reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

kasik o widzisz muszę o te dwa dni zawalczyć. Hipp ma takie coś do picia by się nie odwodnić a zatrzymać biegunkę.Nie wiem czy to skutkuje czy nie, ale na forum czytałam że tak
http://www.apteka.gda.pl/hipp-kleik-marchwioworyzowy-p-1867.html
ewelad a jak robisz te bitki
madzik co to znaczy że hipp ma najlepsze słoiczki i gdzie wyczytałaś. Mu używamy pampers sensitive, już mi się znudził zapach ale jeszcze ich mam sporo
jecyneczka absolutnie nie naraziłaś się. Niech będzie kim chce byle nie w jakimś kiepskim środowisku.Tak koło mnie są 4 centra handlowe do dwóch a nawet trzech mogłabym iść na piechotę. Mam biedronę koło siebie, pepco, park, taką halę, bazarek także miejsce fajne, wszystko pod ręką, a tam hmmm
młoda mamuśka co to za stronka??patrzę - normalnie aukcje mogą trwać w nieskończoność i ta licytacja po 1 gr. ale nie wyrzucaj sobie, ja kiedyś dałam się zrobić chłopak na ulicy chciał bym kupiła mu obiad bo głodny i jego rodzeństwu, potem okazało się, że oni czekają gdzieś daleko i jakoś tak dałam się zamotać że dałam mu 20zł, chciał więcej. Ja mam zasadę nie daję kasy, ale jakoś mnie tak wtedy zamotał, no i widzisz dałam się jak głupia podejść.
jedyneczka mnie to zawsze wkurzało jak dostałam jakąś ocenę a mama mówiła, ze mogłoby być lepiej wrrr ciekawe czy ja będę taka sama. Wkurzało mnie to, że jak mój brat przyniósł 4 to było wow, a jak ja to hmmm mogło być lepiej. Pewnie że mogło ale nie było a do dzisiaj to pamiętam
dzamena u mnie tak wygląda każdy dzień. teraz zamiast spacerów uskuteczniam balkon i biegam kuchnia/balkon
maruśka może ty masz ze szpitala ja nie wypełniałam tego ale może ja się logowałam na jakiejś stronie
louise moja wazy coś koło 5kg, je cyca a raz wieczorem 120ml modyfikowanego. Mała śpi ładnie w nocy w dzień tylko na spacerze ewentualnie w chuście lub w samochodzie i to jedna opcja wchodzi w grę dziennie.
agatha no tak czasem bywa, u mnie też pojawiały się nowe wybroczyny i ja dłużej leżałam w szpitalu miałam 2 lata, no niestety tak to jest z tymi choróbskami.



Moje dziecko nie cierpi leżeć na brzuchu więc problem z podnoszeniem głowy nie mówiąc już o przewracaniu się z brzucha na plecy, ale dziś leżała na mojej klacie i ładnie podnosiła główkę.
Niestety dzwoniła lekarka i posiew nie wyszedł próbka znów zanieczyszczona, nie umiem pobrać dobrej próbki, więc jak pojadę na szczepionkę pielęgniarki będą pobierać. M działa w domu ale jakoś wolno, pewnie wróci koło 21-ej. Dziś przyszedł mi ten podgrzewacz zobaczy, przetestujemy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maruśka ale dietka- nie dla mnie, prepadliwca pospolitego, wczoraj na kolację kfc-D mnie zbałamucił:zawstydzona/y:
louise odejścia smarków w siną dal-życe nam i Wam:tak:
agatha oby jak najsybciej ten czas do powrotu Majci zleciał,a a z Haneczką cieszę się, że jednak lekarka nadgorliwa i niefachowa się okazała:tak: teraz niestety dużo chorób 'na topie' i wielu lekarzy szafuje bez pojęcia diagnozami: napięcie wzmożone/słabe, asymetria, a już adhd to 95% społeczeństwa ma:-)
tiffi już kiedyś pisałam, ale powtórzę, chociaż nie jest to jakaś wirtuozeria z mojej strony, ale smaczne:-) cienkie plastry schabu solę, pieprzę i obsmażam chwilkę, następnie zalewam wodą, liść laurowy, ziele ang, jak się zagotuje dorzucam warzywka suszone takie z paczki, po jakimś czasie przesmażone pieczarki cebulką i dalej duszę, jak mięsko jest już miękkie, zagęszczam mąką troszkę i gotowe
 
