reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

To nie tak , że musisz wrocic... przecież mozesz złożyć wypowiedzenie. Ogolnie sporo zalezy od kontraktu ale minimalnie jest wymagane by pracodawca płacił Ci 6 tygodnie pełnej pensji (lub 90 procent), potem masz 33 tygodnie 151 f tygodniowo. Możesz byc w Polsce. Musisz zapytac swojego szefa czy musisz wracać ale w wielu przypadkach możesz dać normalne wypowiedzenie. Zależy od umowy i od tego ile płacą. Ja mam na przykład płacone całe wynagrodzenie dużo dłużej więc musze wrócić. Ty jak masz podstawę to pewnie nie.. Pogadaj z księgową.

edit: specjalnie dla Ciebie sprawdziłam jeśli Twoj pracodawca płacił tylko podstawę to Ona Ci się należy jesli nie wracasz. Nie należała by Ci się tylko jeśli Twoj pracodawca ma specjalne dodatki. Pogada z księgową ale normalnie powinnas dostac wsparcie.
Bardzo Ci dziękuje. Ja mam nieco więcej na kontrakcie niż podstawa + dochodzą jeszcze napiwki (pracuje w restauracji). Szef mnie lubi, wiec mam nadzieje, ze pójdzie mi na rękę. 😊
 
reklama
Hej dziewczynki mam pytanie czy miałyście bole brzucha jak na okres a chwilami nawet silniejsze a jednak okazalo się że to byla ciąża?
 
Ja co chwile mam sny ze urodziłam i nie potrafiłam nakarmić 😔
Boje się, że faktycznie nie dam rady. Cycki mam tak małe jak dwie śliwki i nic a nic póki co nie rosną, nie bolą.. 😔
wielkość piersi nie jest żadnym wyznacznikiem udanego karmienia, więc zupełnie niepotrzebnie się zamartwiasz 😊Ale karmienie jest w głowie i to akurat fakt, więc masz 9 miesięcy aby nastawić się pozytywnie, uda się i tyle!
 
Bardzo Ci dziękuje. Ja mam nieco więcej na kontrakcie niż podstawa + dochodzą jeszcze napiwki (pracuje w restauracji). Szef mnie lubi, wiec mam nadzieje, ze pójdzie mi na rękę. 😊
Podstawowe maternity pay miałam na myśli :) i nie ma za co! Zawsze lepiej dopytać się dobrze u pracodawcy, mam nadzieję, że zrobi tak by było Wam dobrze :).

Ja dzis dziewczyny miałam zachcianki na pierogi, stwierdziłam, że zrobie. Tylko raz w swoim życiu robiłam sama wcześniej. Dziś był drugi raz - 5 godzin roboty:D nigdy więcej.. az mi sie ich jesc nie chciało.
 
Zrobia jak najbardziej, ale koszt ok.250e usg i test pappa. W Polsce kobiety po 35r.z.jak ja maja to badanie darmowe
wiem właśnie, że w Polsce darmowe.. tutaj te ceny to jest dramat, u mojego kosztuje to około 150 euro. ale w razie gdybyś robiła to pamiętaj że tutaj w De ubezpieczalnia zwraca koszty różnych badań. m.in prenatalne, toxoplazmoza czy nawet pakiet dodatkowych usg.
 
Lekarka musi dac skierowanie, wtedy to usg jest darmowe. Moja nie widziala wskazan by to skierownie wystawic, wiek nie byl wyznacznikiem. A kasa chorych zwraca 80%wydatkow do 250e jak sie wysle do nich rachunki. Ja w tym roku poronilam tuz przed umowionymi prenatalnymi ;(

Nie wiem natomiast jakie ceny sa innych badan np tych genetycznych, o których tu wspominaja dziewczyny.
aa teraz dopiero widzę że o tym pisałaś [emoji3526]
 
Hej dziewczyny!
Wczoraj byłam na pierwszej wizycie 5t+5d , wszystko ok póki co! Było widać bijące serduszko ❤ ( narazie bez dźwięku bo za wczesnie).
Z racji tego że mam bardzo stresujaca pracę i straciłam swoją pierwszą ciążę to dostałam od razu l4. Mam odpoczywać i się nie stresować ☺
Teraz czas porobić badania.
 

Załączniki

  • IMG_20201119_171747 (1).jpg
    IMG_20201119_171747 (1).jpg
    334,8 KB · Wyświetleń: 74
Cudownie [emoji3590]
Hej dziewczyny!
Wczoraj byłam na pierwszej wizycie 5t+5d , wszystko ok póki co! Było widać bijące serduszko [emoji173] ( narazie bez dźwięku bo za wczesnie).
Z racji tego że mam bardzo stresujaca pracę i straciłam swoją pierwszą ciążę to dostałam od razu l4. Mam odpoczywać i się nie stresować [emoji5]
Teraz czas porobić badania.
 
reklama
Do góry