reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

jestem po rozmowie z szefową ostatecznie nie przedłuży mi umowy . Jak wygląda sprawa ze zwolnieniem na te kilka dni ? 5.12 mam wizyte , lekarz moze wystawic zwolnienie na 3 dni wstecz prawda ? tylko ze wypada weekend .. jak sie to ma gdybym chciała na jutro miec to zwolnienie oraz pon i wt ?

ktos wie moze jak wygląda sytuacja z rejestracja w urzędzie pracy ?
Ae jak to nie przedłuży umowy w ciąży ? Musi … tak samo jak ja na wypowiedzeniu umowy z pracy dowiedziałam się że jestem w ciąży i mi anulowali …
 
reklama
ale własnie doczytałam ze musze byc min w 3 miesiącu ciązy aby umowa została automatycznie przedłużona ... teoretycznie 9 tydzien rozpoczyna 3 miesiac dobrze myśle ?
 
zadzwoniłam do prawniczki ma oddzwonic.

''Zgodnie z powyższym przepisem, umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. W dniu porodu kobieta przestaje być pracownicą, nie przysługuje jej więc urlop macierzyński.''

po upływie 3 miesiąca , czyli nie wystarczy rozpocząć a powinien upłynąć .. miałam przez chwile złudne nadzieje . Ale to z emocji .. zarejestruje sie poprostu w urzędzie pracy ..
 
zadzwoniłam do prawniczki ma oddzwonic.

''Zgodnie z powyższym przepisem, umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. W dniu porodu kobieta przestaje być pracownicą, nie przysługuje jej więc urlop macierzyński.''

po upływie 3 miesiąca , czyli nie wystarczy rozpocząć a powinien upłynąć .. miałam przez chwile złudne nadzieje . Ale to z emocji .. zarejestruje sie poprostu w urzędzie pracy ..
A jak poszłabyś na chorobowe i pociągnęła do końca ciąży to też lipa??
 
zadzwoniłam do prawniczki ma oddzwonic.

''Zgodnie z powyższym przepisem, umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. W dniu porodu kobieta przestaje być pracownicą, nie przysługuje jej więc urlop macierzyński.''

po upływie 3 miesiąca , czyli nie wystarczy rozpocząć a powinien upłynąć .. miałam przez chwile złudne nadzieje . Ale to z emocji .. zarejestruje sie poprostu w urzędzie pracy ..
trzymaj się tam i mimo wszystko staraj się nie przejmować, bo nasze zdrowie teraz jest na pierwszym miejscu.
Ja w pracy dzisiaj doszłam do wniosku że pójdę na zwolnienie, mimo że mam spokojną pracę to prawie wszyscy są chorzy i zamiast siedzieć w domu to chodzą wymiotują, inni ledwo mówią boję się że mnie to odpadnie :(
 
reklama
zadzwoniłam do prawniczki ma oddzwonic.

''Zgodnie z powyższym przepisem, umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. W dniu porodu kobieta przestaje być pracownicą, nie przysługuje jej więc urlop macierzyński.''

po upływie 3 miesiąca , czyli nie wystarczy rozpocząć a powinien upłynąć .. miałam przez chwile złudne nadzieje . Ale to z emocji .. zarejestruje sie poprostu w urzędzie pracy ..

Bardzo mu przykro, że się nie udało. Pozostaje zwolnienie. Tak może 3 dni wstecz ale to jest tak że np jakbyś miała dzisiaj dzwonić do lekarza to mogłabyś dostać od wtorku. Moim zdaniem najlepiej znaleźć jakiegoś lekarza jutro na cito, nawet teleporade i wziąć do tego 05.12 a potem ciągnąć do porodu
 
Do góry