reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2022

reklama
Mowil mi na drugiej wizycie jak przyjechałam z plamieniem - wtedy też był zarodek i serduszko. Byłam wtedy 5+6
Źle się wyraziłam, nie na kiedy wam wyznaczy termin badan, tylko w którym tygodniu jak byłyście na badaniu u lekarza ustalił wam termin? , ja dziś 7+3, a kazał mi przyjść jak będę 9+1 to wtedy ustalimy i termin porodu i termin badan prenatalnych
 
U mnie teraz będzie CC 38/39 tydzień więc liczę, że się rozpakuje w połowie lipca. Co będzie "śmieszne" będę miała dwójkę dzieci, a nawet nie znam bólu skurczy porodowych....[emoji28]
Ale znasz inny ból, którego ja np nie znam 😉 ostatnio rozmawiałam z dziewczyna mojego siostrzeńca. Ona ma syna urodzonego przez cc i teraz córeczkę urodzona SN i mówi ze jakby miała mieć 3 to najpierw sobie załatwi cesarkę, bo nie przeżyje ponownie porodu SN 😂 także… ja tam pierwszy poród pamietam doskonale bo modliłam się żeby już się skończył lub żebym już skonała 😂 a od pierwszego skurczu do urodzenia minęły tylko 4 h 😂 drugi bardzo miło wspominam, mega się bałam ale skupiłam się na prawidłowym oddechu i w sumie po 2h nawet nie wiedziałam ze rodzę 😂 mowilam ze to nie możliwe bo to jeszcze tak nie boli jak powinno!!!! 😂
 
A mi się udało dostać co prawda luteinę i letrox na free. Lekarz poza zwykła refundacja musi kliknac ciąża w systemie. I chyba musi być na osobnych receptach jak więcej niż jeden rodzaj leku, bo wyskakiwał błąd jak próbował mi wypisać na tą znizke ciążowa i letrox i luteinę.
Ja dokładnie tak samo. Ale na kolejnej wizycie podpytam jak mieć za darmo, bo po co płacić jak należy się za free
 
Badanie pierwszego trymestru składa się z dwóch części - USG genetyczne i oddanie krwi na test (tu można zrobić pappa, nifty, sanco itd). W pierwszej ciąży lekarz mi powiedzial, że samo USG wystarczy, jednak teraz lekarz mówi, że m.in. pappa to koniecznosc. Więc robię pappa. Jak wynik wyjdzie źle, będę myśleć o nifty.
Co do refundacji nie odpowiem bo się nie znam.
Dzięki za wyjaśnienie, myślę że zadzwonie do przychodni gdzie mam mieć prenatalne i zapytam o pappa.
 
Ja akurat CC źle wspominam [emoji85] przez prawie dwa tygodnie po ledwo z łóżka wstawałam , tak mnie bolała rana.... Gdybym mogła wybierać - wolałabym się męczyć przed pojawieniem się dziecka i potem być sprawna [emoji6]
Ale znasz inny ból, którego ja np nie znam [emoji6] ostatnio rozmawiałam z dziewczyna mojego siostrzeńca. Ona ma syna urodzonego przez cc i teraz córeczkę urodzona SN i mówi ze jakby miała mieć 3 to najpierw sobie załatwi cesarkę, bo nie przeżyje ponownie porodu SN [emoji23] także… ja tam pierwszy poród pamietam doskonale bo modliłam się żeby już się skończył lub żebym już skonała [emoji23] a od pierwszego skurczu do urodzenia minęły tylko 4 h [emoji23] drugi bardzo miło wspominam, mega się bałam ale skupiłam się na prawidłowym oddechu i w sumie po 2h nawet nie wiedziałam ze rodzę [emoji23] mowilam ze to nie możliwe bo to jeszcze tak nie boli jak powinno!!!! [emoji23]
 
Źle się wyraziłam, nie na kiedy wam wyznaczy termin badan, tylko w którym tygodniu jak byłyście na badaniu u lekarza ustalił wam termin? , ja dziś 7+3, a kazał mi przyjść jak będę 9+1 to wtedy ustalimy i termin porodu i termin badan prenatalnych
Mi na wizycie 4.12 czyli to był 8 tydzień początek. Podała dokladnie w jakich datach mam się zapisać na badania. Jako że od stycznia moja gin otwiera swoją klinikę to łatwiej z terminami
 
reklama
Ja dokładnie tak samo. Ale na kolejnej wizycie podpytam jak mieć za darmo, bo po co płacić jak należy się za free
Ja od 3 tyg ciąży biorę Utrogestan, nie dość że bardzo ciężko go dostać w aptekach, to jeszcze jest drogi i nierefundowany. Płącę ponad 200zł za 4 opakowania to starcza na 3 tygodnie. No ale lekarz powiedział że to najlepszy progesteron na rynku, także się nie buntuje.
 
Do góry