reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Zeżarło mi całego posta :wściekła/y:
agatka do lekarza idziemy za tydzień na szczepionkę
ewcik, jedyneczka moja nienawidzi leżeć na brzuchu nawet minuty nie poleży
kama u mnie też to samo, mała nie spi całe dnie wczoraj w dzień spała 20minut a do tego idzie spać około północy, nie wiem czy to ten skok. Fajnie, że jesteś
ewelad mam dość tego remontu, no nic oby szybko sie skończył
vanilka dobrze zrobiłaś że poczekasz tydzień
ashika spróbuj tego programu z netu możesz ściągać dużo komponentów takich jak chcesz jak np masz w domu tv sony a chcesz zmienić na samsunga to sobie wklejasz dany model i patrzysz czy ok czy nie ok
tweenie daj znac koniecznie co z wami
kacperek tak to jest z tymi dziećmi coś przyniosą z przedszkola w mig

U mnie drobny sukces, mała spała w dzień 1,5h i na spacerze 1h także jak na nią to fajny wynik. Poza tym leżała sobie w koszu i gadała z jabłkiem (tiny love) - bardzo fajnie się z nim porozumiewała i co chwila ciągnęła go za nogę a on brzęczał. Oj dzisiaj mam o niebo lepszy humor- oby częściej. Był też listonosz, tak często u nas ostatnio bywa, że powiedział że w piątek przyniesie koniak i wypijemy brudzia :-D
Poza tym M dziś wrócił po pracy do domu odrazu więc teraz z małą siedzi.
Mam do was pytanie w czym teraz kąpiecie dzieciaki, bo ja póki co kąpałam w oilatumie, ale nie jest dobrze za długo wiec dziś chcę spróbować ziajki
 
reklama
Dostałam skierowanie do neurologa mamy wizytę jutro o 9 a o 14 w poradni chorób zakaźnych.
Zmokłam dzisiaj idąc po to skierowanie!! nie było na mnie suchej nitki!!! parasol od wiatru się popsuł i nawet buty mi przemokły! dobrze że Franek był bezpieczny w swoim bolidzie przykrytym folią przeciwdeszczową. Po takim spacerze obawiam się że moje zdrowie raczej nie ulegnie poprawie.
Przy okazji lekarka powiedziała mi że mam sobie kupić na gardło isla mint i pić wapno z vit C.
Tak więc jutro wyprawa do dużego miasta może w międzyczasie wskoczymy na zakupy do jakiegoś centrum handlowego.
madzik- a na pneumo to była 1 szczepionka?? bo się zastanawiam nad nią i nie wiem czy można rozpocząć od drugiego szczepienia.
kacperek- gdzie jedziesz nad to morze?? na długo?? ale masz fajnie!!!
tiffi-dlaczego nie jest dobrze za długo kąpać w olilatum???? my zużyliśmy jedną butelkę i potem zaczęliśmy kąpać w hippie ale jakieś dziwne krostki powychodziły i miał ten trądzik na buźce no i kupiliśmy kolejną butlę i potem jeszcze mam 2 butle olilan.
 
Tiffi a niby to dlaczego nie mozna kapac za dlugo w Oilatum? :hmm: moj Kris ma 20 miesiecy i kapie go caly czas w Oilatum a skore ma tak piekna, gladziutka ze szok!
 
byliśmy w szpitalu, pooglądali Małą, ma zaczerwienione ucho, ale nie wiedzieli, czy to od choroby, czy z krzyku... Jutro rano mamy jechać znowu i jak nadal będzie zaczerwienione, to szpital:baffled:
Byliśmy u neurologa, pani doktor spóźniła się zaledwie o godz i 15 min, Mała ma wzmożone napięcie i asymetrię, mamy się ćwiczyć w domu. Dostaliśmy skierownie na usg główki
 
Witam się po krótkim milczeniu, ale jakoś nie dałam rady wczoraj nic napisać -ścięło mnie z nóg i poszłam szybko spać-coś mnie ostatnio głowa i żołądek bolą.

Ewelad
pewnie jak by te knedle do ciebie dotarły to był już były gnaty-ale następnym razem dam znać jak będę robiła

Ashika co do kosmetyków to ja Julce myję włosy też emolium-bardzo mi odpowiada zapach, a Marcie to tak troszkę daję żelu do kąpieli na włosy

Agatha61- fajnie, że pieczarki wyszły-polecam się na przyszłość

Tweenie i jak załatwiłaś to USG przeciemięczkowe-jak czasem czytam o tych porodach w Warszawie-to mam wrażenie, że u nas na prowincji to chyba lekarze lepiej wyuczeni- u nas w szpitalu jak ciężki poród, albo wywiad okołoporodowy nie ciekawy (tak jak u mnie) to jeszcze na neonatologii robią dzieciom USG głowy

Ewa81r to z Ciebie taki kierowca jak ze mnie-jak już muszę (czytaj "raz w roku") to wsiądę za kółko

Agatka_natalia co do wkładania rączek do buzi to wyczytałam w "Języku niemowląt", że dzieci w ten sposób zaspokajają potrzebę ssania i to wcale nie znaczy , że są głodne ja nie protestuję, że moja wkłada rączki i ssie, ale za to bez smoka chowana

Vanilka byłaś na szczepieniu??, bo moja Marta ma właśnie katar i chyba przeczekam kilka dni, żeby jej przeszło.

Martusia spała dziś do 6.00 -to już norma-dobrze, że ten dzień mamy jako tako uregulowany. Julka nie poszła dziś do przedszkola-znowu ma katar.

Pospacerowałyśmy dziś wieczorem, bo do południa byłam sama z dziećmi, a coś nie bardzo się czułam i nie chciałam wychodzić, a wieczorem szłam z mamą.

