reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Dziewczyny na mdłości jedzcie produkty z witaminą b6 kasza gryczana ziemniaki brokoly kurczak indyk. Ostatnio mnie naszło na kopytka!
 
reklama
U mnie z każdym dniem coraz lepiej, już nie wymiotuję. Początek 9 tygodnia był najgorszy, dzisiaj zaczęłam 10 i jest już w miarę ok, tylko zgaga trochę męczy [emoji30]
Dzień dobry w ten mroźny poranek. Czy u was dziewczyny też jeszcze nie przeszły mdłości? Mam nawet wrażenie że jest jeszcze gorzej, już samo myślenie o jedzeniu powoduje że niespokojnie zbliżam się w stronę toalety :(
 
Dawka 5 mg jest zalecana dla kobiet podwyższonego ryzyka. Ja przyjmuje taką dawkę bo jestem po resekcji żołądka a wtedy inaczej wygląda kwestia wchłaniania.
No i to mnie właśnie zastanawia z tym podwyższonym ryzykiem. Mam 28 lat, zero chorób dodatkowych, fakt faktem staraliśmy się ponad 2 lata a w styczniu poroniłam w 4-5 tygodniu z niewiadomych przyczyn 🤔 Chyba muszę zapytać, akurat w sobotę mam kontrolę u tej Polki.

Piszecie o samopoczuciu... ja od 2 tygodni ledwo dycham, niewiele mogę zjeść, mdli mnie od południa do nocy, w pracy jest dramat, nie mogę ustać te 8-10 godzin w maseczce. Inaczej to sobie wyobrażałam :D Widzę, że niektórym z Was przechodzą już mdłości, czekam na ten moment z utęsknieniem 🙄
 
Widzę, że dziewczyny zagraniczne panikujecie co do leków typu Duphaston. Patrzylyscie czy nie macie polskiego ginekologa? Ja jestem w Irlandii i dostałam od Polki właśnie na podtrzymanie, ale mówiła mi, ze tutejsza służba zdrowia ma niepisana zasadę nie przepisywania takich leków. Za duży przyrost naturalny 🤷‍♀️ A co ciekawe z recepta normalnie kupiłam w aptece.

A usg mam tu pierwsze w 14 tygodniu, tak samo jak pierwszą wizytę w szpitalu, kolejna wizyta (raczej bez usg 😱) w 20 tygodniu. Tez nie rozumiem czemu jest taka rozbieżność między opieka nad ciężarnymi a samym porodem, który u nas bardzo chwala 🤷‍♀️


Swoją drogą ile kwasu foliowego macie brać? Ja cały czas suplementowalam Folik lub Pregnacare (bodajże 0,4 mg czyli normalna dawka) a ginekolog kazała mi brać 5 mg. Zaczęłam się zastanawiać skąd taka rozbieżność między zaleceniami?
Ja chodze do niemieckiej lekarki polskiego pochodzenia. Niestety ona nie uznaje progesteronu, powiedziala ze to nic nie da, bo natura wie co robi. Nie uwazam by miala racje, a co z kobietami ktore maja niewydolnosc ciala zoltego? Uwazam ze powinna zbadac w takim razie progesteron i wtedy uznac czy go zapisac czy nie...ale czego ja wymagam. Od pierwszej wizyty prosze sie o badanie moczu i nadal go nie wykonala
 
No to jest dziwne trochę... drugie usg powinno być właśnie w okolicy 20 tygodnia bo wtedy oficjalnie podają płeć na wyspach.
Ogolnie wczoraj popatrzyłam na stronę NHS i według nich podawanie progesteronu nie podwyższa szans na utrzymanie ciąży. Podobno testy na kobietach jednocześnie nie wskazały, że ma pozytywne działanie.. Może dla tego nie przepisują 🤔
Muszą być jakieś inne powody niż przyrost naturalny ponieważ ten drastycznie spada..
Nie chce się mądrzyć bo kto wie jaka jest prawda i o co tu chodzi :)
Ja poprzednią ciążę straciłam w 7 tygodniu, teraz nic nie biorę poza witaminami...

Zaraz spadam do pracy .. egh
Ja „przeleciałam” tutaj całą ulotkę duphastonu i piszą, że lek jest używany głównie w zaburzeniach miesiączkowania i nie powinien być brany po zajściu w ciążę 🤔 Tak czy siak biorę zgodnie z zaleceniami, mój lekarz w Polsce też mówił, że jeśli się uda to będziemy stosować dla podtrzymania.

Miłej i spokojnej pracy 😉 Też powoli się muszę zbierać
 
Ja chodze do niemieckiej lekarki polskiego pochodzenia. Niestety ona nie uznaje progesteronu, powiedziala ze to nic nie da, bo natura wie co robi. Nie uwazam by miala racje, a co z kobietami ktore maja niewydolnosc ciala zoltego? Uwazam ze powinna zbadac w takim razie progesteron i wtedy uznac czy go zapisac czy nie...ale czego ja wymagam. Od pierwszej wizyty prosze sie o badanie moczu i nadal go nie wykonala
Ja jestem po in vitro i biorę progesteron od samego zapłodnienia, będę go brała co najmniej do 12tc. U mnie ciałka żółtego nie było w ogóle, bez proga moja ciąża pewnie nie miałaby szans przetrwać więc lekarz, który twierdzi, że progesteron nie pomoże lub nie podtrzymuje ciąży to chyba nie do końca wie, co mówi. Przykre to jest.
 
reklama
Ja „przeleciałam” tutaj całą ulotkę duphastonu i piszą, że lek jest używany głównie w zaburzeniach miesiączkowania i nie powinien być brany po zajściu w ciążę 🤔 Tak czy siak biorę zgodnie z zaleceniami, mój lekarz w Polsce też mówił, że jeśli się uda to będziemy stosować dla podtrzymania.

Miłej i spokojnej pracy 😉 Też powoli się muszę zbierać
Kto wie jaka jest prawda w tym wszystkim 🤔
Dziękuję bardzo i wzajemnie życzę powodzenia..
 
Do góry