reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Kasik, a jakie zabiegi były najskuteczniejsze dla Ciebie?
ja dziś na obiad pstrąga z folii, pychotka, udało się bez soli! brzuchol mi już trochę spadł i spodnie nie cisną, ale fajnie....Zdrówka dla Bartosza

tiffi, tak, bylismy na badaniu dna oka. Pisałam kiedyś o tym, że to badanie nie było takie hardkorowe jak opisywałaś - okulistka powiedziała, że Miłosz jest tylko miesięcznym wcześniakiem i ona nie widziała potrzeby robienia mu badania wgłębnikiem, czy jak to tam się nazywa. Twierdzi, że przy normalnie urodzonych dzieciach to samo badanie dna oka można zrobić innym sprzętem (właśnie takim jakie ma) i nie jest to takie inwazyjne dla dziecka. Także dno mamy przebadane.

ashika, tiffi, u mnie również pralka wygrywa piękne melodie ;-)

piszecie o tym pobieraniu krwi, mojemu pobierali tylko w szpitalu, później już nikt nie mówił, że jest konieczność. Czy Wasi lekarze mówią, że trzeba? Z jakiego powodu?
 
reklama
Maruśka ja pytałam pediatrę o badanie krwi, powiedziała, że zleci badanie, jeśli coś ją zaniepokoi, w przeciwnym razie nie ma potrzeby kłuć maluszka; my mamy robić badanie krwi pod kątem oznaczenia jej grupy, bo po porodzie była słaba obecność jakiegoś antygenu, czy cosik, więc dla potwierdzenia trzeba zrobić po 6 mscu

z racji kosy, tatuś udał się na spacer z Liliputką, a ja zrelaksowałam się sprzątając mieszkanie:-D
 
jesooo, gdyby kosy tak u nas działały (spacerek) to używałabym ich codziennie przeciwko memu współspaczowi, drugą część bym sobie odpuściła :-) dzięki za info o krwi
 
jedyneczka no kompletny baran z m, oni jakos nie widza chyba nic poza czubkiem wlasneog nosa :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:


dzamena zal bardzo :-( widze ze twoj tez sie popisal


patipaula klik


ewelad z tym wyrkiem to mysle jeszcze jak to wykombinowac zeby w razie czego wysuwala sie przez srodek taka scianka co by sie na moja polowe nie wepchal :-D
Ale relaks fiu fiu tez taki strzelilam ale jakos zmeczona jestem moze zapomnialam ze sie relaksuje :-D to teraz w ramach rozciagania po relaksie pokicam na strych i kolejny wsad z pralki rozwiesze :-)


tiffi za mna tez slodkie chodzi ale zlapac nie moge :-) znalazlam w biedronce takie paluchy z ciasta parzonego "Rodine paluszki mini" i nei ja pozjadalam literki w nazwie ;-)




Mam wrazenie ze ten nutramigen uczula mi dziecko :szok:, ale czy to mozliwe ?
 
Dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza. I dopiero sie uspokoiłam. Tamci pediatrzy źle leczyli Barcika.:no: Ta Pani u której byłam jest ordynatorem rehablitacji i pediatrą. Zbadała mi Bartka, zważyła, itp. I okazało się, że ma wirusa, biedak schudł 0,5 kg w 5 dni - to baardzo dużo jak na 4 miesięczne dziecko. Miał źle dobrane leki, mleko, itp. Wszystko zmieniła i kazała do siebie jutro dzwonić czy jest poprawa. Bardzo się babeczka zaangażowała i podeszła po ludzku do nas. Szczęście, że do niej trafiłam...:tak: Jeśli chodzi o asymetrię i sprawy rehabilitacyjne - jest wszystko ok. Za miesiąc do kontroli, czy rozwój jest nadal prawidłowy.:-)
Weszłam do domu i ryczałam, bo mi emocje puściły...

maruśka - ja też właśnie wsadziłąm pstrągi do piekarnika, bo nie było dziś czasu na zrobienie obiadu... A jeśli chodzi o zabiegi, to były to prądy przepływające przez mięśnie i stymulujące je, tj. intensywnw ćwiczenia. Później wykupiła je moja siostra i też byłą b. zadowolona. Ale nie wiem jak to się fachowo nazywa, juz nie pamiętam...
Znalazłam w necie, to takie coś było http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100216/ZDROWIEIURODA010102/244603587
 
