reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy

reklama
Edytko, spróbuj obejrzeć skórę Julinki. Może są już jakieś kropki albo plamki? Mackowi to od razu wyszly gdy miał trzydniówkę.

Szczerze mówiąc, skoro tempka skoczyla aż tak bardzo i brak innych objawów to wygląda jak nic na trzydniówkę.

Ale jest jedna rzecz którą chyba muszę napisać. Ostatnio były przypadki sepsy i z tym trzeba bardzo uważać. Najprawdopodobniej to nie ten przypadek, bo przy sepsie to jakoś bardzo szybko stan się pogarsza (6-8 godzin i dziecko ledwo żywe), ale warto wiedzieć chyba jakie są objawy.


Znalazlam takie coś - mysle że każdej z nas może to się przydać (jak widzisz Edytko objawy raczej nie mają za wiele wspólnego z Julinką ;-) ) :

PYTANIE:
Jakie są objawy sepsy?

ODPOWIEDŹ:
Są to objawy ogólne jak: gorączka, przyspieszenie oddechu, szybkie bicie serca, ogólne osłabienie oraz objawy specyficzne dla zakażenia, które wywołało sepsę


PYTANIE:
Jakie objawy pozwalają na rozpoznanie ciężkiej sepsy?

ODPOWIEDŹ:
W ciężkiej sepsie do opisanych wcześ-niej objawów septycznych dołącza się niewydolność ważnych dla życia na-rządów powodująca spadek ciśnienia krwi, gwałtowną duszność, bezmocz, zaburzenia krzepnięcia krwi. Chory wymaga leczenia w oddziale intensywnej terapii
 
Kate cieszę się ze maraton po lekarzach pozytywnie załatwiony :-) :-)
:-) :tak: JA TEŻ się cieszę że juz po jestem krzysiek tez na razie spokój następna wizyta u dentysty za pół roku(teraz chodziliśmy 2 x w tygodniu w sumie może z 5-6 razy nie pamiętam)

hej kochaniutkie :-)

Znowu jest 38,2 ;-(
Apetyt dopisuje, młoda wciągnęła porządny talerz rosołu, mięsko i poprawiła 2 mandarynkami, hymmm
Mam nadzieję, ze to 3 dniówka.

Co z tym mlekiem na noc? Podać? co to znaczy, że może się zwarzyć? że młoda może wymiotować później tak?
chodzi raczej o to że dzieci często po mleku wymiotują zwłaszcza jak mają chore i bolące gardełko, ma to duże znaczenie jeśli np biorą antybiotyk czy wogóle jakies leki doustne bo wtedy mogą być zwrócone razem z mleczkiem
 
no nie wiem, Weronika zawsze jak ma temperature to po wypiciu mleka do godziny wszystko zwraca :baffled: i kazdy lekarz u jakiego byłam odradza podawanie mleka przy goraczce hmmm

Elficzku niektóre dzieci tak mają,
z nas dwóch w domu,moja siostra zawsze zwracała
mleko przy gorączce,ja nigdy:confused:
moje dzieci jedzą zawsze mleko przy każdej temperaturze
i jest ok............poza anginą(Damian)..........zwracane było wszystko:tak:

E-mamo taka temperatura również może oznaczać,
zapalenie ucha i co najgorsze,że u Otylci przy naciskaniu
miejsca za uszkami nie było reakcji na ból z jej strony,
a zapalenie było poważne:sick: :eek: :no:
apetyt też jej dopisywał,a objawami były
wysoka temperatura i wybudzanie się w nocy:baffled: :dry:
 
Edytko, spróbuj obejrzeć skórę Julinki. Może są już jakieś kropki albo plamki? Mackowi to od razu wyszly gdy miał trzydniówkę.

Szczerze mówiąc, skoro tempka skoczyla aż tak bardzo i brak innych objawów to wygląda jak nic na trzydniówkę.

Ale jest jedna rzecz którą chyba muszę napisać. Ostatnio były przypadki sepsy i z tym trzeba bardzo uważać. Najprawdopodobniej to nie ten przypadek, bo przy sepsie to jakoś bardzo szybko stan się pogarsza (6-8 godzin i dziecko ledwo żywe), ale warto wiedzieć chyba jakie są objawy.


