reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

madzik zazdroszczę, że już po sczepieniach-my w czawrtek i dopiero 2 dawka:baffled: ale rośnie Juleczka-super!!!
Ashika psinka lepiej-przynajmniej póki co-nawet chciała zaatakowac jakiegoś większego od siebie 10 razy psa-wraca do formy czyli, bo ona taki agresor niskopienny-aż obciach:zawstydzona/y::-) no to M klapsa w doopę, oczywiście jak wydobrzejesz, bo póki co szkoda Twoich nadwątlonych sił:-) u nas też atmosfera średnia-po ostatnim wyskoku D udaje, ze nic się nie stało, ja z nim służbowo-czeka chłopak, aż się rozejdzie wszystko samoistnie, ale są to nadzieje płonne:-)
nadiaa ale śmieszka śliczna z Alicji:-)
 
reklama
ewa ja daję NAN HA (hipoalergiczne) - mała nie ma alergii ale pediatryca takie polecała, raz dziennie. Kąpiemy małą o 20.30 i zjada cyca poprawia mm 120, potem wojuje a potem zasypia przy cycu i całą noc śpi. Tak przynajmniej jest od kilku dni
MMmmMM no to nieźle mały przybrał. My wyszłyśmy ze szpitala z wagą 2240
kasik nie odpuszczam, tylko przekładam i przekładam, wiadomo dziecko najważniejsze
kropa a jakim żelem smarujesz te dziąsła???
madzik fajnie, ze już po szczepieniach a na pneumokoki i rota szczepiłaś bo nie pamiętam?
ashika no ja mam masaż i tą mikro do wykorzystania, ale jakoś nie wiem, kiedy moze w nocy???? Ja nawet nie mam kiedy po buty się wybrać.
Nie dobrze, że się źle czujesz. No ja wiem eMkowie chcieliby by ich dzieci krzyczały tatusiu tatusiu, ale na to trzeba sobie zapracować. Może z tego nocnego wstawania eMka zrobić codzienność.
nadiaa moja za tydzień ma 3 dawkę

Dzisiaj moja Zuza kończy 4 m-ce. Zapomniałam napisać, że w niedzielę Zuza zaczęła zaśmiewać się w głos, jak tatuś trzymał ją na rękach a mamuśka goniła i tą nową umiejętność zaprezentowała nam w nowym domu.
Byliśmy dziś na badanie dna oka, spędziliśmy 3h w szpitalu, normalnie jak w PRLu kolejka jakoś to trwało i trwało. Tym razem badanie nie było takie drastyczne, bo jedynie zakrapianie oczu, a potem nie musiała mieć tych metalowych klamer, tylko normalnie i świeciła pani doktor w oczy. Co prawda mała płakała, bo nikt nie lubi mieć rozdziawianych powiek kiedy tego sobie nie życzy, ale wszystko w porządku. Kontrolne badanie jak mała skończy rok. A śmiesznie też było jak pielęgniarka zbliżała kropelki by zakropić jej oczy to ona otwierała buzię bo myślała że to coś do jedzenia będzie. Z racji tego że nam tyle zeszło tylko biegiem po drodze do rossmanna, na pocztę już nie dało rady. M pojechał jeszcze do sklepu z farbami i zawieźć je do domu bo malowanie trwa. Teraz czekam aż wróci by kąpać małą.
 
dziekuje kochane za zyczenia odnosnie udanych wakacji. Mam lekkiego stresa jak to bedzie z malym. Mam na Cyprze kolezanke, ktora tam mieszka prawie 5 lat i ma dzieci wiec w razie jakby byla pomoc lekarska to mi pomoze, chociaz mamy ubezpieczenie wykupione.
Ewa Lecimy z itaką. hotel Ayia Napa Hotels - Atlantica Aeneas Hotel Resort and Spa. Cyprus Hotel
Mam nadzieje ze padac nie bedzie bo jak sprawdzałam prognozy to ma troche popadac. Zobaczymy. najwazniejsze, ze bedziemy razem. Chcielismy wziac i wozek i fotelik bo planujemy wypozyczyc autko. a nie wiem jak na lotnisku bedzie.

my mielismy drugie szczepienie i po nim fatalnie. Marcel sie rozchorowal. Zlapal jakas infekcje.
Na szczescie mu przeszlo ale codziennie byl badany przez lekarza czy nie ma czegos na oskrzelach. bo kaszlal i goraczkowal.
 
jedyneczka pewnie, że jest problem, jak Andrzej wstanie 2-3 to się chichra i nie chce spać, to ja go wtedy biorę na cyca usypia w ciągu 20 min i go odkładam do łóżeczka, ale jak obudzi się 4.30-5.00 to zostaje z nami w łóżku.
MMmmMM Michaś bardzo długi, choć mój już za parę tygodni zacznie nosić 74.
Arlecia zazdroszczę, mi się marzy Kreta. W tym roku odpuściłam za rok już nie odpuszczę.
ewa81 moi znajomi pojechali do Turcji, bardzo sobie chwali, że bardzo dbają o małe dzieci. W każdej restauracji są foteliki lub krzesełka dla dzieci.
Ashika zdrówka, a M to należy się zdrowy opierdziel, że nie pomaga jak jesteś tak chora.
tiffi, to dobrze, że oczkami wszystko w porządku.
aneta herbatka rewelacyjna, naprawdę miałam więcej mleka. A poza tym dobra w smaku. Tylko szkoda, że Andrzejek odstawia cyrki przy cycu i nie chce z niego jeść.
Kurcze zważyłam go. Od tygodnia nie przybył ani grama na wadze.

