reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

wysmarowałam mała bepanthenem a potem mascią cynkową, zobacyzmy czy się złagodzi.

dzisiaj mala poszla ladnie spac, bo tylko dwie drzemki miala. Jak spi po 17 to wiecozrem w łozeczku szaleje, turla, smieje, smokiem wywija i wywala. a dzis- krzyk, ze spac, musialam przytulic, ledwo przez sen wypila pol butli i o 19 spanko. musi tak byc dalej, bo tych wariactw do 21 to ja nie mam sily juz uspokajac

ale od tygodnia przychodzi niania sie wdrazac i widze, ze malą to zupelnie wyprowadza z rownowagi. caly dzien poprzewracany, bo niania jakos tak ją nei uspokaja, a rozdraznia. i dlatego chyba zmienię nianię. dzisiaj przyszla druga na probkę, bardizej taka spokojna. bo ta pierwsza strasznie glosno gada , tak nerwowo, mysle, ze na Pole to dorbze nie wplywa...
 
reklama
marta niekoniecznie niania musi być zła,ale Pola musi się w nowej sytuacji odnaleźć...

Do mnie od marca będzie przychodziła druga dziewczynka, zobaczymy, jak to będzie
 
Cześć

Dziś noc nawet ok. Pobudka z płaczem o 1.15 posmarowałam dziąsełka, utuliłam i Andrzej spał do 4.20. Potem cyc i spanie do 6.30-cyc i jeszcze do 7.40. Zastanawiam się czy to też nie wina mleka, bo zmieniłam i tak ładnie przespał.
ewelad widzę, że babcia puszcza Lili "szlagiery" :-D
kasiamaj Andrzej też dziś padł po kaszy o 9.20 i spał do 11.30 z przerwą na ubranie się i przeniesienie do samochodu.
atabe a ochraniacze na szczebelki, może pomogą? Fajnie, że już staje, może nie długo zrobi pierwszy krok :-). Gratulacje.
mamaola witaj
marta, mysza Andrzejowi, też ostatnio na uzi coś wyskoczyło, ale ja się nie martwię. Tak jak pisze mysza niech się uodparnia. Lekarz rodzinny jak tylko urodziłam powiedział "Tylko nie lataj z każdym uczuleniem do aerologa, bo Cię wciągną w testy i odczulania i dopiero będzie, zostawisz tam fortunę".

My byliśmy dziś u lekarza, bo Andrzej przez 2 dni miał kaszel. Dziś rano skończył się. Wieczorem wysmarowałam go pulmexem, może dlatego dziś nie kaszlał.
Lekarz jak strzała, może w gabinecie byłam 2 min. I przez te 2 min, jeszcze mnie opierdzielił, że dziecko źle ubieram, ale nie dlatego, że za ciepło czy za zimno, tylko dlatego, że trudno się do niego dostać przez ubranko. A miał na sobie body, pajaca, bluzę i spodnie. Kazał mi go nie rozbierać tylko porozpinać i wyciagnąć z rękawka jedną rączkę i opuścić spodnie do kolan. Byłam w szoku :szok:.
Z Andrzejem ok, po kaszlu ani śladu. Zakazał smarować pulmexem, ale ja i tak będę. Dał kropelki do nosa i kazał kupić tran norweski o smaku cytrynowym. Któraś z dziewczyn kupiła, tylko nie pamiętam która.
Mam strasznie dużo prasowania, a nie chce mi się. Nie mam prezentu dla M z okazji rocznicy ślubu :-(. A rocznica już w poniedziałek.
 
tweenie no właśnie ja wiem, że dziecko się powinno do opiekunki przyzwyczaic. ale ona mnie tez trochę denerwuje tym gadaniem glosnym. moze dlatego, ze my raczej cicho mowimy, a do Poli to juz wyjatkowo lagodnie i spokojnie, a ta tak gada, jakby dizecka w ogole nie bylo w poblizu.