Ello




Nie ma kiedy usiasc i spokojnie napisac :-( Mlody wcina mm ze specjalnej butelki antykolkowej dr Brown's i musze powiedziec ze rzeczywiscie sa ok te butle, tylko cena juz nie bardzo ok a przy pierwszych uzyciach ma sie wrazenie ze to jakas laboratoryjna sprawa, potem jakos leci. Karmie go jeszcze troche piersia ale to ostatnie podrygi jedna noc udalo sie mu przespac od 12 do 6 :szok: mamie nie byl dany taki luksus bo sie budzila na karmienie :-D Chcialabym podtrzymac laktacje zeby go w nocy karmic ale marne szanse i z lekkim zalem rezygnujemy z cyca:nerd:. Znowu go cos wysypalo, tylko ja nic nie jadlam chyba. Nie pamietam kiedy sie wazylam, ale dzis to mi w sklepie dzinsy z tylka zaczely leciec wiec raczej zdecydowanie mniej niz w dniu startu :-(. W sobote wielki dzien bo maja przywiezc wreszcie loze nasze malzenskie i materac m juz nie moze sie doczekac. A ja mysle byle do wiosny, bo znowu zima i to paskudne ubieranie brrrrr



ewelad nutramigen dostaje, pomysl na spanie GENIALNY :-)
Takie wielkie zdjecie fajna sprawa i na plotnie, a Liliputa pewnie ot tak tylko przypominala o sobie o shopping sie spodobal ;-)
Dzieki ze sie o mnie martwisz co doczytalam wiec melduje sie :tak:
Z chorobami na topie masz racje nasza pediatra tez powiedziala ze teraz modne wszystko rehabilitowac a wiekszosc tego przechodzi sama


kacperek i fasolka z tymi zaswiadczeniami to niektorzy przesadzaja mojej siostrze ksiadz nie chcial wystawic bo mial zapisane ze jak przyszedl na kolede to ona spala i nie wstala. Nosz cholercia jak dziewczyna po nocy z pracy to co za problem ze spala, poszlysmy do innej parafii i od reki dostala


tiffi w dzien na poczatku karmilam raz tak raz tak teraz glownie na modyfikowanym jest Nutramigen podaje i wyglada w porzadku i skonczyly sie sluzowe kupy co bardzo wazne a je tak ok 4 godziny i zjada ok 150
Z kolysanek mam Umer i Turnau, Steczkowska i mini mini i kolysanki dla bobasa.
Nad podgrzewaczem tez mysle intensywnie i schylam sie do sisi ale jeszcze mysle ;-)
Juz kolory scian wybierasz ale zlecialo za chwilke bedzie szurum burum przeprowadzka

agatka natalia nie strasz tym rozpychaniem moi tez z tych co lubia szeroko i lozko tez bedzie 160x200 myslalam ze mnie nie pozrzucaja a jest ich 3 :-(


mysza ewelad ewcik ja tez polubilam biedronke otworzyli u nas nowa z duzym parkingiem i wyglada jak sklep a nie ubogi magazyn wiec lubie tam chodzic i dobre mieso maja "kraina miesa" mielone na klopsiki


mysza moja babcia ma takie powiedzonka i jeszcze mowi czasami "kiwac sie jak zyd na gufnie" itd bez obrazy jesli ktos by sie poczul urazony


agatha oby juz niedlugo z Maja bylo wszystko super i wrocila do domciu, chrzest udany


kasik mam nadzieje ze problem kupiany zarzegnany juz w razie czego marchwianka jest niezastapiona, mojemu w szpitalu podali bo czasami jak duzo lekow to juz od lekow dziecko ma biegunke


magdzia witamy na wlasnych smieciach :tak:


jedyneczka wieliczka fajna i mam nadzieje ze sie podobala


perla powodzenia w walce z grzybem w weekend tez walczylam :-(


ewcik czyli na youtube wszystko jest


mysza tez kupowalam koszule ostatnio i dzis rano m stanal przed szafa i mysli pytam co jest a on na to "nie wiem ktora wlozyc" :-D


madzik my uzywamy pampers sensitive albo j&j bezzapachowe



A jednak sie udalo w koncu :-) U nas tatus kapie synka i jakos tak sie juz utarlo, mielismy tez rozmowe pewnego dnia bo o cos tam sie pytal usmiechajac a milo a ja odparowalam ze mam go coraz bardziej dosc i poprawil sie :szok: i wrocilismy do normalnosci chociaz czasami jeszcze slysze "za chwile" i lapie nerwa wtedy, albo ostatnio go wysmialam bo mial dziecko na rece i chcial zeby mu cos podsunac a ja jakos nie mam nikogo do podsuwania w ciagu dnia i piore sprzatam zmywam gotuje i czesto z dziecieciem na rece przygotowanie mleka mam opanowane do perfekcji jedna reka.

