reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Hmm... wiesz co, ja ginekologiem nie jestem 😅 mogę Ci tylko napisać tyle co mówi mój gin, że najlepiej w 1 trym jest mieć progesteron min 20 i wtedy można czuć się bezpiecznie. Tylko ile w tym prawdy, to Ci nie powiem bo się na tym nie znam 😂u mnie są normy 11-40 jakoś a pomimo 16 dał proga, aczkolwiek ja do swojego ginekologa mam bardzo duże zaufanie i to mądra kobieta jest. Jeśli nic się nie dzieje, brzuch nie boli, plamien nie ma to widocznie Twój ginekolog nie widzi może potrzeby. ❤️ Przepraszam, jeśli Cię zmartwiłam.
Nie zmartwilas 😘 Jest ok . Tez bylam zdziwiona ze nie dostalam zadnej luteiny itd. Moze progesteron rosnie a ja nawet nie wiem .. Jak jej powiedzialam ze 15 to machnela reka.. cos w stylu ze spoko. Nie mam zadnych plamien zadnych boli brzucha, oprocz piersi. Szczerze to nawet nie przeprowadzila ze mna jakiegos szerszego dialogu. Lekarz mlodziutka , chwalona .. no ale nie wiem sama. 1 grudnia ide mowila ze juz bedziemy dzialac z wynikami itd. Powiedzialam jej tylko ze jestem pod kontrola endokrynologa bo mam hashimoto. Pooprostu zostawila wszystko naturze ze tak sie wyraze.
 
reklama
Zostań u nas pewnie urodzisz szybciej 😘
Dziękuję :-) Możliwe że szybciej choć pierwsze dziecko idealnie w terminie , drugie tydzień po terminie 🙈 Widziałam że też tu jest dziewczyna co miała być marcowa 2021. Cieszę się że się udało! Trzymam kciuki by tym razem wszystko się szczęśliwie skończyło ❤
 
Dziękuję :-) Możliwe że szybciej choć pierwsze dziecko idealnie w terminie , drugie tydzień po terminie 🙈 Widziałam że też tu jest dziewczyna co miała być marcowa 2021. Cieszę się że się udało! Trzymam kciuki by tym razem wszystko się szczęśliwie skończyło ❤
😘
 
Progesteron wystarczy by był większy niż 12 zresztą z tego co mi giń mówił to organizm ma jakieś wyrzuty progesteronu i w ciągu dnia mogą być różne wartości. Skoro lekarz uznał że jest ok to bym mu ufała :-) Ja teraz biorę luteine że względu na wcześniejsze poronienie. Ale poziomu progesteronu nie badałam teraz.
No wlasnie jestem w szoku bo co gadalam z moimi kolezankami apropos progesteronu to zadna nie robila takiego wyniku niektore w szoku ze ja bete powtarzalam 🤣🤣 Mozliwe ze sa takie wyrzuty..
 
Są jakieś nowe badania że duphaston (nie wiem czy luteine też) może powodować jakieś wady u rozwijającego się dziecka chyba u chłopców temu za bardzo lekarze nie chcą zapisywać tych leków.
 
Są jakieś nowe badania że duphaston (nie wiem czy luteine też) może powodować jakieś wady u rozwijającego się dziecka chyba u chłopców temu za bardzo lekarze nie chcą zapisywać tych leków.
z jednej strony tak sobie mysle.. a jak kobiety sobie radzily kiedys bez tych wszystkich lekow i badan 🤔 Moja mama do 8 mirsiaca ciazy z bratem pracowala w nocnym sklepie 🤣 fakt bylo to 23 lata temu .. Teraz takie czasy ze tyle poronien ? Czy kiedys tez tak bylo? Caly czas sie zastanawiam jak to wszystko teraz dziala .. dziwnie im idziemy do przodu tym wiecej stresu nerwow..
 
z jednej strony tak sobie mysle.. a jak kobiety sobie radzily kiedys bez tych wszystkich lekow i badan 🤔 Moja mama do 8 mirsiaca ciazy z bratem pracowala w nocnym sklepie 🤣 fakt bylo to 23 lata temu .. Teraz takie czasy ze tyle poronien ? Czy kiedys tez tak bylo? Caly czas sie zastanawiam jak to wszystko teraz dziala .. dziwnie im idziemy do przodu tym wiecej stresu nerwow..
Dawniej też w młodszym wieku za chodziły w pierwsza ciążę. Miały silniejsze organizmy, mniej chemii było w żywności, powietrzu. Teraz lepiej dmuchać na zimne. Ja w obydwóch ciazach byłam na zwolnieniu że względu na charakter mojej pracy ale teraz zmieniłam pracę na lżejsza (w szkole uczę) i mam w planach pracować do końca roku szkolnego 😁 Jak tylko zdrowie pozwoli 🙃
 
z jednej strony tak sobie mysle.. a jak kobiety sobie radzily kiedys bez tych wszystkich lekow i badan 🤔 Moja mama do 8 mirsiaca ciazy z bratem pracowala w nocnym sklepie 🤣 fakt bylo to 23 lata temu .. Teraz takie czasy ze tyle poronien ? Czy kiedys tez tak bylo? Caly czas sie zastanawiam jak to wszystko teraz dziala .. dziwnie im idziemy do przodu tym wiecej stresu nerwow..

Napewno 23 lata temu duphaston istniał, podtrzymywanie ciąży, zapobieganie przedwczesnej czynności macicy itd również było możliwe, wcześniej za czasów naszych babć medycyna na tyle rozwinięta nie była, poronienia były ale nie mówiło się o nich. Nie było l4 dla ciezarnych, pracowały w polu czy tak jak mówisz w sklepie i żyły i ciąże miały się dobrze, tyle że nie wszystkie. Poronień w tych czasach nie jest więcej, po prostu więcej się o nich mówi. ☺️
 
reklama
Dawniej też w młodszym wieku za chodziły w pierwsza ciążę. Miały silniejsze organizmy, mniej chemii było w żywności, powietrzu. Teraz lepiej dmuchać na zimne. Ja w obydwóch ciazach byłam na zwolnieniu że względu na charakter mojej pracy ale teraz zmieniłam pracę na lżejsza (w szkole uczę) i mam w planach pracować do końca roku szkolnego 😁 Jak tylko zdrowie pozwoli 🙃
To na pewno z ta zywnoscia... i innymi ze tak sie wyraze gownami. Teraz wszystko chemia.. to prawda. Oczywiscie ze lepiej dmuchac . Dzis mi sie snilo ze poronilam i od 4 spac nie moglam.. 😐 Ale jakos nie panikuje wydawalo mi sie ze jak bede w ciazy to bede osrana na maxa bo ogolnie jesli chodzi o zdrowie to panikara ze mnie okropna , ale tylko na chwile jak przemiele temat jest ok, otrzepuje kolana i ide dalej. Ja powiedzialam bliskim przyjaciolkom, tesciom, mamusi no trudno.. bedzie co bedzie. Takie jest zycie.
 
Do góry