M dzisiaj się spisał-zamontował wszystkie półki do mebli, które zamówiliśmy w zeszłym tygodniu-właśnie skończył montować półkę w ostatniej szafce-idę teraz układać rzeczy.

Miłej nocki...
 
wieczórdobry:-)

Ashika trzymam za emih mocno kciuki!!!
tiffi ale fajnie, że Zuza pospała-oby stało się to piękną tradycją, najlepiej wydłużoną w czasie:tak: nowego przyjaciela masz z poczty polskiej powiadasz? :-D ja kąpałam najpierw tylko w oilatum przez ok msc, później na zmianę oilatum-hipp, od kilku dni tylko hipp, skórka fajna, a nie chcę przyzwyczajać do oilatum tylko, bo boję się, ze potem wszystko inne będzie uczulać
ewa fajnie że tak szybko wizyta i na nfz-pomyślnych wieści życzę
tweenie przynajmniej coś się wyjaśniło z Olcią, a lekarka beczelna:wściekła/y:
 
Jasia u nas na prowincji wszystkim dzieciom przed wypuszczeniem do domu robią usg przezciemiączkowe i usg brzuszka a jutro ma zrobić powtórne usg główki neurolog.
Ja się boję jeździć bo nie jeździłam po zrobieniu prawka nic a nic przez 8 lat i dopiero jak poznałam M czyli trochę ponad 2 lata jak M wypije a bardzo rzadko pije to mnie zmusza i jadę. Choć teraz przy dziecku przydało by mi się nauczyć w końcu choć po moim małym mieście przynajmniej dzisiaj bym nie zmokła jak kura.
eweland-naprawdę ludzki lekarz się trafił ta pani neurolog zadzwoniłam w zeszłym tygodniu umówić się na wizytę a ona przyjmuje i prywatnie i na NFZ i pytam kiedy na NFZ a ona że w październiku ma wolny termin. Ja mówię to trochę późno i że 15 września będziemy w poznaniu bo mamy wizytę u innego lekarza więc czy możemy prywatnie. A ona że w takim razie przyjdzie wcześniej do pracy o pół godziny i mam przyjechać na NFZ:szok:
a zakaźnika już po wyjściu ze szpitala rejestrowałam w lipcu.
 
tiffi Gabi ma prawie 5 lat ,a kapie go jeszcze w oilatum i skorka ladna .Moim zdaniem oilatum jest o mega lepsze od tych wszystkich plynow do kapieli ktore wysuszaja .

Jasia przelozylam szczepienie na nastepny tydzien.
 
jedneczka, ewcik Andrzej też nie lubi leżeć na brzuchu, dokładnie 1 min i w ryk.

kama witaj ponownie :-)

perła ale moja teściowa była super babką do narodzin Andrzeja. Od narodzin stała się zazdrosna, humorzasta i wiecznie jej coś nie pasuje.

ewa81 w LIM-ie potrzeba, jeżeli mam wykupiony abonament i nie idę na wizytę prywatną. Andrzej i Ja mamy wykupiony abonament przez firmę M.

pinowate u mnie rożnie maluch wstaje jak mu pasuje. Raz potrafi przespać od 20.30-3.00, a raz od 20.30 do 1.00, a potem wstaje o 5.00. Mi pediatra powiedziała, żeby powoli wyeliminować posiłki nocne, bo noc jest od spania a nie od jedzenia. Wtedy jelita odpoczywają. Muszę się za to zabrać, ale jak mój się budzi z takim płaczem na jedzenie, to aż się boję co to będzie.

Ashika zgodnie z prawem to jej się nic nie należy. Dziedziczysz Ty i reszta rodziny, jeżeli nie było testamentu lub tata nie przepisał ruchomych i nieruchomych rzeczy rodzinie. Musialabym dokładnie poczytać, bo prawo rodzinne i spadki nie są moja mocną stroną. Tak jestem z zawodu mgr nauk prawnych. Niestety 2 razy nie dostałam się na aplikacje i sobie odpuściłam.

tiffi ja kapie cały czas w oilatum a dziś jeszcze na allegro kupiłam dwie butelki 500 ml.

Jasia to wiem, ale chyba idą zęby bo on się cały czas ślini.

Moja teściowa postanowiła się kajać. Uprasowała rzeczy Andrzeja, choć nigdy tego nie robiła, wzięła dzień wolny i postanowiła zająć się moim dzieckiem, jako że jest przeciwniczką spacerów, to poszła z nim na spacer. Ugotowała mi obiad i była jak do rany przyłóż. Myśliłam, że zwymiotuje z tej miłości do mnie. Dobrze, że mama moja przyjechała do mnie, bo nie dało się tego wytrzymać.
Andrzej cały dzień spędził na podwórku, spał jak zając pod miedzą, budził mi się co 5 min. Dopiero jak go położyłam na moim jaśku to spał 30 min. Zauważyłam, że lubi spać na miękkim, chyba po mnie to odziedziczył.
Dziewczyny idę spać. Dobranoc.
 
reklama
Ewa81r jak tam samo co kierowania samochodem-czasem zamiast wziąść za kółko to wolę dreptać 30 min. na autobus, 20 min. jechać autobusem i z powrotem to samo-ale cóż niestety to dla mnie męka. Najbardziej mnie wkurza jak mój M mówi- masz prawo jazdy a nie jeździsz jaka to filozofia, to ja mu zawsze ta sama odpowiedź- masz maturę, ale całek byś nie policzył. Niestety nie każdy ma zdolności we wszystkim- ja nie umiem jeździć autem.
 
Do góry