reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Dziewczyny a jak Wasze brzuszki?
Ja zaczęłam dzisiaj 19 tydzień i co chwile mnie coś kłuje w brzuchu w przeróżnych miejscach. Nie jest to jakieś bardzo bolesne, czy Wy tez tak macie?
aktualnie jestem jeszcze przeziębiona dlatego lekko świruje :(
 
reklama
Hej. Witam wszystkie przyszłe mamy. Ja mam termin na 23 lipca. Obecnie początek 17 tygodnia. Ciąża jak dotąd upływa bez większych dolegliwości poza ogromną sennością, z którą momentami sobie nie radzę. To moja trzecia ciąża. W domu mam już prawie 3 letnią córeczkę. Teraz będzie synek. Zaczynam się bać jak poradzę sobie z dwójką dzieciaczków...
 
Trójmiasto pozdrawia :)
Ja też z Trójmiasta :) jeśli mogę zapytać gdzie chodzisz do lekarza, bo ja mam do mojego wątpliwości. Osobno chodzę na usg(do innego specjalisty) I właściwie moj przepisuje mi tylko leki na wymioty i badania krwi, ani razu mnie nie zbadał, ani nie zrobił cytologii, ani nie skierował na usg piersi...
Ja kończę 18 tydzień i nie mam jeszcze zupełnie nic dla dziecka. Dzisiaj zamówiłam adapter do pasa do samochodu, bo trochę mnie uwiera normalny, a nieswojo czuję się bez. A no I koszule sobie kupiłam i szlafrok do szpitala tak na wszelki wypadek. A zakupy dla maleństwa planuję zacząć po 20 tygodniu. No i jak już będę miała pewność co do płci, ale za tydzień mam Usg I już powinnam wiedzieć co będzie :D
No i w końcu zapisałam się do szkoły rodzenia i zaczynam już w przyszłym tygodniu 😁
 
Ja też z Trójmiasta :) jeśli mogę zapytać gdzie chodzisz do lekarza, bo ja mam do mojego wątpliwości. Osobno chodzę na usg(do innego specjalisty) I właściwie moj przepisuje mi tylko leki na wymioty i badania krwi, ani razu mnie nie zbadał, ani nie zrobił cytologii, ani nie skierował na usg piersi...
Ja kończę 18 tydzień i nie mam jeszcze zupełnie nic dla dziecka. Dzisiaj zamówiłam adapter do pasa do samochodu, bo trochę mnie uwiera normalny, a nieswojo czuję się bez. A no I koszule sobie kupiłam i szlafrok do szpitala tak na wszelki wypadek. A zakupy dla maleństwa planuję zacząć po 20 tygodniu. No i jak już będę miała pewność co do płci, ale za tydzień mam Usg I już powinnam wiedzieć co będzie :D
No i w końcu zapisałam się do szkoły rodzenia i zaczynam już w przyszłym tygodniu 😁
Ja na razie chodzę do Luxmedu, tam mam pakiet, ale też coraz większe wątpliwości, czy nie iść prywatnie do lekarza, który będzie bardziej "zaangazowany"...
Ja też jeszcze nic, a nic nie kupiłam dla maleństwa, jakoś jeszcze nie mysle o tym, chyba dlatego, że jeszcze brzuszka nie ma i tak nie czuje jeszcze, że to już czas 😊
A do jakieś szkoły rodzenia się zapisalas? ja myślałam o takiej, gdzie raz w tygodniu będzie joga dla ciężarnych, na Jabłoniowej taka jest 😊
 
Do mojego lekarza dojeżdżam z Bielska do Tychów ale po kilku latach innej lekarki i problemów to on w niecały rok doprowadził do tego że jestem w ciąży :) w dodatku niespodzianka że bliźniacza ;) w 13tyg poszłam na L4 gdzyż ciąża wysokiego ryzyka a ja pracoholik od lat co miesiąc myślałam tylko o tym że w koncu zajdę w ciążę... jak się udało stwierdziłam że zasłużyłam nq odpoczynek i kie żałuję bo pracowałam biurowo qle ponad siły w weekendy święta nawet jak trzeba było...
Roma planuje na nfz a czemu prywatnie? Nie masz ubezpieczenia? Nawet nie planuję nic dopłacać za położną wg cennik 1200 ani za pokój lepszy chociaż "jedynką" bym nie pogardziła więc pomyślę za 800zł czy będzie taka opcja. Wiem że chyba anestzjologa muszę wykupić za 200zl bo jest nie z placówki. Mój ginekolog tam pracuje wiem że planowane porody i zabiegi robi w piątki. O ile nie urodzę duuużo wczesniej co się zdarza przy bliźniakach to w 36-37 najpóźniej mnie tam ściągnie ;) dojazdu też mam kawałek ale w razie gdyby mi wody odeszły to mam nadzieję że dojedziemy jakoś a po 30tyg chcę spakować już torbę. Dopiero będziemy pewnie rozmawiać o planie porodu...
Mam mam ubezpieczenie i też planuje na nfz :) ja dokładnie nie wiem jeszcze jakie są dodatkowe opcje do wykupienia. Lekarz mówił mi że na pewno będę mieć jeszcze 2 wizyty w 30 tc i 35 :)
 
