będę miała, zeby wybrać coś:sorry2:
 
tiffi mój M też naburmuszony i focha strzelił. Twierdzi, że za jego plecami ustalam termin chrztu, bo powiedziałam jego siostrze, żeby 10.10.2010 r. na wszelki wypadek sobie zarezerwowała.
aneta kolejna super teściowa :-D Tobie też podesłać szatany na otrucie, jak Kamie? :-D
Ja też mam teścia spoko, super facet i Andrzej aż za nim pieje.
kama no problem, cały ogródek w grzybach, szatan też się znajdzie, masz jeszcze różnego rodzaju muchomory do wyboru do koloru :-D
madzik to tak jak Andrzej Julka w dzień jest absorbująca.
młoda mamuśka zlej uwagi innych ludków i nie przejmuj się.
patipaula pozazdrościć tak utalentowanej siostry. Występ super, oglądałam powtórkę w niedzielę, bo w sobotę teściowa jakieś głupoty oglądała, a my telewizora jeszcze się nie dorobiliśmy.
jedyneczka przed chwilą skończyłam przebierać ubranka Andrzeja. 56 out to pudła.
kasiamaj co kupiłaś?
tiffi piję herbatę malinową i jest ok, mały nie narzeka.
emih a może coś zjadłaś co mogło Elnce zaszkodzić?
dzamena ale jak Filip podniósł tv?
atabe Andrzej wazy 5600, nie martw się.
tiffi moja teściowa Andrzejkowi kupiła kapcie, jak jeszcze był w brzuchu, od tamtej pory nic.
aneta a może nie karm Michałka bezpośrednio przed kąpaniem, tylko po kąpaniu. Mama mi mówiła, że przed kąpaniem dziecka się nie karmi. Nie wiem czy Michał, woli wyciszenie przed spaniem czy lepiej go zmęczyć?

U nas hardcore. Andrzej od dwóch dni płacze przy cycu. Je 15 min i nagle zaczyna płakać. Zauważyłam, że podczas cycania odbija mu się i teraz nie wiem czy to dlatego, że ma w głowie ustawiony zegar na jedzenie co 3 godziny, bo sam się budzi, a poprzedniego jeszcze nie strawił i ma jeszcze pełny brzuszek i je z łakomstwa?
Wczoraj wieczorem płacz, na rękach usypiał, a jak odłożyliśmy go do łóżeczka to wielki płacz. W końcu go wzięłam do naszego łóżka i jak ręką odjął, zasnął. Oczywiście my się nie wyspaliśmy, bo nasze dziecko zajmuje pół łóżka swoją pozycją do spania z rączkami wyciągniętymi w bok tzw. krzyż.
Dziś byliśmy na pobraniu krwi, morfologia ok, hemoglobina cały czas się podnosi. Jutro idziemy do neurologa na kontrolną wizytę.
Idę spać. Dobranoc.
 
bry:-)

u nas noc taka sobie, Marcys klasycznie zasnął przed 20, obudził się o 3.30 (pewnie dlatego, że spał jeszcze przed wieczorną kąpielą od 17.30 do 18.30), potem przebudził się z płaczem o 5.20, a potem na karmienie o 6.30. Poleżał sobie ze mną w łóżku, pogadał z żyrandolem, pośmiał się, a teraz w swoim łóżeczku gada i śpiewa do karuzelki. Ciekawe, ile potrwa ten dobry humor;-)

anetka my sobie wyrobiliśmy taki schemat, że właśnie po 19 kąpiemy, potem w ciemnym pokoju karmimy i nawet, jeśli Marcepan nie zaśnie przy cycu, to jak go odłożę, to zaśnie w swoim koszyku:tak:

ale pogoda do doopy, ciemno i szaro-tragedia:no:

dziś na 15 idziemy na kontrolę bioderek, ciekawe, czy szerokie pieluchowanie i chustowanie coś dało..

ale mnie gardło boli wrrrr...

nie mam pomysłu na obiad, podrzućcie jakąś myśl;-)

miłego dnia babki:-)
 
hej hej:-)
może dziś Jagodzianka zlituje się nad mamusią i pozwoli mi troszkę poczytać i popisać z wami;-)
dzieki za pocieszenie co do wagi małej- faktem jest, ze myślałam, ze będzie miała koło 6kg dlatego taki szok przeżyłam. Pewnie ma jeszcze mniej- bo ważyła ją w pampersie i body- nie wiem czemu...
Najlepsze, ze jedziemy już na pampersach 3 bo myślałam ze koło 6kg już ma a tu dupka :-D najdziwniejsze, ze jesteśmy na modyfikowanym a ona tak wolno tyje.
ewelad rozwaliłaś mnie z tą bieżnią- nie przesadzaj ;-)
Ewcik my na bioderka idziemy w piątek ;-) powodzenia.
 
