reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2024

Mnie się wydaje że będzie wszystko dobrze u Ciebie ❤️. Ślę słowa otuchy i wsparcia.

Jeśli sobie dobrze przypomnę to w zeszłej ciąży pierwsze usg miałam w 6+0 i był tylko pęcherzyk (potem sprawdzę jak duzy bo nawet nie pamiętam). Nawet mi gość karty ciąży nie założył, o co też nie mam pretensji, bo przecież mogło być różnie, chociaż ja wiedziałam że będzie ok. Dopiero równo dwa tyg późnej zobaczyłam na USG zarodek widoczny z serduszkiem.

Tylko spokój nas uratuje. Ja może powiem coś mega niemodnego, ale chyba te badania bety na tak wczesnym etapie nas trochę rozstrajają psychicznie. Martwimy się przyrostami i normami laboratorium, a zapominamy że każdy organizm jest inny i że ciąża ciąży jest nierowna.
Nie mówię żeby nie dbać o siebie, sama dbam bardzo, ale więcej nam luzu potrzeba bo mimo że początki stresujące to powiem tak - czym dalej w las to stresu będzie jeszcze więcej a potem z dzieckiem to już w ogóle...

@Inka.85 tulę mocno. Wszystko będzie git.
Mi mama właśnie ostatnio coś podobnego mówiła, że kiedyś wszystkich tych badań tyle nie było, a przecież dzieci też się rodziły...
Wiadomo, mamy ogromne szczęście, że medycyna idzie do przodu, ale jednak każde badanie to jakiś stres.



Dziewczyny, u mnie dziś beta 1546, czyli 77,6%.🥳 Niby nadal zwalniają te procenty, ale juz jest powyżej tysiąca wiec mam zamiar jakiś czas jej nie badać, dla spokojnej głowy, bo zwariuję 🥴 Jutro idę do mojej ginekolog, czekam na to, bo to fajna kobieta i mam nadzieję, że będzie dobrze🍀
 
reklama
Oj u mnie 1 ciąży też niestety nie wspominam dobrze, tak naprawdę im byłam wyżej tym więcej przebojów z ciążą a na sam koniec to już leżałam w szpitalu prawie 2 miesiące :D może dlatego teraz jestem tak strasznie zeschizowana, że człowiek nawet się nie może dobrze tą ciążą nacieszyć bo z tyłu głowy zawsze coś jest
No właśnie, to chyba po prostu już nie mija 😅
 
No właśnie, to chyba po prostu już nie mija 😅
Chyba jak ma się jakieś doświadczenia to tak jest, koleżanka urodziła pierwsza córkę w 34 tygodniu. Potem jeszcze 2 ciąże i za każdym razem się stresowała ze znowu będą wcześniaki. A tu praktycznie porody w 40, 41 tygodniu. Ciąża - ciąży nie równa, tak samo jak każde dziecko jest inne :)
 
Część dziewczyny jutro idę na USG a dzisiaj mam dzień wyjęty z życia tak się źle czuję brak siły oby jutro było lżej 😅 i też bardzo wrażliwe sutki się zrobiły
 
Ja osobiście nie polecam sprawdzać. Sama się w to wkręciłam i potem tylko z każdym trochę mniejszym przyrostem denerwowałam się a nie potrzebnie :)
Dzisiaj beta 19451 i w środę wizyta więc mam nadzieję że już coś zobaczę :)
Super, gratulacje 🥰 moja pierwsza beta dzisiaj 190,9 , aplikacja pokazuje pierwszy dzień 5 tygodnia, co myślicie? Zastanawiam się czy iść sprawdzić w środę przyrost czy czekać na wizytę 😅
 
Dziewczyny ja już po wizycie😁dziś 7t0d😉Kropek ma 1.16 cm i pięknie bijące serduszko❤️
 

Załączniki

  • IMG_20231120_183740.jpg
    IMG_20231120_183740.jpg
    585,7 KB · Wyświetleń: 72
  • IMG_20231120_183709.jpg
    IMG_20231120_183709.jpg
    823,2 KB · Wyświetleń: 86
Chyba jak ma się jakieś doświadczenia to tak jest, koleżanka urodziła pierwsza córkę w 34 tygodniu. Potem jeszcze 2 ciąże i za każdym razem się stresowała ze znowu będą wcześniaki. A tu praktycznie porody w 40, 41 tygodniu. Ciąża - ciąży nie równa, tak samo jak każde dziecko jest inne :)
No ja nie miałam doświadczeń złych z poprzednią ciążą :) Nie wiem czy się jasno wyraziłam, chodziło mi o to po prostu, że ciąża, macierzyństwo itd wiąże się najczęściej w pewnym stopniu także ze zmartwieniami, czy troską (nawet zwykła gorączka u dziecka może być stresująca:)). Przynajmniej ja tak mam. A że każda ciąża inna i dziecko to jak najbardziej się zgadzam :)
 
Dziewczyny ja już po wizycie😁dziś 7t0d😉Kropek ma 1.16 cm i pięknie bijące serduszko❤️
Ale duży kropek 😍 zazdroszczę zdjęć. Ja jeszcze 12 dni do wizyty...
Mi mama właśnie ostatnio coś podobnego mówiła, że kiedyś wszystkich tych badań tyle nie było, a przecież dzieci też się rodziły...
Wiadomo, mamy ogromne szczęście, że medycyna idzie do przodu, ale jednak każde badanie to jakiś stres.



Dziewczyny, u mnie dziś beta 1546, czyli 77,6%.🥳 Niby nadal zwalniają te procenty, ale juz jest powyżej tysiąca wiec mam zamiar jakiś czas jej nie badać, dla spokojnej głowy, bo zwariuję 🥴 Jutro idę do mojej ginekolog, czekam na to, bo to fajna kobieta i mam nadzieję, że będzie dobrze🍀
Ja tam bety nawet nie robiłam. W żadnej nie sprawdzałam, grzecznie czekałam do wizyty to teraz też tak postanowiłam. Choć pewnie stresuje sie tak samo jak bym ja robiła 😂
Część dziewczyny jutro idę na USG a dzisiaj mam dzień wyjęty z życia tak się źle czuję brak siły oby jutro było lżej 😅 i też bardzo wrażliwe sutki się zrobiły
Trzymam kciuki!!!
 
reklama
Czuje sie tak samo zle jak Ty. Jestem mega slaba, zwykle zakupy w biedronce mecza mnie jak nigdy - po 10 min w sklepie mam dosc. Bol plecow, bol brzucha, glod mnie bierze od razu, przy kasie mi slabo, ogolem w tych sklepach teraz w jesien jest tak duszno przez ogrzewanie, ze sama do sklepow nie chodze bo sie boje, ze tam padne🥲 Najchetniej to bym spala cale dnie, jak usiade na kanapie to juz pewne, ze do konca dnia z niej nie wstane bo nie mam ochoty na nic ani sily.
Jejku widzę dziewczyny ze się rozumiemy. Ja mam to samo calkowity brak siły mogła bym tylko leżeć i spac. Nie mam siły chodzić nigdzie żadne zakupy mnie nie satysfakcjonują, wręcz męczą tak strasznie ze jest to nie do opisania. Mdłości, ból piersi tez mi dokuczają. Musimy się tu wspierać 😊
 
Do góry