Milego wieczoru
 
Tiffi czytałam na forach,że dzieciom Hippy podchodzą,ale myślę,że jak mała będzie starsza to będe z różnymi firmami próbowała,ale póki co to deserki z Hippa
Agatha jeszcze raz zdrówka dla Majeczki!!
Ewcik to muszę chusteczki Huggis wypróbować :)
Louise fajnie,że napisałaś co u was-buziaki dla Stasia,odzywaj się częściej
Maruśka ,ale ciężka ta dieta -ale chcieć to móć.A z tym ciśnieniem -oby się unormowało,ale myślę ,że coś na to dostaniesz od ogólnego!!
 
madzik, tiffi my ostatnio byliśmy w Realu i była promocja na słoiczki z Gerbera, więc zaopatrzyliśmy się na przyszłość w jakieś 40 sztuk:-)

madzik naprawdę polecam te Huggisy, różne rodzaje są, ale każdy nam pasuje, nie są tak mokre jak pampersy, mają fajną "konsystencję" no i co najważniejsze-nie odparzają:tak:

Mały przed chwilą zasnął, ja zjadłam bułkę z serem i kurcze zaczyna mnie znowu żołądek boleć:no:
 
Ashika fajnie, że powróciłaś:-) no i cieszę się, że Maksiowi lepiej z tymi kupami i wstęp do ładnego spania nocnego się pojawił:-) no to od soboty nowu Cię wsyśnie, jak łoże dostarczą;-) a z asystą dla D u mnie to samo-jak już ma dziecko na rękach,a przy karmieniu zwłaszcza, to przydałaby się 5 osobowa ekipa asystująca-podaj, weź, przesuń, podrap mnie, a on się ułoży w pieleszach jak królowa Bona i nieruchawy:-D jak mu nakreślę, że ja cały dzień sama sobie radzę z dzieckiem plus wszystkie czynności domowe, to odpowiada zbolałym głosem: tak kochanie, wiem, ale ja nie jestem taki sprytny jak ty:baffled: no raczej:-D
Ewcik ale Ty zapobiegawcza jesteś z tymi słoiczkami:-) a żołądeczek boli może z nerwów, albo mało jadlaś w ciagu dnia? ja jak mało zjem w ciągu dnia-czyli bardzo rzadka sytuacja:-D to jak wieczorem powcinam, to mnie pobolewa
 
witam wieczorkiem
te moje drugie wyniki Ca 125 wyszły też źle,norma od 0 - 35 a ja 90! lekarz był zdziwiony że tak dużo,ale powiedził ze na razie nie da mi żadnego lakarstwa,bo karmie,to pewnie jest problem z lekami dla karmiących i mam po 7-10 dniach powtórzyć badania,lekarz sądzi że to stan zapalny ale jak poczytałam o tym Ca125 ze to moze być zwiazane z endometriozą,rakiem itp to się przeraziłam. Lekarz zbadał jajniki dokładnie i nic poza powiększeniem nie było to mam nadzieję ze to tylko stan zapalny
nie mam humoru i się troszkę boję,no ale nic musze czekać do następnych badań i wizyty u lekarza

miłej nocki
 
mysza to nie dobrze, a czy przyjmą Cię z powrotem do pracy? czy już będziesz szukała czegoś innego?
patipaula ja to glosuje z dwóch komputerów z mojego i od rodziców.
maruśka a ćwiczenia? chyba są najlepsze. Ja to nie wierzę w te diety. Moja teściowa odkąd pamiętam to jest na dietach i jest coraz grubsza, a mojej mamy siostra ma ułożoną dietę przez dietetyczkę i to co ma zjeść w jeden dzień to ja bym tyle przez tydzień nie zjadła, a efektów żadnych. Dlatego wychodzę z założenia, że najlepsze są ćwiczenia.
tiffi byłam dziś u neurologa, i zapytała się jak ze spaniem Andrzeja, więc powiedziałam, że ma kłopot z zasypianiem, a ona mi że to pewnie nie jego godzina i żeby go nie zmuszać do spania :szok: to się zapytałam, czy ma chodzić spać o 22.00? Ona powiedziała, że tak, bo to jest obecnie jego godzina :szok:.
lionne Andrzej jest łysy na przodzie, a z tyłu wlosy mu się jeszcze nie wytarły.
dzamena to Ci współczuje.
tiffi moja koleżanka też dostała zestaw hippa. Podpisywałaś kilka papierków, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych i stąd mają Twój adres. Ja jeszcze nie dostałam. Tiffi ja kupiłam 3 słoiczki 2 gerbera i 1 hippa, narazie stoją nie tknięte.
kasik to napewno nie rotawirus?, za długo się utrzymuje jak na zatrucie pokarmowe.
madzik ja używam sporadycznie chusteczek, ale jak już używam to najbardziej odpowiadają mi Huggiesy i z rossmana różowe.
młoda mamuśka a co to za strona podbij.pl?
jedyneczka 3+ z przyrody, to mało ważny przedmiot :-D nie męcz dziecka.
madzik dzięki za linka o pampkach.
agatha zdrówka dla Mai, a z Hanią wszystko w porządku. Ja do pracy wracam w maju.
ashika widziałam te butelki Dr Browna, fajnie wyglądają, w środku rurkę mają :biggrin2: A co łoża to powinniście kupić 300x200 to bys napewno nie spadła :-D.
aneta będzie dobrze, nie stresuj się.

