reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

No teraz usnęła zadziora, akurat jak muszę wyjść zaraz:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Jedyneczka
, jedziemy 14/01 do Włoch na narty, bagatela 1200km. Obie laski jadą z nami:-) i w sumie jeszcze kilka innych rodzin, ale nasza gwiazda najmłodsza. Oczywiście swoim autem.
 
reklama
kapuśniak gotowy, dziecię nakarmione, zaraz ruszamy na spacer:-)

agatha zdrówka raz jeszcze!!! Włochy już pisałam, ze moje marzenie i zazdroszczę-zazdroszczę więc nadal-superrrrrr!!!:-)
jedyneczka babcia moja wylajtowana zawsze była i przeklętnica, jak wspominałam chyba też, więc reakcja była werbalno-niecenzuralna tylko, a wspomnienie takie, że do tej pory to wspominamy, podobnie jak inne nasze numery:-D tabletki brałam dawno temu, w latach mej młodości i znosiłam, potem juz byliśmy gotowi tak jedną noga na dzidzi- na zasadzie-bez presji, ale jak się trafi, to super- więc stosowaliśmy metodę 'uważania':-D sofę odbiera jeden taki napalony z allegro, bo się ocknął, że jednak chce, więc odmówiłam komis i przyjeżdża dzisiaj
tweenie ja ostatnio zgłebiałam trochę temat i jest dużo tych klubów malucha i nie wiem, czy jest to takie opłacalne, bynajmniej gdybym sama chciała coś takiego otworzyć- naklady finansowe trzeba ponieśc, rachunki i pensje popłacić, ale ta świetlica to niegłupi pomysł, z jaimiś fajnymi zajęciami
tiffi sofa+pufa , którą sprzedaję ma 1,5 roku i kosztowała 1500, ja wystawiłam od 450 zł, komis daje mi 650, a sprzedaję za 500 , bo już nie chce mi się babrać z tym; ja mojego D musze nastawić psychicznie na zakupy, bo w przeciwym razie marudzi i lezie z miną cierpiętnika,ja dostaję nerwa i po zakupach:-D
 
hej
u nas noc ok
ostatnio nieprzespana noc to był chyba objaw po szczepieniu a nie manna..
choć już nie gotuje tej manny bo to było do kitu kupiłam mleczną kaszkę mannę bobovity i robię mu ją z łyżki w małej miseczce z 20ml wody a potem jeszcze daję 80ml herbatki taką sobie kombinację wymyśliłam, jak dorośnie to mi się na pewno odwdzięczy że tak na nim eksperymentowałam z tą ekspozycją glutenu...

tiffi - bakugany w tesco są i to w promocji
tweenie - świetlice są w szkołach dla dzieci ale może faktycznie nie do 18, fajna sprawa też klub malucha u nas coś takiego jest dla dzieci od 1,5 do 3 lat. 1,5h raz w tygodniu pełno chętnych ponoć, rozreklamowali to jako przygotowanie do przedszkola
jedyneczka - ta manna to zbieg okoliczności jednak, dzisiaj noc z mamą, pewnie zawsze raźniej ja to bym na noc sama w życiu nie została.
agatha - tanio można kupić oryginalne perfumy dużo taniej w SUPERFARM, na narty? super!! Dziewczynki jadą też z wami??
eweland - też bym się co najmniej zdziwiła jakby sąsiad o 4 rano zaczął "sprzątać:-D"
mysza - ło sylwek z teściami...:cool2:
 
tiffi coś tam mają zawsze w zanadrzu bo tata emerytowany górnik choć na górze;-)
No patrz zapomniałam że to blixniak:-p Więc nie jest źle z sąsiedztwem , może Ci naprzeciwko okażą się oki bo byłoby fajnie jakby dzieci się skumplowały w przyszłości no i zaczekać np. jakby co u sąsiadki;-) Spoko z tym żłobkiem:confused2: Fajna ta akcja w kościele, też bym się pisała, jakbym jeszcze chodziła do kościoła i u nas by tak było:-p:-D Znam bakugany, nasze laski mają tego mnóstwo:-D A na mikołaja Julka wybrała sobie helikopter z lego a Emi koparę:-D Mnie też M wkurzył w sobotę na zakupach w auchan, zapierdzielałam jak osioł, zakupy chyba w 20 minut zrobione a ten zrzędzi i pogania:wściekła/y: I mówiłam wózek zabrać małej, nawet w bagazniku był a ten nie bo do kosza fotelik damy i w końcu nie kupiłam wszystkiego bo raz że poganiał a dwa że się by nie zmieściło:crazy: A niby jak i kiedy mamy sobie wybywać na takie zakupy po detale, zwłaszcza w taką pogodę. Bez wyobraźni oni są:-p

agatha o rany ale podróż:shocked2: Nie wiem czy ja bym nie wymiękła przed taką podróżą:-D Ale z drugiej strony podziwiam i uważam że fajnie jak dziecię takie "uspołeczniane" od maleńkości:-)