Ostatnia edycja:
ashika nutramigen moze uczulic tak samo jak wszystko inne ,jak tak dalej bedzie i zobaczysz np ze w kupce sanitki krwi to na bank uczulenie moze popros zeby ci zmienili na bebilon pepti ,z tego co mi mówiła pani ordynator jak własnie trafiłam z Filipkiem do szpitala bo był uczulony to powiedziała ze przepisuje sie nutramigen albo bebilon pepti ale jest duzo opini ze nutramigen jest gorzej rzyswajalny itp ,jak wymyslisz patent na deche miedzy współspaczem to dawaj tu instrukcje .
kasik no to całe szczescie ze trafiłas do tej pani doktor ,jak widac trafic teraz na dobrego lekrza to cud,a co ci zaleciła i jakie mleko?
maruska pstrągi mniam daj troche
ewelad no z tymi chlopami to gorzej niz wojna,mój dzis jechał autem a ja akurat zadzwoniłam,wiec gadam do niego a ten w pewnym momecie o kur.. foto radar chyba mnie cyknoł,i oczywiscie pretensje do mnie ze to przeze mnie bo zadzwoniłam,nosz kur.. a szkoda ze zapomniał o tym drobnym fakcie ze jest ograniczenie do 50 i nie gada sie przez tel ,teraz jak mu przyjdzie mandat to chyba wezme worek cementu zrobie wycieczke do lasu ,zawsze taniej niz 400 zł
 
dzamena no zobaczymy po weekendzie na razie wysypuje go troszke i zielono w gaciach ale jeszcze go dokarmiam wiec pouwazam co jem a co do cementu nie lec z nim do lasu wylewke pasowaloby w garazu zrobic ewelad tez chetna a na koniec winko stawiam domowej roboty dziadkowej w piwniczce troszke jest starczy po ciezkiej pracy na zaleczenie wyrzutow skutecznie :-)
o uczuleniu poczytalam i jak bede musiala zmienic na bradziej zaawansowane mleko to alc bedzie bolalo :-( bebilon neocate jedyne 131 pln za puszke :szok::szok: wiec zaczynam sie modlic zebym sie jednak nazarla czegos przypadkiem
 
dzamena no zobaczymy po weekendzie na razie wysypuje go troszke i zielono w gaciach ale jeszcze go dokarmiam wiec pouwazam co jem a co do cementu nie lec z nim do lasu wylewke pasowaloby w garazu zrobic ewelad tez chetna a na koniec winko stawiam domowej roboty dziadkowej w piwniczce troszke jest starczy po ciezkiej pracy na zaleczenie wyrzutow skutecznie :-)
o uczuleniu poczytalam i jak bede musiala zmienic na bradziej zaawansowane mleko to alc bedzie bolalo :-( bebilon neocate jedyne 131 pln za puszke :szok::szok: wiec zaczynam sie modlic zebym sie jednak nazarla czegos przypadkiem


Ashika
, jest jeszcze Elocare - to samo, co neocate (amerykański odpowiednik), tylko przy imporcie docelowym wychodzi po 3,20 za puszkę :) Warto się postarać o ten import, trochę papierków, ale różnica w cenie porażająca...
 
ewa nie ma co się stresować tą wagą
maruśka moja też miesięczny wcześniak i teraz powtórka. U mnie krew była z powodu wcześniactwa. Chodzi o to, że dziecko najwięcej żelaza wchłania między 36-40 tc a jak moja się urodziła w 36 to nie zdążyła sobie tego zgromadzić i musiała brać te wszystkie specyfiki
ashika oczywiście mleko może źle wpływać na dziecko. cena mleka wrrr
kasik czyli to wirus. Dobrze że znalazłaś tą babkę

Moja śpi w chuście na mnie. Czekamy na M który jeszcze nie dotarł z domu, a ja dziś jakoś średnio się czuję coś głowa mnie boli
 
reklama
mały jest nie do ujechania po tym szczepieniu dzisiaj słyszę jak się tacie w kąpieli wydziera mam nadzieję, ze zaraz go nakarmię i pójdzie spać ładnie - oby.
Maruśka - my robiliśmy badanie krwi kilka razy bo mały miał podejrzenie wrodzonej toxoplazmozy i trzeba było przeciwciała kontrolować i w związku z tym miał tez badanie dna oka ale też nie takie inwazyjne jak tiffi opisywała tylko takim okularem robione.
kasik - zdrówka dla Bartoszka aby mu się polepszyło.
dzamena - nam też ostatnio pstryknął zdjęcie - 200zł przyszło i to akurat jak jesteśmy całkowicie spłukani i dopiero w lutym myślę wyjdziemy na prostą - więc ból...
ashika - 131zł za mleko ło matko to ja póki co nie wprowadzam żadnych nowości co by mi pokarm nie zanikł bo niech się okaże, że alergik po M i za co ja kupię tak drogie mleko:szok:
 
Do góry