My byliśmy dziś u neurloga. Zakwalifikował Andrzeja na rehabilitację, zaczynamy od wtorku.
Potem pojechałam do mamy i spędziłam resztę dnia.
Idę spać. Dobranoc.
 
ewelad jakie są te warzywka suszone???
ashika moja koleżanka zachwalała dr browna te butelki, ja kupiłam taką TT bo bardzo podobny ma mechanizm a jest tańsza. Kurcze rzeczywiście żal trochę odchodzić od cyca, no ale jak trzeba to trzeba. Żeby podtrzymać lakatację musiałabyś odciągać więcej. U mnie nawet noce przespane, ale wieczorem cyc, mm, cyc i śpi.
Mi dzisiaj przyszedł ten sisi. Wypróbowałam go raz chyba ok, choć pewnie ta winda byłaby fajna, ale jak za 49zł to chyba ok, ja chciałam dom/auto. Szurum burum chyba jeszcze zejdzie. Kolory się już malują na ścianach. Zostały tynki M robi takie ozdobne w przedpokoju na górze i na dole i w przedsionki i klatka schodowa, wiec podejrzewam że to może zejść, potem schody to teść i M i potem futryny i pierdoły typu gniazdka. Niby nie dużo, a jednak jeszcze zejdzie, ale teraz to mi się już nie śpieszy, tylko te chrzciny
Tak tak jest z tymi eMkami, jak zajmują się dzieckiem nie są w stanie nic innego zrobić
madzik ja dostałam słoiczki jabłko z hippa wiec zacznę od tego. A jak zaczynałaś od kilku łyżeczek to otwierałaś słoiczek podgrzewałaś kilka łyżeczek a reszta do lodówki, czy nie podgrzewałaś??
ewcik tylko żeby Księciunio chciał jeść te słoiczki. Kurcze a robiłaś USG brzucha bo mi się też wydawało, że to żołądek, a tu niestety diagnoza taka sobie, no i teraz muszę powtórzyć to USG i znów do lekarza a co dalej nie wiem :-(
aneta widzisz jak nie urok to s.... ja mam wrażenie że po tej ciąży to się mi jakoś organizm posypał, no ja niestety też mam do powtórki badania i nie wiem co tam będzie
agatka mi też babka tak powiedziała, ze widocznie ma taki tryb. O to chodzi, że ja tego w szpitalu nie podpisywałam i nie dostaję od nich niczego. Nie wiem czy na ich stronie się kiedyś nie zalogowałam.

M przyjechał po 21-ej, przywiózł od koleżanki karuzelkę, ale nie mam baterii, jutro wypróbujemy. A ja dopierousiadłam, bo kąpanie, kolacja, lulanie, zmywanie. Dobrze że zostało mi zapiekanki będzie na jutro, bo mi się nie chce gotować obiadu. Ciekawe do której mała pośpi (ale najpierw kiedy uśnie).
M już zerka na mnie, ten wzrok oznacza ona nadal nie śpi, więc mykam do łazienki. M jutro znów do domu jedzie, będzie działał z tynkami.Dobrej nocy.
 
reklama
Witajcie.
Jestem mamą 3-msc Mai i 3-letniego Jakuba
Przyjmiecie mnie do swojego grona?
Chociaż czuję, ze ciężko mi się będzie zaaklimatyzować już ze "zwartą" grupą lipcowych mamuś...
Może akurat się uda.
Pozdrawiam gorąco!
 
Do góry