reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczynki mam pytanie czy miałyście bole brzucha jak na okres a chwilami nawet silniejsze a jednak okazalo się że to byla ciąża?
Oczywiście wczoraj tak miałam jadąc autem. Gin mówił że bóle podbrzusza są normalne na tym etapie bo więzadła się rozciągają i macica też. Oczywiście jeszcze teraz intensywnie kształtuje się łożysko wiec podrażnia ścianę macicy ja czuje kłucie i czasem dość silny ból w miejscu gdzie jest zarodek ;)
 
Zrobia jak najbardziej, ale koszt ok.250e usg i test pappa. W Polsce kobiety po 35r.z.jak ja maja to badanie darmowe
wiem właśnie, że w Polsce darmowe.. tutaj te ceny to jest dramat, u mojego kosztuje to około 150 euro. ale w razie gdybyś robiła to pamiętaj że tutaj w De ubezpieczalnia zwraca koszty różnych badań. m.in prenatalne, toxoplazmoza czy nawet pakiet dodatkowych usg.
Dziewczyny niby w Polsce darmowe po 35 roku ale jaka tego jakość? Sprzęt i szkolenia kosztują dlatego też i samo to badanie swoje kosztuje. W Krakowie obecnie prywatnie 300/400zl za usg 1 trymestru, co umówmy się w kraju gdzie zarabiamy w zł jest też dużo. Ja sporo oszczędzam bo mam pakiet medyczny w luxmed ale normalnie prowadząc tutaj całą ciąże prywatnie dużo kasy idzie. Co do prenatalnych jestem ogromnym zwolennikiem, ja wole wiedzieć wcześniej gdyby miało być coś nie tak. Medycyna daje nam takie możliwości więc korzystajmy.
 
Oczywiście wczoraj tak miałam jadąc autem. Gin mówił że bóle podbrzusza są normalne na tym etapie bo więzadła się rozciągają i macica też. Oczywiście jeszcze teraz intensywnie kształtuje się łożysko wiec podrażnia ścianę macicy ja czuje kłucie i czasem dość silny ból w miejscu gdzie jest zarodek ;)
Też mam takie bóle i to codziennie. Mam nadzieję że wszystko się tam ok tworzy, nie jest to jakiś mocny ból i ciągły ale raczej taki punktowy i powracający na kilka minut. I czasem też promieniuje od krzyża, ale zakładam że to właśnie po prostu rozciąganie
 
Też mam takie bóle i to codziennie. Mam nadzieję że wszystko się tam ok tworzy, nie jest to jakiś mocny ból i ciągły ale raczej taki punktowy i powracający na kilka minut. I czasem też promieniuje od krzyża, ale zakładam że to właśnie po prostu rozciąganie
W każdej z czterech ciąży miałam takie bóle jak na okres i pamiętam że za każdym razem przez pierwsze dwa tygodnie latałam do łazienki jak poczułam jakąkolwiek wilgoć sprawdzać czy przypadkiem nie krwawie. Teraz też tak miałam... do środy dopóki serduszka nie zobaczyłam :D . Teraz już zaufałam Siłą Wyższym i jestem spokojna ;)
 
reklama
Do góry