na dwor wyszlysmy- chialam jej pokazac, gdzie mozna chodzic na spacery, mala miala zasnac, a ona obok szla i pierdzielila znowu caly czas glosno bardzo, nawet nie zerkając czy mala spi.

czasem tez sie dzieckiem zajmując, do mnie gada, nawet nie zwraca uwagi, czy malej spadla skarpeta, czy sie poplula.

no i kurde, jest straszną balaganiarą. kubek nigdy do zlewu nieodstawiony, mleko nie zamknięte po przygotowaniu, zabawki porozrzucane na podlodze. z wozkiem przyjechala, blota naniosla, nie zamiotla nic.

dzisiaj przyszla druga dziewczyna, jest taka lagodniejsza bardziej, wiecej do Poli zagada, chociaz ze mna oczywiscie tez rozmawiala. Jakos lepiej się z tą porozumialam., no i mimo, ze pierwszy dzien, to juz buzke wycierala dziecku, skarpety naciagala, kubek odstawila do zlewu. wiec chyba na tą się zdecydujemy... ma przyjsc w piatek raz jeszcze, zobaczę jak mala będzie z nią wiecej czasu sama, jak będzie

sorry ze tyle o tych opiekunkach piszę, ale naprawdę nie wiem którą wybrać i która dla małej będzie lepsza!
 
marta pisz pisz :)
to Wasze dziecko i macie pełne prawo przebierać w opiekunkach, aż znajdziecie tą "jedyną" , która będzie odpowiadała i Wam, i dziecku. Czasem lepsza jest ta bałaganiara, która złapie świetny kontakt z dzieckiem, ale widzę, że ta póki co, ani jedno, ano drugie...
 
hej

moje bąki zasneły i mam chwile relaksuu:)

Kropa,Teenie-dokładnie to ja z Piaseczna jestem.....;-)

ja tez krostkami Julka sie nie przejmuje za bardzo na brodzia ma kilka ale to od ślinki...no i my dopiro doszlismy do łady z buzią bo mały ma skaze białkowa i do pół roku to wygladal okropnie....

ja swoje dziciaczki smaruje pulmexem jak tylko widze ze cos je zaczyna łapac...bez porady lekarza...

kurcze nie znamy sie za bardzo i nie pamietam co jeszcze chcialam naklepac....

dziekuje za miłe przywitanko:)
 
Witajcie . Mala spi a mlody jeszcze wcina kolacyjke i bajke oglada a ja powinnam przysiasc do testow ale zmeczona jestem i nie wiem czy mi cos wejdzie do tego lba:-D
Kama witaj jak tam bylo u rodzicow odpoczelas i nabralas sily?? mysle ze to zmiana klimatu tak na nia wplynela i zapewne zabki tez robia swoje:-)
Jedyneczka tak M wolne to i tobie dal haha tez takiego pracodawce chcialabym miec. Tak jak piszesz na romans to juz za pozno ale na kolejne dziecko jeszcze nie :laugh2:
a powiedz mi co sprzedajecie przez to allegro jesli to nie tajemnica??a i tak z ciekawosci jak wypila te120 to ile ci pospala???
widzisz pochwalil ci moja mala i teraz znowu marudzenie jej sie wlaczylo wymiekam z oczu zejsc nie wolno lezaczek be po 10minutach krzeselo rowniez kicha kompletna i gdzie czas na nauke tych cholernych testow??
atobe nic nie zrobisz skoro wstaje to znaczy ze jest gotowa i na tyle silna a sila jej nie zmusisz by tego nie robila ale tak to jest jak inni nie rozumieja. ty jako matka wiesz co dobre dla niej.
tiffi szybkiego powrotu do zdrowia i funkcjnonowania ciesze sie ze ciocia pzyjechala by pomoc.
ewelad i co lekarz powiedzial Liliputek zrowy??/
mamaola witaj i napisz cos o sobie:-)
tweenie widac klimacik i babcinka maja dobry wplyw na Olenke. a powiedz mi ty nadal ja karmisz cycem???
ewlad doczytala juz o wizycie. moja miala katar i na szczescie nic sie dalej nie rozwinelo wiec i tobie tego zycze
kasiamaj jak tam paluszek??i jak 8 raz usypiania sie udal??
agatka ja niestety tez nic nie dalam M na rocznice ale najwazniejsze ze milo go spedzilismy i chyba to sie najbardziej liczy.:-)