My dziś byliśmy na rehabilitacji. Andrzejowi się bardzo podobało jak Pani z nim ćwiczyła. Trafiła nam się bardzo sympatyczna Pani. Potem był masaż i też był uśmiech na twarzy.
Na rehabilitacji spotkałam koleżankę z liceum, ona mnie poznała, a ja za bardzo nie wiedziałam z kim rozmawiam, ale potem sobie uświadomiłam, że to moja kumpela od papierosów. Kupowałyśmy zawsze paczkę fajek na spółę :-D. Boże jak to dawno było :-D.
Ona ma 5 miesięczna córkę Maję. Umówiłyśmy się za tydzień na ploty po rehabilitacji naszych dzieciaczków.
 
Arlecia - ja lecialam miesiac temu do Polski z USA z mala i caly czas spala nie plakala nic wozek czyli stelaz i fotelik oddalam przy samym wejsciu na poklad i pozniej przy wyjsciu mi oddali ale ty zapewne bedziesz leciala mniejszym samolotem ale masz male dziecko wiec musisz go w czyms wozic i nie mozesz nadac fotelika i wozka jako bagaz ja by, nie brala gondolki bo ja musialabys nadac na bagaz a moga zniszczyc ja na wyjazd kupilam uzywanego Bugaboo bo balam sie ze nowke mi zniszcza i bylo ok

w samolocie sie nie boj bo powinnao byc ok ja tez mialam stresa w dodatku lecialam sama to mialam podwjnego stresa ale bylo ok tylko nie wiem czy u ciebie daja gondolki dla maluszkow bo ja mialam gondolke do spania dla Julki.

udanych wakacji
 
Dzisiaj znowu jazda przed spaniem przy cycku a nie zdecydowałam się jeszcze na zakup mm. Przed minuta zasnął.
arlecia - super hotel!!!!!!
agatka - ja nie mówię, że nie dbają, dbają i to super szczególnie w tych lepszych hotelach ale ja bym nie pojechała ze względu na zatrucia pokarmowe, które się często trafiają w egipcie,turcji. Nie były one jakoś uciążliwe ale nie wiem co z pokarmem w cyckach w każdym innym wypadku pojechałabym z ogromną chęcią ale póki co mogę sobie tylko pomarzyć....
 
Hej Dziewczyny. Ja dziś znów pierwsza ;-)

Dziś moje Dzieciątko pobiło rekord. Wczoraj na wieczór porozmawiał sobie z Tatą 15minut. Usnął dopiero o 21.30 ale za to spał mi do 7 i jeszcze musiałam go budzić bo myślałam ze mi piersi eksplodują! Dziś mamy szczepienie rota + 5w1. Bo już katarek minął tzn po nocy wyciągam troszeczkę ale to nie to co było. Mój Michałek miał 55cm jak się urodził. To prawda rośnie rewelacyjnie. lecę się szykować pomału. Miłego dnia.
 
Ashika to widze, ze nasi M maja podobne podejscie do dzieci... Moj niby mi pomaga, wstaje do malego w nocy jak trzeba (chociaz ostatnio Michas spi cale noce), zmienia mu pieluszki wieczorami kapie itp, ale jak tylko ich zostawie, zeby sie pobawili to M po minucie juz malemu smoczka wciska i oglada tv albo siada do netu a maly wtedy marudzi... i mnie szlag trafia... i musze przerywac to co robilam i zajmowac sie malym. na moje narzekania M mowi, ze maly go nie lubi... normalnie dwoje dzieci czasami mam... mam nadzieje, ze to sie z czasem zmieni, bo juz powoli mam tego dosyc i chyba czeka nas powazna rozmowa...


