reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

W sensie takim, że nabiera prawa do urlopu, potem jak wróci trzeba ją od nowa wdrażać (wiadomo, zależy jaka praca), jeżeli wraca po roku i zmniejszy etat przez kolejny rok nie można jej zwolnić, a ma prawo jeszcze do przerwy na KP :) (a jak praca biurowa to jeszcze do zdalnej przez 4 lata)
Ogólnie ja jestem wielką fanką wszelkich udogodnień dla mam, uważam że wychowawczy dla pracujących powinien być płatny (może nie 100%, ale na pewno nie 0 czy tylko przy żenująco niskich dochodach) - natomiast w sytuacji, w której jest tutaj koleżanka na pewno nie kłóciłabym się, nie szantażowałabym umową na czas nieokreślony. Zdecydowanie przedłużenie do porodu to już będzie bardzo duży plus i pójście na rękę i to starałabym się w jakiś delikatny sposób walczyć
Wszystko co mówisz to prawda. Na szczęście ciężar świadczeń jest jednak po stronie ZUSU, bo by nas nigdy nikt chyba nie zatrudnił :D albo tylko z zaświadczeniem o wkładce hormonalnej XD
 
reklama
A czy któraś jest na duphastonie? Ja mam zapisany 3x2 tabletki i czuję się fatalnie... Spać mi się chce cały czas i kręci mi się w głowie. Jutro wizyta więc pewnie do tego dojdzie heparyna
Ja byłam przez chwilę bo mi po plamieniu w szpitalu przepisali ale wydaje mi się że po tym było jeszcze gorzej bo nie byłam w stanie nic jeść tylko wymiotowałam i lekarka mi zmieniła na Utrogestan kapsułki dopochwowe i wydaje mi się że jest lepiej bo przynajmniej coś jem.
 
A czy któraś jest na duphastonie? Ja mam zapisany 3x2 tabletki i czuję się fatalnie... Spać mi się chce cały czas i kręci mi się w głowie. Jutro wizyta więc pewnie do tego dojdzie heparyna
Ja jestem na luteinie na początku podjęzykowo, a teraz dopochwowo. Na duphastonie byłam 1 ciąży ale u mnie nie powodował żadnych dodatkowych objawów:)
 
Hejka.
Mnie rozłożyło i jednak skończyło się zwolnieniem w tamtym tygodniu, a w tym jestem na opiece na dzieci, bo chore.
Jutro już do pracy, także zbieram siły.
Mdłości ostatnio największe zaczynaja mi się wieczorem.
W następnym tyg wizyta, a wiec czekam niecierpliwie i wtedy chyba dopiero do mnie dotrze, ze to wszystko dzieje się naprawdę.😉
Partner przyjechał i przywiózł do domu kolejnego kota, a wiec mamy 3😅
Dziś dodatkowo jakaś nerwowa chodzę, smutna i przez te wahania właśnie się obrywa mojemu, ale w piątek już leci do pracy wiec muszę i na to psychikę jakoś nastawić.
Dużo nowych dziewczyn doszło, gratulacje!🙂
 
Dziewczyny przy jakiej becie powinno być widać serduszko?
Wczoraj miałam 64300, byłam tydzień temu u swojego lekarza, był tylko pęcherzyk. Z racji mojej historii poronień i niepewności umówiłam się na jutro do innego lekarza i jestem ciekawa czy jest szansa już usłyszeć
 
reklama
Dziewczyny przy jakiej becie powinno być widać serduszko?
Wczoraj miałam 64300, byłam tydzień temu u swojego lekarza, był tylko pęcherzyk. Z racji mojej historii poronień i niepewności umówiłam się na jutro do innego lekarza i jestem ciekawa czy jest szansa już usłyszeć
A który masz tydzień? Serduszko koło 10000 się pojawia teoretycznie, ale bardzo różnie to bywa. Natomiast jeśli przy takiej becie nie ma nawet zarodka tylko sam pęcherzyk, to nie wróży to dobrze
 
Do góry