ewelad tak pytałam bo ja dobrze znosiłam tabletki ale teraz z racji wieku i prawdopodobnego niestety znów palenia się boję:sorry: I fajnie z ta sofą, odbierze i z głowy. Takie akcje po latach to właśnie temat do wpominek i śmiechu, choć my z M już wczoraj też ryliśmy z nich jak nie widziały, bo ta ich panika:-D Mój co bym nie robiła zawsze zmierzły na zakupach, nawet jak się nie rozglądam na wszystkie strony i nie zatrzymuję bo "ooooooooo jakie to ładne:-D Więc mu przypominam że kiedyś to mówił mi na zakupach w markecie że on ze mną wszędzie z przyjemnością, nawet na zakupach,byle razem:-p A on jak zwykle mu przypominam o tego typu jego hasłach odpowiada że facet zrobi wszystko żeby laske do łózka zaciągnąć:confused2::-p:-D No cóż, zaciągnął:-D

ewa81 czyli nie manna jednak. Myślę że oki wymysliłaś sposób, byle dziecię wcinało to każdy sposób dobry;-) dziś sobie mamę przywiozę:-D Bo ja zawsze odważna jak widno a jak ciemno to żałuję że jednak jestem sama i trzęsę portkami:-D Zwłaszcza jak do tego pieca:confused2: W dodatku dziewczyny wczoraj znalazły dziurę w siatce wyszarpaną i porobiły zdjęcia śladów z końca działki i wygladą że i lisy i nawet dziki prawdopodobnie wchodzą, śmieci kiedyś były rozgrzebane:eek: Więc teraz się dzika boję w dodatku:-D A podeszły kiedyś latem i dziki i sarny pod ogrodzenie.

Śpi bąk od pół godziny, jak wstanie zjeżdżamy:tak:
 
tweenie, z tą świetlicą to właśnie są swietlice w szkołach - to raz, po drugie, taka świetlica musiałaby być gdzies bardzo blisko szkoły, albo jakoś musiałabyś te dzieciaki ze szkoły odbierać - bo to przecież o to chodzi, zeby się dzieciaki po mieście nie szwędały :(
 
jestem, dziecko w parszywym humorze- nie wiem, czy to zęby, czy coś ją bierze (poza cholerą:-p)
a więc tak - z tym żłobkiem lipa. Kobieta póki co płaci większy czynsz niż zarabia. Czynsz bardzo wysoki, a mieszkanie takie se... Okna do wymiany i w ogóle sporo trzeba jeszcze włożyć w lokal. Jedynym plusem jest, że ma własny "ogródek" - trawnik na piaskownicę i huśtawki. I to na tyle.
A co do świetlicy, to póki co, tylko pomysł, ale myślę, że trzeba nad nim pomyśleć :-) Wiem, że szkoły mają swoje świetlice, ale ... mieszkam na ogromnym osiedlu, bardzo dużo tu rodzin z dziećmi. W pobliżu są min 3 szkoły podstawowe, z czego 2 pracują na 3 zmiany, więc ile dzieci pomieszczą te szkole świetlice?
szukam teraz dziecka do opieki i widzę, że jest bardzo dużo ogłoszeń typu "potyrzebuję do odbioru ze szkoły i opieki do mojego powrotu z pracy".
Jak mieszkałam w Częstochowie, pracowałam jako wolontariusz na dwóch takich osiedlowych świetlicach, tyle tylko, że one działały w czynie społecznym. Jak wygram w totka, to też pół osiedla mogę przygarnąć:-D No, w każdym razie, tam to się rodzice bili, żeby dziecko dostało się na świetlicę, bo lekcje odrobione, posiłek jakiś dostało, a poza tym, nie siedziało samo w domu z dzikimi pomysłami lub nie włóczyło się po ulicy.
A ja to bym chciała taką profesjonalną świetlicę, z zajęciami muzycznymi, plastycznymi, jakimiś wyjściami, być może psychologiem i logopedą na pokładzie. A, i odbieralibyśmy dzieci nauczania początkowego ze szkoły.
Muszę to sobie poukładać... Pytanie nr, ile ludzie byliby w stanie zapłacić za taką usługę.
Jakieś pomysły?:-)
 
no tak niektórzy rodzice są bardzo zapracowani, jeżeli by tam dziecko jeszcze odrabiało lekcje i rodzice wieczorem by już nie musieli... ja nie jestem zbytnio przy kasie ale wolałabym zapłacić za opiekę gdybym tak długo pracowała niż by dziecko miało biegać z kluczem na szyi. Ja bym zapłaciła 300-400zł/mc

choć to wychodzi 20zł na dzień hmmm chyba trochę mało
 
Witam,
trzy dni mnie raptem nie było, a tu proszę jakiś konkurencyjny wątek się pojawił :-) Za bardzo w weekend zaszalałam i dziś jestem ledwie żywa, a dziecię niestety nie jest wyrozumiałe :-/, jeszcze 3 godz. na spacerze byłam, więc jak mi dziś wieczorem starczy sił to poodpisuję :-)
 
kurcze, ale się napaliłam na tą świetlicę... Ale żeby to miało sens, to powinnam już w lutym otworzyć, jak będą dzieciaki miały ferie. Nie ma opcji, żebym się tak szybko ogarnęła, zwłaszcza finansowo... Eh, przydałaby się jeszcze jedna osoba. Która chętna?:-D
 
reklama
Do góry