reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Mysza no to niezwykle progresywne metody sprzątania ma teściowa, teraz może kup jej 10 m węża ogrodowego, to sobie elegancko okna umyje-jak pojedzie dobrym ciśnieniem, to zakamraki w ramach jak nigdy doczyści:-D
kamcia no to łączę się w bólu:baffled:
perla no martwiłąm się o Ciebie właśnie, ale hardcore widzę, jeszcze dzieciaczki chore człowiek ogarnie, ale jak małżonek zachorzał, to apokalipsa;-)ja też nie choruję-incydentalnie katar, tak więc jak tesciowa zobaczyła, że D zabrałą Lilkę na spacer przy temp 6 stopni, to załamała ręce-jak ona jest ubrana? przecież się przeziębi!!! ona oczywiscie chora, siostra D również- jak zwykle, więc pozwolę sobie jednak ubierać moje dziecko wg własnego uznania, a nie wychowywać kolejnego hipochondryka:wściekła/y:
 
reklama
Hej dziewczyny :)
Mój 3-miesięczny maluch zaczął ssać swojego kciuka. Potrafi zasnąć przy tym. Smoczka nie chce od urodzenia. Nie wiem czy go oduczyć tego zwyczaju, czy może mu to zaszkodzić w jakiś sposób?
 
Mysza u mnie to samo, wszyscy mnie klna, ze za lekko ubieram Michalka a przeciez ja najlepiej wiem czy mu cieplo czy zimno wrrr :angry: i jak dotad zadnego katarku nie mial ani zadnego przeziebienia. Ja wychodze z zalozenia, ze wieksza szkode robi sie dziecku kiedy sie je przegrzeje, ono zastygnie i wtedy sie rozchoruje niz jak ma troche chlodne lapki, ale karczek cieply.

monasia Slyszalam, ze u dzieci w tym wieku to normalne, poprostu poznaja swoje raczki, pozniej beda wkladac do buzi grzechotki, zabawki itp. A moze maly zabkuje? To sa takie moje domysly, bo moj maly poki co tak nie robi wiec moze niech sie wypowie ktos z podobnym problemem...

jedyneczka hehe tak to jest z tymi wyprawkami, szkoda wyrzucac wiec niechby sie jeszcze z raz przydala :-D

mysza poczulam sie, jakbym czytala o mojej tesciowej... :laugh2:

kama dobry pomysl, u mnie tez sie sprawdzil juz nie raz :tak:
 
Witajcie
U nas nocka taka sobie ,a dzisiaj od rana Julka marudna i tylko chce ,żeby się nią zajmować.Dlatego nie mialam czasu nawet nic zjeść.Ale z moją nadwagą to akurat mi na dobre wyjdzie....
Lionne witaj!!!
Mysza zdolniacha z teściowej-poprawiłaś mi humor z rana hehehehe
Perla zdrówka dla was!!a co podajesz małej na katarek?
Kama no super sposob z piżamą-a Maja śpi z Tobą w łózku w nocy??

Ja małej zaraz dam jabłko i pójdziemy na spacer bo pogoda nawet ,nawet.
Dziewczyny w co ubieracie dzieciaczki w taką pogodę?ja ubieram body długi rękaw,rajstopki,spodenki,bluzeczka cienka na body i kurtka ....Nie wiem czy nie zrezygnować z rajstopek.
 
Perla wkoncu sie odezwalas,przede wszystkim zdrowka dla rodzinki!wspolczuje choroby meza-u nimi gorzej jak z dziecmi.
Mysza tesciowa to ma pomysly,usmialam sie jak nic!
Madzik nie Maja noc przesypia w lozeczku,czasem rano biore ja do siebie i czesto sie zdarza ze sobie przysnie i wtedy podstawiam jej pizame i spi sobie smacznie,bo zdarzalo sie juz tak ze kimala sobie tak dlugo poki ja lezalam przy niej a jak ja wstalam to ona tez juz oczy wielkie jak kartofle.
 
agatka, nie udało się przyzwyczaić do ciszy? właśnie trochę się tego obawiam....ale z drugiej strony miejsce jest na tyle atrakcyjne, że będę miała weekendowych gości :-)

tiffi, zabieramy się za remont na wiosnę, na pewno będę pytać! zwłaszcza o to, co gdzie kupić najkorzystniej :-) nie, nie czytałam, jak będziesz mogła - zamieść, lubię to co śmieszne :-)
odnośnie pampersów Pampersów - które Wam się najlepiej sprawdzają? ja kupuję różne i już się pogubiłam...

ewelad, moja wyobraźnia też jest bujna, na razie w myślach buduję wielki mur wokół domu...;-)

patipaula, zagłosowane:-) mam nadzieję, że wspólnymi siłam uda nam się wygrać chustę dla córci, jeszcze nigdy nic nie wygrałam...

lionne, szybki poród, gratuluję! witaj na forum

Mysza, mam nadzieję, że uda się Wam dogadać...trzeba usiąść i pogadać o za i przeciw. My jakieś pół roku temu przerabialiśmy podobną sprawę. R wyjechał, ja miałam dojechać, wspólnie ustalilismy, że warto spróbować. Przecież to nie jest decyzja na cale życie! Pojechalismy i nie spodobało nam się... no i jesteśmy tutaj.
Teściowa pomysłowa babeczka.

Kama, widzę, że kolejną krew zalewa ;-)

jedyneczka, jestem pod wrażeniem Waszej przyjaźni z eksem, nie często się zdarza taka wspólpraca po rozstaniu.

monasia, mój też namiętnie ssie kciuka, nie chce wcale smoka. jeszcze z miesiąc temu do usypiania brał smoka, teraz wcale - łapka do buzi i git. ja nie mam nic przeciwko temu, dziecko uczy się samo uspokajać, panować nad swoimi emocjami, jest zadowolone. będzie problem jak będzie miał 5 lat i ssał kciuka, ale mam nadzieję, że znajdę mu lepsze zajęcie wtedy :-)


co do ubierania - ja też ciągle słysze ze za lekko, ze bez czapki. moje dziecię miało na głowie czapke ze 4 razy - jak był mega upał i jak mocno wiało. a jak lekki wiaterek to bez sensu. do tej pory raz miał delikatny katarek i to wszystko.

madzik, ja podobnie - zakładam rajtuzy, dzinsy, body z długim i bluzę. nogawki często się podwijają, wiec rajtuzy są ok.

nocka super, pobudka o 5, krótkie karmienie, kimanko do 9, godzinna zabawa z balonem w rączce i znów kimanko. kocham moje dziecko.
 
Ja też tak synka ubieram. I jest mu OK. Gorzej jest w domu go dobrze ubrać. Bo jestem uzależniona od palenia w piecu przez teściową. No i rano jest zimno no a wieczorem z kolei gorąco, bo wtedy jest napalone. ale co zrobić. Muszę malucha ubierać i rozbierać na zmianę.
Maruśka też właśnie się zastanawiam czy go oduczę później tego kciuka w buzi. Ale może się uda. zajmie się zabawą i będzie dobrze.
 
reklama
Maruska ja uzywam pampersow z serii activ fit-takie fioletowe opakowanie.
Madzik ja tez tak mala ubieram,jeszcze zakladam czapke albo opaske na uszy.
ewelad udanego spacerowania

Maja znowu mi zasnela,jak pospi to wyruszamy na spacer polaczony z zakupami.
dziewczyny szykuje mi sie zmiana mebli w stolowym i kolorow na scianach,podeslijcie mi jakis pomysl.Lubie brazy,zielen i czerwien-niekoniecznie w jednym polaczeniu:-D
 
Do góry