reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Powiem Wam, że słowa położnej się sprawdziły, u takich maluchów tydzień robi duża różnice. Tymon skończył wczoraj dwa miesiące i zaczyna chętniej podnosić główkę, więc myślę, że będzie ok. Ważne jest też częste kładzenie na brzuszek, mimo protestów :happy:
 
reklama
Ola, moja córka tak samo w czwartek skończyła 8 tygodni i jak ją kładę na brzuszku to nie bardzo chce podnosić głowę :( Obraca ją w bok i tak sobie leży.
To trafiły się nam podobne egzemplarze :)

Co do podnoszenia główki to moje mają 3 miesiące i jedna podnosi głowę wysoko, na kilka minut i uwielbia to, a druga lewo odrywa od podłogi na kilka sekund. Każde dzecko jest inne.
Podziwiam Cię, ja mam czasem dość przy jednym a co dopiero Ty przy dwójce :)
Masz ten plus że możesz porównywać ich rozwój :) chociaż pewnie z drugiej strony to też minus bo pewnie pojawia się jakiś stres czemu jedną coś potrafi a druga nie.
 
Dziewczyny zakładała któraś z was wkładkę domaciszna zastanawiam sie nad tym ale wyczytałam ze to dla kobiet po 30 r życia i nie planujących więcej dzieci?
Miałam spirale Mirena dlatego że przeszłam kurację silnie teratogennymi środkami na trądzik i musiałam być dobrze zabezpieczona, miałam ja ponad 2 lata i sciagnelam jak zaczęliśmy planować drugie dzieciątko. Ja osobiście polecam bardzo dobrze się czułam z tym nie miałam okresu przez cały czas kiedy miałam ta wkładkę, byłam spokojniejsza nie miałam hustawek nastrojów ani bolow brzucha, założę ja ponownie ale jak już zakończę produkcję...świadomie planuje trzecie dziecko za około 2 lata więc bez sensu na tak krótko zakładać spiralę kiedy data ważności jest na 5 lat. Zawsze jest ryzyko że coś tam źle się przyjmie ale tabletki hormonalne też nie są obojętne na nasz organizm. Po tabsach puchlam A przy spirali nie miałam żadnych wahań z waga... Tak to u mnie wyglądalo
 
Miałam spirale Mirena dlatego że przeszłam kurację silnie teratogennymi środkami na trądzik i musiałam być dobrze zabezpieczona, miałam ja ponad 2 lata i sciagnelam jak zaczęliśmy planować drugie dzieciątko. Ja osobiście polecam bardzo dobrze się czułam z tym nie miałam okresu przez cały czas kiedy miałam ta wkładkę, byłam spokojniejsza nie miałam hustawek nastrojów ani bolow brzucha, założę ja ponownie ale jak już zakończę produkcję...świadomie planuje trzecie dziecko za około 2 lata więc bez sensu na tak krótko zakładać spiralę kiedy data ważności jest na 5 lat. Zawsze jest ryzyko że coś tam źle się przyjmie ale tabletki hormonalne też nie są obojętne na nasz organizm. Po tabsach puchlam A przy spirali nie miałam żadnych wahań z waga... Tak to u mnie wyglądalo
Ale na cerę wkładka nie miała wpływu, co?
 
reklama
Do góry