reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki polecają - wszystko dla dziecka i mamy.

Ja dla starszych zawsze używałam rożka ( póżniej był do przykrywania), ale one rodziły się jak było zimno.
Piczkowa czym różni się kocyk bambusowy, on jest bardziej miękki ?

Dziewczyny podpowiedzcie bo juz sama nie wiem.

Czy lepiej od razu kupic kołderkę i poduszkę i pościel np 3 szt zeby zmieniać czy kupic płaska podusie i nieocieplany kocyk do łóżeczka z minky zamiast pościeli na początek? Nie moge sie zdecydować co bedzie lepsze....


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app

Iwona ten kocyk jest bardziej miękki, ale niby nadaje się też na cieplejsze dni, że delikatnie obniża temp, ja bambusów dla Starszego mam kilka (ale nie dzianinowych) i wszystkie uwielbiam.

Paula ja akurat jestem wielbicielką kocyków, a pościeli do dziś dnia dla Starszego nie używam, a ma już 19 mies, noworodków to już się raczej w ogóle pościelą nie przykrywa, raczej pełni funkcję dekoracyjną :)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Ja właśnie też się zdecyduję na bambusowe pieluszki i mówicie, że kocyk też taki można? Nawet nie wiedziałam, że takie są :) Chyba rzeczywiście na pościel to będzie za ciepło...
 
Tylko dlatego ze mam wszystko po starszaku :)

Ooo suuper wlasnie o to mi chodzilo :) czyli dobrze zmontowalam swoj :) dzieki sliczne!!

Ja w takich przypadkach zawsze sprzedawce prosze o dokladne sprawdzenie czy z towarem jest wszystko dobrze bo towar będzie użytkowany za granica.. teraz tez prosilam babke zeby dokladnie sprawdzila czy wszystko dobrze.. nie taniej by Cie wyszlo zamowic z wysylka za granice? Sklepy internetowe teraz czesto maja taniej wysylke niz osoby prywatne.

Napisane na GT-I8260 w aplikacji Forum BabyBoom
szkoda, ze nie pomyslalam o tym wczesniej aby poproswic sprzedawce o sprawdzenie. wysylka miala byc do polski bo poza wozkiem osobno kupilam fotelik do samochodu i moja mama ma milion rzeczy do dodania do paczki:p
 
jesli chodzi o posciel to ja wogole zadnej nie kupuje. mam dwa kocyki, rozek i kocyk z minki. poduszki tez zadnej. w uk polozne zabraniaja jakichkolwiek poscieli, poduszek i tych odbojnic do lozeczka ze wzgledu na smierc lozeczkowa.
 
Ja chciałam zapytać o Violanto. Ona cennika nie ma, nie? Trzeba napisać do niej co się konkretnie chce i ona podaje cenę czy jak?
 
Ja chciałam zapytać o Violanto. Ona cennika nie ma, nie? Trzeba napisać do niej co się konkretnie chce i ona podaje cenę czy jak?
Lila, dokładnie tak.
Co do rożka, ja też nie zamierzałam, ale w szpitalu po urodzeniu dzieci są zawijane w rożki, więc pewnie kupię. Poza tym, pamiętajcie, że taki maluch ma inną ciepłotę ciała i na początku go nie przegrzejemy, musi byc okryty.
 
Nieufna, oj łatwo malucha przegrzać. Moja najstarsza córka urodziła sie na koniec września , mimo ze byli ciepło to moja mama włączyła piec. Ja córkę trzymałam w rożku i tak ją wysypało potówkami ze byłam przerażona . Przyjechała lekarka i mnie uświadomiła ze to potowki i że dziecku nie moze byc za ciepło.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli chodzi o przegrzanie to właśnie polozna na szkole rodzenia mówiła nam ze to najczęstszy błąd popełniany przez rodziców- dziecko za ciepło ubrane a to jest gorsze niż jakby miało troszkę zmarznąć. Zdrowy noworodek to noworodek z zimnymi nóżkami i raczkami- temperaturę sprawdzamy na karku.
 
reklama
wiecie co tak sobie juz coraz bardziej mysle co zabrac do szpitala jak ja ubiore jak sie urodzi..ile tych ubranek trzeba wziac do szpitala, czy jak sie urodzi to owinac ja w rozek czy w co mnóstwo pytan. Wy jak sobie planujecie-wiadomo bedzie to lipiec no zimno nie bedzie mysle ze ok 22 stopni bedzie..hmm dotykalam te rozki i niektore sa takie sztywne ze szok-sama bym w takim czyms nie chciala lezec.
 
Do góry