reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

witam
ja jedna reka bo druga zajeta, ale zaraz zaraz zobaczmy moze uda sie ja uwolnic.........uuuuuuu było głosne westchnięcie i narazie się udało zobaczymy na jka długo ???
nasz szkrab kochany jest wykańczający. chodzi o spanie w ciągu dnia, owszem.......o nie już się wierci :( .........śpi ale tylko albo u mnie na rękach albo jak położę sięrazem z nim! taki po prostu cycek z niego, poleżeć też sam nie chce bo po co. w nocy to różnie bywa, budzi się różnie ale przeważnie koło 12 później 4 no i czzasami o 5 czasami o 6 i przewaznie nie chce już spać ale czasami jakoś udaje się nam zmrużyć oczko jeszcze na chwilę (do 8). czasami jak tymek obudzi sięa raczej nas skrzeczeniem zmienię mu pieluchę, dam cyca to później musi spać mi na cycach z półtorej godzinki, i jak mocno zaśnie to go odkładam, a czasami po odbiciu kładę go do łóżeczka i śpi, innym razem znowu musi polulać z rodzicami, ale nie są najgorsze nocki.
np. syn mojej siostry jak się w nocy już czasami nie budził albo tylko z raz do niego wstawała, to teraz zakumał, że jak chce cyca to może pospać sobie z mamą (skończył 5 miesięcy) to teraz budzi się po 4 nawet 5 razy.

a co do naszego tyma to troszkę płaczek z niego, jak nie ma mamy przy nim, albo na spacerze czasami daje koncert w wózku że bez rąk się nie obejdzie.
krostki na buźce nadal ma choć troszkę mniejsze, ostatnio zaatakowała go pleśniawka!! ale szybciutko ją przegoniliśmy
tak ogólnie to jest dobrym bobasiem, choć siostra się śmieje że to taki mały księciunio bo na rączkach, cyca przez kapturki nadal, i wogóle śmieją sięże mały cwaniaczek, bo fakt jest cwany jakcholera jeśli chodzi o to spanie zwłaszcza.


dziewczyny fotki naszych maluszków nie do podrobienia!!!
a i elwisku ta piątka szkrabików wygląda powalająco!!
 
reklama
elwis_m super fociak :)

Ja dziś piekę jabłecznik. Tak mnie nosi na coś słodkiego, że o mało nie wzięłam się za cukier z cukiernicy...
Od wczoraj odstawiłam nabiał :( Jest mi z tym bardzo źle :(, ale mam nadzieję, że pomoże to Julci.
Dziewczyny czy wśród lipcowych dzieciaczków jest któreś ze skazą białkową?
Czy taką skazę powinien rozpoznać lekarz, czy po prostu krostki na buzi i rączkach (nie będące potówkami) świadczą o skazie? macie wiedzę na ten temat?
Jak byłam z małą na szczepieniu to pediatra zobaczyła jej buźkę i powiedziała, że jest szorstka i nic więcej. Zapytała czy jem nabiał, powiedziałam że oprócz czystego mleka tak, no to wzruszyła ramionami i tyle.
Jasny gwint, ale ja mam szczęście do tych lekarzy :( !!!
I Julci łuszczy sie skóra z jednego uszka :( może o jest to atopowe zapalenie skóry?
Alka może Ty znasz jakiegoś dobrego pediatrę z Gdańska?

sama nie wiem co mam z nią robić, smaruję jej buźkę po kąpieli linomagiem, ale jak na razie nie ma poprawy, brrr

No i czy odstawiając nabiał muszę też zrezygnować z prawdziwego masła, miodu ? A może na forum spotkałyście się z wątkiem na ten temat?
HELP ME :)
 
e_mamo - a moze raczej zrezygnuj z miodu? Bo z tego wszystkiego co wymienilas, to miod jest najbardziej alergizukjący. Ale wydaje mi sie, ze jakby mala miala alergie, to bys o tym wiedziala. Zas taka szorstka skora jest tez u Maciusia i ja sie tym nie przejmuje. Tym bardziej ze obecnie zaczyna sie ladnie wygladzac. Moze wiec u Julci tez za jakis czas zacznie sie ladnie wygladzac i bedzie po klopocie? Rzadko ktore dziecko ma gladziutką twarz chyba.
 
e-mamo wykąp ze trzy dni julcie w krochmalu (ugotuj lekki kisielek z łyżeczki mąki ziemniaczanej i wlej szklaneczkędo wanienki) hehe ja nigdy krochmalu nie robiłam ani mama więc jako niedoświadczona jak mi lekarka powiedziała zrobić lejący krochmal z łyżki mąki to ja głupia wsypałam trochę tej mąki na pół szklanki i wlałam takie niegotowane do wanienki hehe ;)
a co do krostek na buźce to ja byłam 3 razy u lekarza i mówiła że to takie noworodkowe a ja myślę ze to od ciepła też, bo jak leży w chłodnym pokoju to ma ładną buźkę bladą tylko ma krostki, a jak tylko cyca albo jest w gorącym to ma krostki i czerwone plamy!! a ma to na buźce i od jakiegośczasu na rączkach, też się obawiam że to od mleka ale chyba jednak nie.

na początku miałam przemywać rumiankiem, później kąpiele w krochmalu.

a jest niemożliwością że tymonek nadal śpi :)
ale idę jeść i pewno się obudzi ...
 
gazelaczku tego miodu to ja nie jem tak dużo, zdarzyło się, że upiekłam kurczaka w miodzie i cytrynie, albo robiłam niedawno skrzydełka indycze w miodzie. Jakoś tak lepiej mi smakuje ten drób nieszczęsny, no ale oczywiście od tamtego czasu z miodem koniec.
Pierwszą wysypkę Julki powiązałam ze zjedzeniem przeze mnie pomidora (2 plasterki), bo na drugi dzień pojawiło się jej na jednym policzku kilka krosteczek. No ale to było jakieś 3-4 tyg. temu a krostek przybyło, więc to raczej nie pomidor.
Nie sądzę też, żeby to było po jabłkach. W sumie teraz dzięki nim jakoś potrafię przetrwać między posiłkami.

kolorowa kredko z krochmalem wypróbuję :) dzięki !
Tylko wg mnie to nie potóweczki. No i to jedno łuszczące się uszko:(

Ale z innej beczki, udała mi się szarlotka aż miło :) pyyyyyyyyyyycha :)
Już się poczęstowaliśmy z e_tatą  :laugh: ;)

 
Cześć dziewczynki :)
Byłam wczoraj na wieczorze panieńskim. Fajnie sie tak wyrwać gdziesik. No i tak jak Ania mówiła cały czas myślałam co tam u moich chłopaków. Ale poradzili sobie bez problemu :)

Gazelaczku, mój mąż po oglądnięciu twoich zdjęć stwierdził, że wasz Maciek jest strasznie podobny do naszego :D Mi też się tak wydaje :)
 
reklama
Do góry