Witajcie laseczki!!
U nas lepiej-tzn Julka ma mniejszy katarek i podobnie jak Atabe mam nadzieje,ze bedzie grzeczna i mamusia bedzie mogła popisać na BB :)
Atabe my też już uzywamy pampersow trójek i to od miesiąca chyba już
Ewcik powodzonka na bioderkach-ja byłam z mała jak miała 8 tyg i pani doktor powiedziała,ze super i żeby siępojawic jak mała zacznie chodzić dopiero.
Ide zjesc sniadanie i waa poczytać.
 
reklama
Witajcie ladys:tak:

Moja niunia zasnęła wczoraj o 20ej ale za to jadła o 24ej 3ej i 6ej:baffled: I jak wstała o 6ej tak dopiero zasnęła:-p Mój M tak grzeje na full i zamknął w nocy okno w kuchni więc podejrzewam że to z gorąca się budziła i pić jej się chciało. Ale za to już pościeliłam, pozmywałam i pranie wstawiłam.A moja biedna Emi wychodzi o 6.40 bo tak ma teraz przewóz. Jak będzie ciemno rano to chyba będę z nią chodziła bo niby blisko ale i tak strach:sorry2: Uprzedziłam wczoraj lojalnie M że w związku z deszczową jesienną aurą mogę mieć pogorszenie nastroju:-D I jeszcze raz powiem że huśtawka to cudowna sprawa:-)

kasik prażonki takie w kociołku żeliwnym? Mniam mniam mniam:-pTo jak najlepszych wieści w piątek;-)

mruczka daj znać co lekarz powiedział.Ale ja myślę że taka sennosć to może z pogody, moja w taką aurę dużo sypia. A normalnie ile kupek Karolcia robi? Może mimo ich wyglądu wszystko właśnie jest dobrze, brzuszek nie dokucza i dobrze jej się spi?

emih jeszcze jej się cofa? To chyba taki głodomorek z Elenki że się opycha do oporu:-) Może ten plasterek faktycznie biedulkę ciągnie, coby to nie było oby przestało dokuczać:sorry2: Mam nadzieję że u Kasi to nie złamanie:no:

dzamena rany bosta co za urwis:-p Ale musiałaś się wystraszyć:baffled: A mój zięciu widać opanowany i zachował zimną krew :-D Obserwuj, moja Emi tak gruchnęła kiedyś na mokrej podłodze i po godzinie zrobiła się śpiąca (środek dnia) więc do szpitala, obadali, stwierdzili że na razie oki ale obserwować. Ledwo jednak wyszlismy z izby a bidula zaczęła wymiotować. No i spędziłyśmy nockę w szpitalu. Oczywiście aby u was się tak nie skończyło! Co do lodówki to ty kochana choć brzuszki robisz więc będziesz seksbomba z płaskim brzuszkiem a ja nie ćwiczę więc będę sama bomba :-p:-D

Pospało moje dziecię, 15 minut:dry: Rozbujam ja znowu, może padnie jeszcze:-p
Aha zapomniałam wam powiedzieć że moja jest zachwycona balonami, Emi ma z mc i mała się zachwyca już kilka dni:-)

atabe Emi tyle ważyła w tym wieku i jest to w normie, nie martw się.

myszka jakie masz problemy? Może jakoś pocieszymy:sorry2:

tiffi czyli jesteś w doborowym towarzystwie:-D

aneta moja u M na kolankach albo u mnie jak M nie ma zasypia, siedzimy tak w łóżku, opieram się o ścianę i ją na podusi.Albo sama zasypia ale w naszym łóżku jak my gadamy obok. Nie ma szans mojej nauczyć samej zasypiać w łóżeczku bo M nie wytrzymuje 10 sekund jak mała płacze:szok: A tak mi dogryzał że ją uczę na rękach :-p:-D

Lecę poprasować.












mruczka
 
Do góry