reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Ja pierwszą wizytę miałam w 4tc (z aplikacji 5 tc) od razu miałam założona kartę ciąży i od razu pani doktor chciała mnie wysłać na L4. Najpierw chciałam pokończyć sprawy w pracy, porozdzielac swoje obowiązki i na drugiej wizycie , teraz w poniedziałek - 6tc (z aplikacji 7tc) już dostałam L4.
Ja dzisiaj o 8:30 miałam drugą wizytę :) 6+3 wiek z USG się zgadza z OM :) Serduszko bije, dzidziuś ma 8,8mm[emoji3059]
Jedno co mnie tylko zmartwiło to to że położna chciała zakładać kartę ciąży a lekarz przewidział że dopiero za 2 tygodnie na co położna powiedziała "a może lekarz wiedział tam jakieś mikroskrzepy i mogą jeszcze ze sobą pociągnąć zarodek" [emoji30] Po co takie rzeczy wogóle mówią ??
 
Ja już po wizycie . Jest zarodek ale niestety nie ma serduszka . Mam przyjść za tydzień , lekarz twierdzi że ciąża może być młodsza ale pierwszy blady test wyszedł mi 20 października. Oczywiście gdyby się coś zaczęło dziać to mam do niego dzwonić . To będzie ciężki i długi tydzień.
A który to według Ciebie tydzień+dzień? Wiesz dokładnie kiedy mogłaś mieć owulację/doszło do zapłodnienia? Na pewno będzie wszystko ok i nie ma się co stresować na zapas
 
4 tys? Ja słyszałam od pani doktor , że najlepiej brać 2tys. i taka dawka akurat jest w tym prenatal uno.
tak 4 tys razem mam 6 tys dziennie.. moj poziom witaminy d3 wynosi 36 .. norma zaczyna sie od 30. Endokrynolog po wynikach zalecil 2 tys dla dziecka a 4 tys dla mnie kolezanka od neurologa bierze 16 tys. bo jej poziom to 35.. Takze spokojnie nikt slepo nie bierze. A witamina d3 jest jedna z najwazniejszych witamin ... 2 tys to nic dla organizmu , polecam zaglebic sie w temat , swego czasu bylam zainteresowana bardzo tym tematem. Dla przykladu kobietom z nowotworem piersi podaje sie milion jednostek dziennie 😉
 
Ja już po wizycie . Jest zarodek ale niestety nie ma serduszka . Mam przyjść za tydzień , lekarz twierdzi że ciąża może być młodsza ale pierwszy blady test wyszedł mi 20 października. Oczywiście gdyby się coś zaczęło dziać to mam do niego dzwonić . To będzie ciężki i długi tydzień.
Trzymaj się. Będzie dobrze. Trzymam kciuki za Was :)
 
Ja chciałabym rodzić naturalnie ale tak strasznie się boję tego bólu i tego, że nie dam rady ...
emoji3064.png
emoji848.png
.
To sprawa indywidualna zależy jaki
Ja już po wizycie . Jest zarodek ale niestety nie ma serduszka . Mam przyjść za tydzień , lekarz twierdzi że ciąża może być młodsza ale pierwszy blady test wyszedł mi 20 października. Oczywiście gdyby się coś zaczęło dziać to mam do niego dzwonić . To będzie ciężki i długi tydzień.
A który tc?
Trzymam kciuki za serduszko
 
tak 4 tys razem mam 6 tys dziennie.. moj poziom witaminy d3 wynosi 36 .. norma zaczyna sie od 30. Endokrynolog po wynikach zalecil 2 tys dla dziecka a 4 tys dla mnie kolezanka od neurologa bierze 16 tys. bo jej poziom to 35.. Takze spokojnie nikt slepo nie bierze. A witamina d3 jest jedna z najwazniejszych witamin ... 2 tys to nic dla organizmu , polecam zaglebic sie w temat , swego czasu bylam zainteresowana bardzo tym tematem. Dla przykladu kobietom z nowotworem piersi podaje sie milion jednostek dziennie [emoji6]
Moja pani doktor internistka ze specjalizacją edokrynologa oraz pani ginekolog twierdzą , że dawka bezpieczną jest 2tys i jest to dawka wystarczająca i nie należy jej przekraczać gdyż nadmiar sprzyja odkładaniu się wapnia w tkankach m.in.: w tętnicach, nerkach oraz sercu.
W konsekwencji dochodzi do zaburzenia pracy serca, a także ośrodkowego układu nerwowego. Przedawkowanie witaminy D jest również niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ponieważ może doprowadzić do deformacji płodu, a także chorób kości u noworodka. Bardzo ważne jest zatem stosowanie się do zaleceń lekarza dotyczących dawkowania witaminy D i nie przekraczać dziennej dawki. Dziwię się, że lekarz Ci tego nie powiedział.
 
reklama
tak 4 tys razem mam 6 tys dziennie.. moj poziom witaminy d3 wynosi 36 .. norma zaczyna sie od 30. Endokrynolog po wynikach zalecil 2 tys dla dziecka a 4 tys dla mnie kolezanka od neurologa bierze 16 tys. bo jej poziom to 35.. Takze spokojnie nikt slepo nie bierze. A witamina d3 jest jedna z najwazniejszych witamin ... 2 tys to nic dla organizmu , polecam zaglebic sie w temat , swego czasu bylam zainteresowana bardzo tym tematem. Dla przykladu kobietom z nowotworem piersi podaje sie milion jednostek dziennie [emoji6]
Ale rozumiem, że takie masz zalecenia , choć ja bym się jeszcze na Twoim muejscu upewniła. [emoji846] Witaminy też można przedawkować i niestety może to bardzo zaszkodzić.
 
Do góry