reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lipcowe mamy 2021

jakie drobniutkie dzieci rodzicie, zazdro 😉 U mnie najmniejsza miała 3600g.
oj uwierz, wolałabyś chyba nie mieć takiej przyjemności, jak dziecko jest poniżej 10 percemtyla a tak jest poniżej 3 kg chyba w 40 tc jest hipotrofikiem. Ja dowiedziałam się w 34 tc że młodszy syn stanął z wagą, morze łez wylanych, pobyt na patologii ciąży, finalnie indukcja porodu w 37+6. Niestety wielu lekarzy nie wiem czemu, ale nie zauważa że dziecko ma złe wymiary na dany tc i okazuje się dopiero po porodzie. A SGA jest patologią ciąży, która może wystąpić w każdym momencie i wymaga kontroli, dużo częstszej niż zdrowa ciąża.
 
reklama
oj uwierz, wolałabyś chyba nie mieć takiej przyjemności, jak dziecko jest poniżej 10 percemtyla a tak jest poniżej 3 kg chyba w 40 tc jest hipotrofikiem. Ja dowiedziałam się w 34 tc że młodszy syn stanął z wagą, morze łez wylanych, pobyt na patologii ciąży, finalnie indukcja porodu w 37+6. Niestety wielu lekarzy nie wiem czemu, ale nie zauważa że dziecko ma złe wymiary na dany tc i okazuje się dopiero po porodzie. A SGA jest patologią ciąży, która może wystąpić w każdym momencie i wymaga kontroli, dużo częstszej niż zdrowa ciąża.
Moja urodziła się 2830 po terminie więc ponad 40 tyg i wg lekarzy była to dobra waga, wydaje mi się że to max 2500 ma być bo dopiero przy takiej wadze dają refundowane szczepionki 5w1. Z pozostałymi rzeczami się zgadzam, dlatego dobrze mieć dobrego lekarza.
 
Cześć dziewczyny!
U mnie aktualnie 6+4 i termin na 20.07.2021.
Jakichś szczególnych dolegliwości nie mam.
Ale bardziej martwię się tym, że przechodzę wraz z mężem koronę :( Boję się, że to może mieć wpływ na ciążę..
Czy któraś z Was przechodzi/ła wirusa na początku?
 
I
Cześć dziewczyny!
U mnie aktualnie 6+4 i termin na 20.07.2021.
Jakichś szczególnych dolegliwości nie mam.
Ale bardziej martwię się tym, że przechodzę wraz z mężem koronę :( Boję się, że to może mieć wpływ na ciążę..
Czy któraś z Was przechodzi/ła wirusa na początku?
U mnie z om 6+1 i dzień po pozytywnym teścir ciążowym dopadło mnie choróbsko (najprawdopodobniej vovid), gdzie przez tydzień prawie z łóżka nie wychodziłam więc też mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Dzisiaj byłam u lekarza i wychodzi ok. tydzień ciąża młodsza. Jest pęcherzyk ciążowy i ciało żółte, zarodka jeszcze brak. Lekarz kazał się nie martwić, bo zarodek ma ochronę.
Jedynie nie można się zbytnio niczym leczyć, więc dłużej się do siebie dochodzi. U mnie dzisiaj 10 dzień i nadal brak sił.
 
Moja urodziła się 2830 po terminie więc ponad 40 tyg i wg lekarzy była to dobra waga, wydaje mi się że to max 2500 ma być bo dopiero przy takiej wadze dają refundowane szczepionki 5w1. Z pozostałymi rzeczami się zgadzam, dlatego dobrze mieć dobrego lekarza.
właśnie te 2500g i mniej to są te najgorsze przypadki, np jakby u mnie nie wywołali porodu tak jak po prostu jest zalecane przy hipotrofii to w 40tc Szymek idąc swoim tempem dobiłby do ok 2700, czyli już szczepienia by nas nie obowiązywały, z resztą chyba Martyny Kacper miał jakoś 2500 z kawałkiem jak dobrze pamiętam, a był uznany za hipcia. Jeszcze lepsze, po porodzie przyszedł do nas neonatolog i mówi "nie ma hipotrofii, 16 centyl' skąd to wziął? Nie mam pojęcia. I tak Szymon nigdzie oficjalnie nie ma wpisanej hipotrofii a ja mam na wypisie z ginekologii że urodziłam hipotrofika. Paranoja. A co jest istotne, po porodzie hipo, w kolejnej ciąży o ile lekarz jest tego świadomy, podawane są leki, aby możliwie zminimalizować ponowne jej wystąpienie. Ogólnie, nie wiem czemu, ale hipotrofia nie jest zbyt często wykrywana przez ginekologów, jak i pediatrzy nie są świadomi innego postępowania. Mi mega dużo dała grupa na fb, bo wcześniej byłam zielona. Zobacz sobie siatki wagi w poszczególnych tc, koleżanka w Warszawie na Żelaznej urodziła w 40tc synka 2850 i ma wpisaną hipotrofie, chyba tam używają dobrych siatek, mój szpital kilka ulic dalej ma już inne wytyczne...
 

Załączniki

  • 86e7e980-49cb-4210-806e-e6e549ab1e71.jpg
    86e7e980-49cb-4210-806e-e6e549ab1e71.jpg
    112,5 KB · Wyświetleń: 48
Cześć dziewczyny!
U mnie aktualnie 6+4 i termin na 20.07.2021.
Jakichś szczególnych dolegliwości nie mam.
Ale bardziej martwię się tym, że przechodzę wraz z mężem koronę :( Boję się, że to może mieć wpływ na ciążę..
Czy któraś z Was przechodzi/ła wirusa na początku?
Ja przechodziłam akurat jak było zagnieżdżenie, nie wiem czy to będzie miało wpływ na razie jest wszystko ok
 
I

U mnie z om 6+1 i dzień po pozytywnym teścir ciążowym dopadło mnie choróbsko (najprawdopodobniej vovid), gdzie przez tydzień prawie z łóżka nie wychodziłam więc też mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Dzisiaj byłam u lekarza i wychodzi ok. tydzień ciąża młodsza. Jest pęcherzyk ciążowy i ciało żółte, zarodka jeszcze brak. Lekarz kazał się nie martwić, bo zarodek ma ochronę.
Jedynie nie można się zbytnio niczym leczyć, więc dłużej się do siebie dochodzi. U mnie dzisiaj 10 dzień i nadal brak sił.
Pytałaś o metformine?
 
reklama
Do góry