reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Kochane jesteście :) w pierwszej ciąży też był u mnie pęcherzyk już widoczny w tym czasie ,ale nie wiedziałam jak ze zwolnieniem bo wtedy pracowałam do 7mc ,ale praca była inna . No i właśnie tej korony u nas w firmie sporo ,przez kontakt z klientem.... Bardzo mi pomoglyscie bo biłam się z myślami czy sam pęcherzyk może być powodem zwolnienia:):*
Nie ma za co po to tu jesteśmy . A na którego masz umówioną wizytę?
 
reklama
Umówiłam się dzisiaj na 23 listopada. Moja gin kazała mi odrazu włączyć luteine i jak najszybciej się pokazać. Już mam stresa i odliczam dni do wizyty
 
Tak. Serduszko było widoczne. Jeszcze nie wiem czy robić prenatalne badania.
No to myśle że jak będziesz się dobrze czuć i wytrzymasz tyle czasu to jest to Ok :) W Polsce usg prenatalne dla kobiet od 35 roku życia są bezpłatne, moja ginekolog poleca i młodszym kobietom. Ja sama miałam w ciąży z córką 32 i robiłam i teraz też zamierzam. Jeżeli będziesz chciała ubiegać się o becikowe (są kryteria dochodowe) trzeba być pod opieką ginekologa przed 10 tyg ciąży, czy akceptują wizytę z uk tego nie wiem.
 
Ja mialam pierwsza wizyte w pierwszej ciąży w 12 tygodni (uk) i wtedy siedziałam tak spokojnie! Teraz mam jeszcze tydzien do wizyty w 9 tygodniu i kurde zżera mnie ciekawośc ogromnie jak czytam o waszych wizytach :D
 
Hej dziewczyny:) mam pytanko:) pierwszy pozytywny test pokazał mi się w piątek (5 dni przed okresem) próbowałam umówić się do lekarza tak żeby być w 6 tygodniu chociaż żeby można było potwierdziić ,ale ponieważ jest jak jest teminy mają albo przed samymi świętami albo jeden zwolniony w ten piątek ... Ten piątek wg obliczeń to byłby 5 tydzień 3 dzień . Czy warto iść ? Dodam że zależy mi bardzo na zwolnieniu ponieważ pracuje w piekarni gdzie nie dość że mnóstwo klientów to jeszcze temperatury od pieca dość wysokie ,pracując w masce brakuje mi tlenu ,a nie ukrywam że dopóki w ciąży nie byłam to tak nie myślałam, ale techniczna obsługa wypieku to dość ciężka praca ,no i praca od 4 rano... Szefostwo wolałoby zobaczyć moje zwolnienie bo nie ma możliwości zmiany stanowiska ,ja też bym wolała ,ale jak myślicie co na to lekarz ?
Ja byłam na wizycie 5+3 i był pęcherzyk a w nim ciałko żółte i widoczny zarodek 1,6mm ;) lekarz powiedział że jestem w ciąży na 100% :)[/QUOTE]
 
To jesteśmy w podobnej sytuacji bo u mnie poprzednia ciąża też przestała się rozwijac tylko w sumie nie wiadomo na jakim etapie bo wg miesiączki powinien być to 7 TC beta wynosiła ponad 15 tys. a na USG był sam pęcherzyk i oczywiście dalej nie pojawiło się nic. Dlatego teraz tak wariuje bo to ciąża wyczekiwana od 7 lat. Udało się w 1 cyklu starań więc skakaliśmy z radości i niedowierzalismy. A teraz przez to wszystko sama doszukuje się złego :(
Bardzo podobnej tyle że u mnie to było 2 lata, beta wynosiła ok 6000 i spadała. To też nasz 1 cykl starań od długiego czasu i się udało 🙈
Będzie dobrze! Musi być ❤
 
Dziewczyny czy Wy też łapiecie takie zadyszki? Ja normalnie jak mówię to mnie zadyszka łapie 😂 w poprzedniej ciąży to miałam tak na koniec raczej a nie na początku 😂
Ja przy czytaniu dzieciom bajki na dobranoc po jednym zdaniu muszę dwa razy oddech złapać bo mi brakuje tlenu... a po schodach jak wychodze to dysze jak lokomotywa...
 
reklama
Do góry