MMmmMM fajnie, ze Twoj maly tak spi :-) moj tez juz tak ma codziennie i mam nadzieje, ze mu sie nie zmieni...

piszesz, ze musialas budzic malego bo tyle mleka mialas w piersiach, ja tez tak kiedys mialam a teraz sa juz normalne nawet po przerwie9godz, mam nadzieje ze tzn ze sie unormowala produkcja a nie ze pokarm zanika... w dzien sa takie w miare pelne, ale wraz z uplywem czasu mam wrazenie ze coraz mniej tego mleka w nich jest a wieczorem to juz wogole sa miekkie... czy ktoras z Was tez tak ma? czy to normalne?

ja mialam jakiegos dola w poniedzialek, chyba przez to ze weekend byl taki fajny i za szybko zlecial a w poniedzialek znowu siedzialam sama z malym, jeszcze M mial dyzur w pracy do polnocy wiec sie wogole nie widzielismy. wczoraj jak wrocil z pracy to tez byl taki zmeczony, ze zaraz padl spac... a mi z jednej str strasznie sie nudzi samej a drugiej nie mam nawet sil zeby cos porobic i tez ide spac po 21tej... chyba jesien sie zaczela bo w taki nostaligny nastroj wpadlam ;-)

milego dnia!!!
 
reklama
Dzieńdoberek:tak:

Cycamy właśnie:tak: Byłyśmy wczoraj w bibliotece a tu zamknięta bo się przenoszą i dopiero jutro będę mogła wymienić a żywcem nie mam co czytać, czytam Emi książkę o psychologii psa:-D Nadinka walnęła wczoraj kupkę przez duże K :-D Konsystencja i kolor idealne więc to nie zatwardzenie widać tylko brzuszek po prostu bolał:sorry: Ale wczoraj była jazda po kąpieli tzn. już po wyjściu z łazienki a byłam sama bo M na angielskim, normalnie ryczała masakrycznie:baffled: Pociągnęła cycka, nie poleciało od razu i ryk, potem za szybko,puściła i znów ryk, przy okazji zalało ubranko więc przebieranie i ryk:eek: Pewnie z niewyspania bo spała 3 razy po 10-15 min. a przeważnie sypia jeszcze przed kąpielą ale M wpadł na szybki obiad, gadu gadu i jakoś zeszło bez drzemki zwłaszcza że nie wyglądała na śpiącą a jednak była śpiąca strasznie. W końcu uśpiłam ją na 10 minut po czym obudziła się z bananem:-p I jeszcze sobie myślę że wpłynęły na nią moje nerwy i głos bo sprzeczałam się z Emi która miała jakiś dzień upierdliwca:-p Dziś M nie ma na noc i mama u mnie śpi, mam nadzieję że nie zrobi mi mała jazd:confused2: Katarek ma nadal ale czysty wodnisty jak wyciągam więc psikamy i odciągamy, daję też vit C po 3 krople dziennie. M na tabletach bo gardło , ja z katarem a dziś i gardło doszło:baffled: Najlepiej, uśpiłam wczoraj w dzień niunie leżąc obok ale lekko bujając poduchą, nie podobało jej się, płakała ale padła w miarę szybko. Opowiedziałam to M mówiąc że musimy ją tak nauczyć bo mi siada kręgosłup. A ten wieczorem do mnie skoro ona nie wyspana to może żebym jej na rękach dała z godzinę spać to będzie fajniejsza:baffled: Taaaaaaa a niedługo garba dostane bo będę trzymała rocznego kloka na kolanach:-p Jemu fajnie bo się opiera o ścianę i ją kładzie przodem do siebie na udach ale on długi a ja krótka i niestety u mnie się już nie mieści:tak: o zasnęła mi na ręku ale nie odkładam bo nie doczytam:-p

ewa81
no właśnie też żeby dospać biorę małą ale często już o 4-5ej bo jest rozespana już wtedy i w łóżeczku momentalnie pobudka:-p M y śpimy tak (160cm materac) Nadia od ściany i zajmuje połowę, bez podusi oczywiście, potem ja w środku na jaśku żeby czasem mi się nie wturlała w dużą poduchę i nie przydusiła a z brzegu M tyle że Nadia zajmuje jedną połowę a my z M drugą:-D I co dzień wstajemy połamani ale ja uwielbiam z nią spać więc nie marudzę a M to już wogóle dla małej wszystko:-D

tiffi a nie odbijasz potem? bo ja odbijam ale jak śpi to nie beka:-D Za to się rozbudza:confused2:więc ostatnio po tym rannym karmieniu 5-6 czasem nie odbijam ale śpi już wtedy ze mną.

MM fajna huśtawa;-) M y też 68 i są na styk niektóre więc będzie znów pakowanie:-pI znów zakupy ale to akurat lubię:-D pięknie rośnie twój Michaś, widać służy mu twoje mleko ;-)

ewelad a wiesz że nie głupie z tym mlekiem:-D Ja nakupiłam Emi kaszek dla dzieci na mleku ale ze względu na skazę wiedziałam że nie prędko będzie je jadła więc mój Hali (owczarek szkocki collie)wcinał i to ze smakiem:-D To Lila łaskawa, ja dziś tak próbowałam moją przetrzymać ale poleżała od 7ej do 8ej i musiałam wstać:-p a to i tak sukces że tyle wyleżała:baffled:

kasik moja nie wymiotuje co prawda ale gały jej na wierzch wychodzą tak te łapska głęboko pcha:-D

kropa dobrze wiedzieć, może faktycznie im dokuczają zębiska nim je widać gołym okiem;-)
 
Do góry