reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

ja od momentu jak sie dowiedzialam o ciazy biore duphaston, folik po jednej tabletce plus witaminy dodatkowo. Foliku nie odlozylam. Po dwoch tygodniach od brania witamin zrobilam morfologie. Wyszla ksiazkowo z czego sie ciesze na maxa:) Mysle tez ze te witaminki pomagaja mojemu kropku szybciej rosnac:) 16 listopada widzialam tylko ajjo plodowe a 7 dni pozniej juz echo serduszka i pecherzyk byl duzo duzo wiekszy:)

A mdlosci mi przeszly po duzym tlustym drugim sniadaniu:D:D:D

Jestem po 2h kimy:d i wlasnie wybieram sie na male zakupy bo maz glodny przyjdzie a w domu nic nie zrobione:D:D:D

A co do sluzu...to ja nie mam go wiele i plamic tez nie plamie jak dwa dni temu:)
 
reklama
Hej,
jak dobrze, że dzisiaj mogłam odpocząć, ale jutro jadę znów na dwa dni. Tak naprawdę, to teraz ten tydzień i następny jest dość intensywny, ale potem będzie więcej odpoczynku.
 
Wieczorową porą witam się i ja :-)
Moje mdłości też jakby ulżyły, zachcianki z dnia na dzień mam inne, piersi bolą ale wczoraj wieczorem doszedł kłujący ból w lewej części podbrzusza. A dziś jeszcze czarno przed oczami i mokry pot przy każdym wstaniu z miejsca... Muszę przyznac ze się trochę martwiłam.. Czas przeszły, bo to osłabienie i ból zelżało...:tak:
Yustynia, w końcu się pojawiłaś, a wczoraj o Tobie myślałam, gdzie sie podziewasz :tak: Ty i Newfie, a tu się wszystko wyjaśniło,. Dobrze że czujesz się lepiej...
Mammi, nawiązując do wózka, to chyba wiele zależy jak daleko chodzisz (np po zakupy) i jak często. Ja pamiętam jak dziś, że Kasia nie dała się wyciągnąć z wózka przed ukończeniem 2 lat (jak go nie brałam musiałam tachać na rękach) i rozstała się z nim dopiero trzy miesiące później... Ale to przykład z autopsji, nie wiem czy dwulatek nie będzie robił schiz że też chce do wózka dzidzi (wiadomo- bunt dwulatka itd :szok: Ps. swego czasu widziałam u innych mamuś taką fajną dostawkę do wózka dzidzi- jakby podest na kółkach przyłączany do tylnej osi. Jak starszak jest zmęczony to trzyma rączki wózka i stoi nóżkami- może spać nie będzie ale też nie idzie, a mama pcha dwójkę i może odpocząć....
 
Ostatnia edycja:
Czyli mówicie, że takie niewielkie beżowe plamienia są normalne.....bo mnie się chce płakać za każdym razem jak idę do ubikacji?

Ja nie biorę dupastonu.....choć mam w domu, ale mam go zacząć brać jakby się coś zaczęło dziać....ale takie niewielkie ilości brudnawego śluzu chyba nie są powodem do szaleństwa i faszerowania się hoemonem, jak myslicie?
 
Widzę że dziś jakoś tu cicho wieczorkiem...
Karolcia, powiem Ci tak, jak ten śluz wygląda ci strasznie podejrzanie- zadzwoń do swojego lekarza. Co do duphastonu- ja zaczęłam brać na własną rękę (ze względu na wcześniejsze poronienie) 1dziennie. Lekarz powiedział, że jeśli będę spokojniejsza mogę nadal brać (żadnego spustoszenia dla organizmu nie robi, najwyżej może pomóc- zawartość progesteronu), choć jakby chodziło o podtrzymanie trzeba byłoby brać 3x1. Ale powiedział też że jedna kropla krwi i mam dzwonić. A my nie wiemy czy twój śluz jest z niteczkami krwi, czy to raczej jego zabarwienie,...:sorry: Lepiej zamiast się stresować- dzwoń! :tak:
 
A mnie grypsko rozłożyło :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:. moje kochanie przyjeżdża i od rana mnie tuli w łóżeczku.Ach wszystko mnie boli :wściekła/y::wściekła/y:. A tu przyszli teściowie upierają sie na niedzielną wycieczkę całodniową po jakiś wioskach..... Jak tu delikatnie powiedzieć że z gorączką w ciąży nie powinnam.........
 
A mnie grypsko rozłożyło :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:. moje kochanie przyjeżdża i od rana mnie tuli w łóżeczku.Ach wszystko mnie boli :wściekła/y::wściekła/y:. A tu przyszli teściowie upierają sie na niedzielną wycieczkę całodniową po jakiś wioskach..... Jak tu delikatnie powiedzieć że z gorączką w ciąży nie powinnam.........
Jak delikatnie? Nawet jak nawrzesczysz to zrozumieć powinni!!! :wściekła/y: Ale polecam delikatne kłamstwo manipulacyjne: "dzwoniłam do lekarza aby zapytać czy mogę wziąć jeszcze jakieś leki W TYM STANIE, ten zapytał o objawy i powiedział że leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć przez najbliższe dni i nie przemęczać się bo organizm kobiety W CIĄŻY i tak jest wystarczająco osłabiony, A O POWIKŁANIA ŁATWO... :rofl2:
 
No,nareszcie chwila dla siebie.Najpierw praca,potem dzieciaki, do tego jeszcze kuchnia.Uff...Nalezy mi sie chwila wytchnienia:tak:
Mnie rowniez zdarzaja sie zaslabniecia.Nie typowe omdlenia,ale robi mi sie ciemno przed oczami i jest mi strasznie slabo.Juz do tego przywyklam.Z pozostalych objawow to nudnosci,ale juz znacznie mniejsze i niestety potworne wyczulenie na zapachy.Bardzo przeszkadza mi zapach wedlin.:eek:Fuj....Po prostu zniesc go nie moge.W ogole odrzuca mnie od szyneczki,czy kielbasy.
Doszedl tez nowy objaw-wysuszenie sluzowek.Rano jak wstaje to podniebienie,a glownie gardlo po prostu pustynia.W ciagu dnia troche mniej.
Emih ja raczej bylam nastawiona na kuno podwojnego wozka, a Ty mnie upewnilas w slusznosci mojej decyzji:tak:
Poza tym moze Szymonek czulby sie odrzucony,gdyby jego miejsce w wozeczku zajela dzidzia.A tak bedzie wilk syty i owca cala;-)

tiffi 1 Ty to masz zdrowie i energie.;-)Podziwiam Cie,ze masz chec na wyjazdy.
Mnie wolami musieliby wyciagac,zebym teraz gdzies wyjechala.M proponowal wyjazd w gory np.na sylwestra, a ja jak na razie nie mam na to checi.Dobrze mi w domku.Moze w drugim trymestrze o czyms pomyslimy.
 
reklama
rybkabial ale maja pomysl z tym wyjazdem przy chorobie.Szok:szok:Uwazam,ze wylumaczenie,ktore podsunela Emih jest idealne:tak:Utniesz w ten sposob dalsze dyskusje na ten temat.
Zdroweczka Ci zycze.
 
Do góry