Znalazlam takie coś - mysle że każdej z nas może to się przydać (jak widzisz Edytko objawy raczej nie mają za wiele wspólnego z Julinką ;-) ) :

PYTANIE:
Jakie są objawy sepsy?

ODPOWIEDŹ:
Są to objawy ogólne jak: gorączka, przyspieszenie oddechu, szybkie bicie serca, ogólne osłabienie oraz objawy specyficzne dla zakażenia, które wywołało sepsę

PYTANIE:
Jakie objawy pozwalają na rozpoznanie ciężkiej sepsy?

ODPOWIEDŹ:
W ciężkiej sepsie do opisanych wcześ-niej objawów septycznych dołącza się niewydolność ważnych dla życia na-rządów powodująca spadek ciśnienia krwi, gwałtowną duszność, bezmocz, zaburzenia krzepnięcia krwi. Chory wymaga leczenia w oddziale intensywnej terapii

ojeju jejeu !

Serduszko jej bije szybko to fakt, ale to chyba norma przy wysokiej temperaturze? Będę do niej zaglądać co godzinę, bo już ją położyłam spać. Teraz ma 38 stopni, wiec na razie temperatura idzie w dół.
Skoki są chyba co 4 godziny tak?
Mała w dzień sporo piła i duzo sikała, więc bezmocz tez można wykluczyć.

Dzięki, że mnie jeszcze nie pogoniłyście z tym marudzeniem , w końcu większość lipcowych dzieciaczków już przechodziła przez 3dniówkę.
 
no to już nastraszyłyśmy Edytkę wystarczająco :zawstydzona/y:

Kochana - dużo pić, leki przeciwgorączkowe, zaaplikuj standard przy zaziębieniu (wapno+ vit C) i czekaj do rana

jak będą plamki to nawet nie musisz isc do lekarza (chyba ze przed weekendem chcesz miec swiety spokoj)

tak sobie myślę, że w ten sposób bym postąpila

a co do serca to dzieciom bije szybciej niż dorosłym ;-)
 
no to już nastraszyłyśmy Edytkę wystarczająco :zawstydzona/y:

Kochana - dużo pić, leki przeciwgorączkowe, zaaplikuj standard przy zaziębieniu (wapno+ vit C) i czekaj do rana

jak będą plamki to nawet nie musisz isc do lekarza (chyba ze przed weekendem chcesz miec swiety spokoj)

tak sobie myślę, że w ten sposób bym postąpila

a co do serca to dzieciom bije szybciej niż dorosłym ;-)

no mam pietra wystarczającego:zawstydzona/y:


Jutro rano wezwę jakiegoś pediatrę prywatnie do domu.
A teraz najważniejsze to przetrwać noc.
 
Temperatura podskoczyła do 38,5, dałam małej paracetamol w czopku. Bidulka ma gorącą główkę i lodowate dłonie :-( Jak nie będzie lepiej do jutra to jutro pójdziemy do lekarza. Na razie żadnych niepokojących objawów poza temperaturą nie ma. Tak to przeżywam bo to nasza pierwsza choroba, do tej pory młoda miała tylko raz katar.

Boże, żeby nic poważnego się z tego nie wykluło !

Może to od zęba? bo wychodzi jej trójka, tylko że do tej pory nigdy mi nie gorączkowała przy ząbkowaniu.
ech:baffled:
Edytko skad ja to znam u nas to samo bylo i tez pierwszy raz cos ja zlapalo a wczesniej miala raz tylko katar. A nie ma teraz kataru?
 
reklama
Edytko, nie przejmuj się. Maluszki podobno tak mają, że natychmiast reagują wysoką temperaturka. Skoro Julii nic innego nie doskwiera, to kto wie - może jeszcze noc pieknie prześpi? Tylko piciu na wszelki wypadek przygotuj. A rano idź do przychodni, żebyś na weekend była spokojna :-)

Nie smuć się :elvis: :elvis: :elvis:
 
Do góry