reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

A który to według Ciebie tydzień+dzień? Wiesz dokładnie kiedy mogłaś mieć owulację/doszło do zapłodnienia? Na pewno będzie wszystko ok i nie ma się co stresować na zapas
Ostatnią @ miałam 25 września owulacja powinna być ok 9 października i tak też wychodziło z testów owulacyjnych . Pierwszy blady test 20 października. Wg aplikacji 7+6. Gdyby nie te wczesne testy ciążowe to miałabym większa nadzieję że ciąża młodsza ale z tych dat nic na to nie wskazuje . Także zostaje mi czekać. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc mam dużo obaw. Jakoś czuje że to się źle skończy . Lekarz kazał czekać tydzień ale nie powiedział co dalej jeśli serduszka nie będzie .
 
reklama
Moja pani doktor internistka ze specjalizacją edokrynologa oraz pani ginekolog twierdzą , że dawka bezpieczną jest 2tys i jest to dawka wystarczająca i nie należy jej przekraczać gdyż nadmiar sprzyja odkładaniu się wapnia w tkankach m.in.: w tętnicach, nerkach oraz sercu.
W konsekwencji dochodzi do zaburzenia pracy serca, a także ośrodkowego układu nerwowego. Przedawkowanie witaminy D jest również niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ może doprowadzić do deformacji płodu, a także chorób kości u noworodka. Bardzo ważne jest zatem stosowanie się do zaleceń lekarza dotyczących dawkowania witaminy D i nie przekraczać dziennej dawki. Dziwię się, że lekarz Ci tego nie powiedział.
Oczywiscie .. ale w przypadku niedoboru ktory posiadam ja jak i moja kolezanka zaleca sie zwiekszenie dawki , dodatkowo w okresie jesienno zimowym w ktorym nie mozna uzyskac jej naturalnie. w okresie letnim jestes w stanie na sloncu pozyskac sama okolo 10 tys jednostek dla porownania i wtedy oczywiscie profilaktycznie mozna brac 2 tys dziennie i bedzie ok. Dodatkowo witamine d3 powinno dawkowac sie tez do masy ciala danej osoby. Jest nawet gdzies na internecie wzor na podstawie ktorego mozna sobie wyliczyc dawke odpowiednia dla siebie dla uzyskania odpowiedniego stezenia we krwi. Endokrynolog kazal brac taka dawke jaka biore, ginekolog oraz dentysta. Mozna tutaj sobie spekulowac kazdy lekarz powie co innego dla przykladu wedlug mojego internisty poziom tsh 3.980 jaki posiadalam byl odpowiedni biorac pod uwage starania o ciaze . Byl w norme.. a wedlug lekarza endokrynologa byl zdecydowanie za wysoki .
 
Ostatnią @ miałam 25 września owulacja powinna być ok 9 października i tak też wychodziło z testów owulacyjnych . Pierwszy blady test 20 października. Wg aplikacji 7+6. Gdyby nie te wczesne testy ciążowe to miałabym większa nadzieję że ciąża młodsza ale z tych dat nic na to nie wskazuje . Także zostaje mi czekać. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc mam dużo obaw. Jakoś czuje że to się źle skończy . Lekarz kazał czekać tydzień ale nie powiedział co dalej jeśli serduszka nie będzie .
Trzymam kciuki...
 
Ale rozumiem, że takie masz zalecenia , choć ja bym się jeszcze na Twoim muejscu upewniła. [emoji846] Witaminy też można przedawkować i niestety może to bardzo zaszkodzić.
tak mam zalecenia w polsce ramki zaczynaja sie od 30 do 100 powyzej 100 przewaznie kieruja na toksykologie . W anglii natomiast czesto podawane jest do 200 . Takze z ta witamina d3 to ogolnie sa jajca..
 
Ostatnią @ miałam 25 września owulacja powinna być ok 9 października i tak też wychodziło z testów owulacyjnych . Pierwszy blady test 20 października. Wg aplikacji 7+6. Gdyby nie te wczesne testy ciążowe to miałabym większa nadzieję że ciąża młodsza ale z tych dat nic na to nie wskazuje . Także zostaje mi czekać. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc mam dużo obaw. Jakoś czuje że to się źle skończy . Lekarz kazał czekać tydzień ale nie powiedział co dalej jeśli serduszka nie będzie .
Kurcze to faktycznie [emoji17] A na USG jaka wyszła wielkość zarodka? Trzymam kciuki za was
 
Ja pierwszą wizytę miałam w 4tc (z aplikacji 5 tc) od razu miałam założona kartę ciąży i od razu pani doktor chciała mnie wysłać na L4. Najpierw chciałam pokończyć sprawy w pracy, porozdzielac swoje obowiązki i na drugiej wizycie , teraz w poniedziałek - 6tc (z aplikacji 7tc) już dostałam L4.
Ja jestem po 3 poronieniach może dlatego?? 🤔
 
tak mam zalecenia w polsce ramki zaczynaja sie od 30 do 100 powyzej 100 przewaznie kieruja na toksykologie . W anglii natomiast czesto podawane jest do 200 . Takze z ta witamina d3 to ogolnie sa jajca..
Mój 7 letni syn przy poziomie witD3 29 bierze dawkę 10 000 ja biorę 14 000 z tym że żeby D3 się dobrze wchłaniała trzeba Jeszce suplementować A,E,Kmk7.
 
reklama
Do góry