reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Ja również biorę same suple (femibion1) bez dodatkowego kwasu foliowego, biore jeszcze kwasy dha😉 super dziewczyny że są serduszka i już dość spore wymiary dzidziusiow 😍
Niestety w przypadku supli jest tak, że możesz zdrapać tynk ze ściany opatentować i powiedzieć, że działa 🤨 Żadne przepisy tego nie regulują i producent może wpakować tam co chce i w jakiej dawce chce, więc tak naprawdę nie wiesz co bierzesz...
Naprawdę rozsądniej jest brać Folik (bo to jedyny kwas foliowy lek), niż faszerować się nie wiadomo czym.
 
reklama
Niestety w przypadku supli jest tak, że możesz zdrapać tynk ze ściany opatentować i powiedzieć, że działa 🤨 Żadne przepisy tego nie regulują i producent może wpakować tam co chce i w jakiej dawce chce, więc tak naprawdę nie wiesz co bierzesz...
Naprawdę rozsądniej jest brać Folik (bo to jedyny kwas foliowy lek), niż faszerować się nie wiadomo czym.
No wlasnie ja chcialam wziac actifolin bo niby jest dobry juz nie pamietam dlaczego a farmaceuta polecil mi folik bo mowi ze to jest lek a nie suplement diety jak actifolin
 
Dostałam skierowanie na badania prenatalne. Nie wiadomo czy mi je uwzględnią, bo dopiero w lutym kończę 35 lat, czyli chyba chwilę przed ewentualnym badaniem? Zaznaczył też że miałam poronienie.
Ps. Która ogląda Dirty Dancing?
 
Zrób może badanie progesteronu? U mnie wyszedł bardzo niski dlatego dziewczyny poradziły,żeby kupić luteinę i duphaston. Daj post ma FB są różne grupy,dziewczyny chętnie odsprzedają :)
Doskonale Cię rozumiem, rowniez jestem po stratach i strach jest silniejszy :( cykle miał nieregularne nawet bardzo. Trzymam mocno kciuki! :) Będzie dobrze! Musi być [emoji3531]
Ja mam roczną receptę na duphaston i chętnie bym pomogła ale martwię się, że to nie jest legalne... [emoji848]
 
reklama
Widzę, że dziewczyny zagraniczne panikujecie co do leków typu Duphaston. Patrzylyscie czy nie macie polskiego ginekologa? Ja jestem w Irlandii i dostałam od Polki właśnie na podtrzymanie, ale mówiła mi, ze tutejsza służba zdrowia ma niepisana zasadę nie przepisywania takich leków. Za duży przyrost naturalny 🤷‍♀️ A co ciekawe z recepta normalnie kupiłam w aptece.

A usg mam tu pierwsze w 14 tygodniu, tak samo jak pierwszą wizytę w szpitalu, kolejna wizyta (raczej bez usg 😱) w 20 tygodniu. Tez nie rozumiem czemu jest taka rozbieżność między opieka nad ciężarnymi a samym porodem, który u nas bardzo chwala 🤷‍♀️


Swoją drogą ile kwasu foliowego macie brać? Ja cały czas suplementowalam Folik lub Pregnacare (bodajże 0,4 mg czyli normalna dawka) a ginekolog kazała mi brać 5 mg. Zaczęłam się zastanawiać skąd taka rozbieżność między zaleceniami?
 
Do góry