reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Widzę, że dziewczyny zagraniczne panikujecie co do leków typu Duphaston. Patrzylyscie czy nie macie polskiego ginekologa? Ja jestem w Irlandii i dostałam od Polki właśnie na podtrzymanie, ale mówiła mi, ze tutejsza służba zdrowia ma niepisana zasadę nie przepisywania takich leków. Za duży przyrost naturalny 🤷‍♀️ A co ciekawe z recepta normalnie kupiłam w aptece.

A usg mam tu pierwsze w 14 tygodniu, tak samo jak pierwszą wizytę w szpitalu, kolejna wizyta (raczej bez usg 😱) w 20 tygodniu. Tez nie rozumiem czemu jest taka rozbieżność między opieka nad ciężarnymi a samym porodem, który u nas bardzo chwala 🤷‍♀️


Swoją drogą ile kwasu foliowego macie brać? Ja cały czas suplementowalam Folik lub Pregnacare (bodajże 0,4 mg czyli normalna dawka) a ginekolog kazała mi brać 5 mg. Zaczęłam się zastanawiać skąd taka rozbieżność między zaleceniami?
Dawka 5 mg jest zalecana dla kobiet podwyższonego ryzyka. Ja przyjmuje taką dawkę bo jestem po resekcji żołądka a wtedy inaczej wygląda kwestia wchłaniania.
 
Dzień dobry w ten mroźny poranek. Czy u was dziewczyny też jeszcze nie przeszły mdłości? Mam nawet wrażenie że jest jeszcze gorzej, już samo myślenie o jedzeniu powoduje że niespokojnie zbliżam się w stronę toalety :(
 
Widzę, że dziewczyny zagraniczne panikujecie co do leków typu Duphaston. Patrzylyscie czy nie macie polskiego ginekologa? Ja jestem w Irlandii i dostałam od Polki właśnie na podtrzymanie, ale mówiła mi, ze tutejsza służba zdrowia ma niepisana zasadę nie przepisywania takich leków. Za duży przyrost naturalny 🤷‍♀️ A co ciekawe z recepta normalnie kupiłam w aptece.

A usg mam tu pierwsze w 14 tygodniu, tak samo jak pierwszą wizytę w szpitalu, kolejna wizyta (raczej bez usg 😱) w 20 tygodniu. Tez nie rozumiem czemu jest taka rozbieżność między opieka nad ciężarnymi a samym porodem, który u nas bardzo chwala 🤷‍♀️


Swoją drogą ile kwasu foliowego macie brać? Ja cały czas suplementowalam Folik lub Pregnacare (bodajże 0,4 mg czyli normalna dawka) a ginekolog kazała mi brać 5 mg. Zaczęłam się zastanawiać skąd taka rozbieżność między zaleceniami?

O tak poród i opieka po jest rewelacja
Dzień dobry w ten mroźny poranek. Czy u was dziewczyny też jeszcze nie przeszły mdłości? Mam nawet wrażenie że jest jeszcze gorzej, już samo myślenie o jedzeniu powoduje że niespokojnie zbliżam się w stronę toalety :(
Ja jeszcze nie mam 😂😉
 
@Mercy89 oj tak mdłości to coś strasznego. W pracy zaczęłam wychodzić na przerwie do auta bo zapach tureckiego jedzenia działa na mnie strasznie. Ale moje kanapki też często nie są lepsze. [emoji4]

W Holandii na pewno jest polski gin bo sama korzystałam. Facet miał takie samo podejście jak holendrzy ale babeczka była spoko. Od razu wypisała mi duphaston jak miałam brązowe upławy. Wtedy nie miałam innego wyjścia musiałam do nich jechać bo nie miałam jeszcze tutejszego ubezpieczenia. W ogóle staraliśmy się wtedy 6 lat i nic a po miesiącu jak przeprowadziłam się do męża zaszłam w ciążę. Wprawdzie ją straciłam ale za 4 msc znowu się udało i już wtedy zakończona sukcesem. Ale miałam leki z Polski więc myślę że to one pomogły. Bo brałam je od początku.
 
Widzę, że dziewczyny zagraniczne panikujecie co do leków typu Duphaston. Patrzylyscie czy nie macie polskiego ginekologa? Ja jestem w Irlandii i dostałam od Polki właśnie na podtrzymanie, ale mówiła mi, ze tutejsza służba zdrowia ma niepisana zasadę nie przepisywania takich leków. Za duży przyrost naturalny 🤷‍♀️ A co ciekawe z recepta normalnie kupiłam w aptece.

A usg mam tu pierwsze w 14 tygodniu, tak samo jak pierwszą wizytę w szpitalu, kolejna wizyta (raczej bez usg 😱) w 20 tygodniu. Tez nie rozumiem czemu jest taka rozbieżność między opieka nad ciężarnymi a samym porodem, który u nas bardzo chwala 🤷‍♀️


Swoją drogą ile kwasu foliowego macie brać? Ja cały czas suplementowalam Folik lub Pregnacare (bodajże 0,4 mg czyli normalna dawka) a ginekolog kazała mi brać 5 mg. Zaczęłam się zastanawiać skąd taka rozbieżność między zaleceniami?
No to jest dziwne trochę... drugie usg powinno być właśnie w okolicy 20 tygodnia bo wtedy oficjalnie podają płeć na wyspach.
Ogolnie wczoraj popatrzyłam na stronę NHS i według nich podawanie progesteronu nie podwyższa szans na utrzymanie ciąży. Podobno testy na kobietach jednocześnie nie wskazały, że ma pozytywne działanie.. Może dla tego nie przepisują 🤔
Muszą być jakieś inne powody niż przyrost naturalny ponieważ ten drastycznie spada..
Nie chce się mądrzyć bo kto wie jaka jest prawda i o co tu chodzi :)
Ja poprzednią ciążę straciłam w 7 tygodniu, teraz nic nie biorę poza witaminami...

Zaraz spadam do pracy .. egh
 
No to jest dziwne trochę... drugie usg powinno być właśnie w okolicy 20 tygodnia bo wtedy oficjalnie podają płeć na wyspach.
Ogolnie wczoraj popatrzyłam na stronę NHS i według nich podawanie progesteronu nie podwyższa szans na utrzymanie ciąży. Podobno testy na kobietach jednocześnie nie wskazały, że ma pozytywne działanie.. Może dla tego nie przepisują 🤔
Muszą być jakieś inne powody niż przyrost naturalny ponieważ ten drastycznie spada..
Nie chce się mądrzyć bo kto wie jaka jest prawda i o co tu chodzi :)
Ja poprzednią ciążę straciłam w 7 tygodniu, teraz nic nie biorę poza witaminami...

Zaraz spadam do pracy .. egh
Ja ok 20 tyg byłam w Dublinie w polskiej klinice na tzw połówkowym, bo irlandzki lekarz nie zrobił w tym okresie
 
Dzień dobry w ten mroźny poranek. Czy u was dziewczyny też jeszcze nie przeszły mdłości? Mam nawet wrażenie że jest jeszcze gorzej, już samo myślenie o jedzeniu powoduje że niespokojnie zbliżam się w stronę toalety :(
U mnie mdłości były 4 dni pod rząd w poniedziałek było apogeum a we wtorek rano wstałam i do dziś spokój mam samo przeszło.
Za to moje piersi 🤦‍♀️ codziennie rano mam wrażenie, że za chwilę eksplodują.
 
reklama
Do góry