Wiecie co mam nadal problem z moja mala i jej kupkami musze jej pomagac tymi czopkami bo nie moze zrobic tej kupki a ja juz zrobi to taka papkowa wychodzi. nie wiem co zrobic odlozylam czekolade i wszystko co ma czekolade i nadal nie ma poprawy. tak mi jej szkoda bo sie bidulka meczy. jak myslicie co moze byc w taki razie przyczyna??jedzenie te ktore dostaje??czyzby za wczesnie??nie wiem pytan tyle co nie miara ah.
 
...i kolejny dzien za nami,zaliczylysmy tak dlugi spacer ze nogi w zad mi wchodza,najwazniejsze ze dziecie me spalo:tak:
jedyneczko dzieki ze pytasz,dzisiaj glizda zjadla wiecej,nie zapeszam lepiej,mala cwaniara nawet owoce starte przeze mnie woli bardziej niz takie ze sloika:confused2:
jak tam po szczepieniach?
atabe Maja tez wstawac chce,moim wybawieniem jest kojec:tak:powiedz a jak wyglada ta wysypak na oczku,u nas ostatnio pojawily sie na powiece i pod oczkiem takie suche krostki,mala ciagle tarla oczy,przemylam sola fizjologiczna,posmarowalam apteczna mascia-nazwy nie pamietam i zeszlo.
ewelad zdrowka dla Lilki,oby to jednak na zeby bylo.Moja tez cos ostatnio usmarkana ale tylko noca,w dzien tylko tluste kozy wyciagam.
kasik ty mi zazdroscisz siedzenia w domu a ja zazdroszcze tobie wyjscia do ludzi,ja rozumiem ze dziecko,ze wszystkie chwile umykaja tak szybko ale ja juz chce do ludzi,pewno we wrzesniu bede inaczej myslala.
mamaola wiataj!
marta ja obstawiam ze to od sliny.

a u nas dzisiaj lepiej juz z tym jedzeniem,ale narazie ciiiii zeby nie zapeszac.,,nawet posmakowala troche zupki,ewidentnie woli wszystko zrobione przeze mnie niz to gotowe ze sloikow,chociaz wczesniej tylko takie wcinala:eek:
poza tym dzien jak co dzien,oby jutro byla tez taka fajna pogoda,mala przynajmniej fajnie pospi na spacerku.
ide na drina bo M wola a pozniej spac,bo kto wie co glizdzie strzeli do glowy:sorry:
dobranoc !!!
 
Witam,
u nas ok, dni mi mijają strasznie szybko, w pracy mam wrażenie, że byłam tylko na dwutygodniowym urlopie, mały po żłobku wygląda na zadowolonego. A ja genereralnie cały dzień w biegu, rano pędzę, żeby małego odstawić do żłobka, a potem biegiem do pracy, po pracy szybko po małego, przesiadka do wózka i spacer, potem jakiś obiad, wariacje z małym i dzień się kończy, a ja padam o 21 :eek: Może więcej w weekend uda mi się napisać :-)

agatka_natalia to ja kupiłam ten tran, dawałam go kilka dni, ale nie wiem czy od tego mały budził się w nocy ze strasznym płaczem, prężył się niemiłosiernie, ewidentnie bolał go brzuszek, zachowywał się tak jakby miał kolkę...dziś odstawiłam, zobaczymy czy to był winowajca...

mamaola witaj :-)
 
reklama
kama ja znowu o to samo zapytam czyli o pogodę :laugh2: czy u Was były już mrozy, które u nas zapowiadają? Czy to idzie od nas do Was?

peemka, a o której godz. podawałaś??

Kupiłam sobie ptasie mleczko i zajadam, a dupa rośnie :-D
 
Do góry