Ja na razie chodzę do Luxmedu, tam mam pakiet, ale też coraz większe wątpliwości, czy nie iść prywatnie do lekarza, który będzie bardziej "zaangazowany"...
Ja też jeszcze nic, a nic nie kupiłam dla maleństwa, jakoś jeszcze nie mysle o tym, chyba dlatego, że jeszcze brzuszka nie ma i tak nie czuje jeszcze, że to już czas 😊
A do jakieś szkoły rodzenia się zapisalas? ja myślałam o takiej, gdzie raz w tygodniu będzie joga dla ciężarnych, na Jabłoniowej taka jest 😊
Ja zapisałam się do supermamy bo są najbliżej i odpowiadały mi terminy, bardzo zależało mi żeby mój tż mógł chodzić ze mną i musiałam wybrać coś co będziemy w stanie pogodzić z jego pracą.
A co do brzuszka to ja mam już całkiem pokaźny, zwłaszcza wieczorami 😅 jak to mówi tż "już nic się nie ukryje" No i maleństwo daje mi wieczorami nieźle popalić, strasznie fika, obawiam się co to będzie jak jeszcze trochę urośnie 😆
 
Ja zapisałam się do supermamy bo są najbliżej i odpowiadały mi terminy, bardzo zależało mi żeby mój tż mógł chodzić ze mną i musiałam wybrać coś co będziemy w stanie pogodzić z jego pracą.
A co do brzuszka to ja mam już całkiem pokaźny, zwłaszcza wieczorami 😅 jak to mówi tż "już nic się nie ukryje" No i maleństwo daje mi wieczorami nieźle popalić, strasznie fika, obawiam się co to będzie jak jeszcze trochę urośnie 😆
O tej szkole również czytałam :)
Ja czekam na pierwsze ruchy, bo dopóki ich nie czuć to taka abstrakcja trochę, ale to już lada moment... 8-)
 
Hej Lipcowe Mamusie!
Czy jest któraś z Was z Warszawy i mogłabym mi polecić dobrego lekarza ginekologa i dobra klinikę? Czy wpuszczają u Was tatusiów na badanie usg?
obleciałam wiele i najbardziej polecam Babka Medica przy arkadii, w szczególności dr Błońskiego. Bardzo szczegółowy, miły, zaangażowany. Bez problemu mógł mąż być przy usg i tłumaczył co widać :) Do tego zrobił maluszkowi całą sesję zdjęciową (ze 3m zdjęć!) i jakość cud-malina, buzię już w 12tyg było dokładnie widać w 3d :)
Chodzicie jeszcze do pracy?
nie chodzę praktycznie od początku, bo mdłości i wymioty zwaliły mnie z nóg już w 7/8tyg. Teraz mi się zaczęło rozciąganie wiązadełek i są dni, że ledwo chodzę stąd dalsze l4. Chociaż chciałabym wrócić, bo już mnie trafia od siedzenia w domu, ale na pewno nie dałabym rady na 8h, a zmniejszenie etatu zupełnie mi się nie opłaca finansowo...


U mnie wybił 19 tydzień. Nifty w 12 tygodniu potwierdziło, że będzie synek, a na ostatnim usg nie było wątpliwości wg lekarza, że chłopak :D Mały chwalił się co mu tam wyrosło :D
Już trochę ubranek pokupowałam, bo miałam koszmary, że trafiłam na porodówkę i nie miałam w co syna ubrać, ani dla siebie nawet koszuli ;) Teraz planuję przemeblowanie żeby jakoś tego malucha zmieścić u nas w sypialni...
Pierwsze ruchy zaczęłam czuć w idealnie 2tyg temu i potem mocno osłabły, a że zbiegło się to z czasem mojego omdlenia to bałam się, że coś jest nie tak. Na szczęście wszystko ok, a mały od tygodnia ćwiczy karate z większą werwą ;)

To taki szybki update co u mnie, bo ostatnim razem pisałam tu chyba w 9tygodniu... Szkoda, że wszyscy przenieśli się na prywatną grupę... czemu to ma służyć? Serio, nie do końca rozumiem ten krok?
 
Hej. Witam wszystkie przyszłe mamy. Ja mam termin na 23 lipca. Obecnie początek 17 tygodnia. Ciąża jak dotąd upływa bez większych dolegliwości poza ogromną sennością, z którą momentami sobie nie radzę. To moja trzecia ciąża. W domu mam już prawie 3 letnią córeczkę. Teraz będzie synek. Zaczynam się bać jak poradzę sobie z dwójką dzieciaczków...
U nas też termin na 23 lipca :) ja też nieraz zastanawiam się jak to wszystko ogarnę, na pokładzie 2,5 latek, strasznie "mamowy" ale damy radę :) u mnie mdłości ustały jak tylko wkroczyłam w drugi trymestr także miodowy czas się zaczął :)

No właśnie przez tą drugą grupę jest tu czasem cichutko i ja też nie wchodzę codziennie :( no ale może dziewczyny ożywimy ten wątek :)
 
reklama
U nas też termin na 23 lipca :) ja też nieraz zastanawiam się jak to wszystko ogarnę, na pokładzie 2,5 latek, strasznie "mamowy" ale damy radę :) u mnie mdłości ustały jak tylko wkroczyłam w drugi trymestr także miodowy czas się zaczął :)

No właśnie przez tą drugą grupę jest tu czasem cichutko i ja też nie wchodzę codziennie :( no ale może dziewczyny ożywimy ten wątek :)
Ja podobnie, wchodzę raz w tygodniu więc jestem za.
U mnie mdłości jeszcze czasem się pojawiają, ale przestałam wymiotować w 17, albo na początku 18 tygodnia. Ale dopiero w tym tygodniu mam siłe na działanie i zdarzyłam już sprzątnąć jedna szafę i zrobić trochę miejsca 😁

Z zakupów u mnie kupiłam sobie adapter do pasa do samochodu, bo zwykły już mnie ciśnie, a bez pasa czuję się nieswojo. No i jutro zaczynam szkołę rodzenia.
 
Do góry