reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

A konsultowalas go jako wczesniaka u neurologa czy lekarza rehabilitacji?
W sumie nie. Ale Tymek nie ma ani nie miał objawów wcześniactwa, urodził się z dużą waga 3450 gram, miał robione usg mózgu i innych narządów że względu na wcześniactwo. Lekarze, chodzimy do dwóch i położna uważają, że ma jeszcze czas .Trzymany na mnie czy w pozycji.na samolot też ładnie unosi główkę, leżąc na plecach szykuje się do przewrotu, odruchy ma prawidłowe.... W pionie też trzyma główkę.
 
reklama
W sumie nie. Ale Tymek nie ma ani nie miał objawów wcześniactwa, urodził się z dużą waga 3450 gram, miał robione usg mózgu i innych narządów że względu na wcześniactwo. Lekarze, chodzimy do dwóch i położna uważają, że ma jeszcze czas .Trzymany na mnie czy w pozycji.na samolot też ładnie unosi główkę, leżąc na plecach szykuje się do przewrotu, odruchy ma prawidłowe.... W pionie też trzyma główkę.
Ja bym mimo wszystko skonsultowala. Dzieci urodzone o czasie mają różne problemy, a u wcześniaków większe ryzyko. Jak się okaże, ze jest ok to chociaż będziesz spokojna. Ale zrobisz jak uważasz.
 
20180703_184805.jpg
Dziewczyny kolezanka namawia mnie na taka chustę co.o.tym sądzicie. Link do: W czym nosić dziecko? Chusta elastyczna.

Noszę w takiej elastycznej bez przerwy. Nie wiem jak bym inaczej przeżyła. Wkładam bąbla i śpi nawet 3 h! ( Poza chustą godzinka i po drzemce). Moje oby dwie kochają chustę. Jedna nawet wzdycha z przjemności jak ją zamotam :D

Polecam, nauczysz się raz dwa, trzeba tylko kilka razy popróbować, a potem to juz z zamknietymi oczami motasz.

I te elastyczne się w miarę łatwo mota, masz też co najmniej 2 warianty.
 

Załączniki

  • 20180703_184805.jpg
    20180703_184805.jpg
    684,5 KB · Wyświetleń: 144
Ostatnia edycja:
Zobacz załącznik 896034

Noszę w takiej elastycznej bez przerwy. Nie wiem jak bym inaczej przeżyła. Wkładam bąbla i śpi nawet 3 h! ( Poza chustą godzinka i po drzemce). Moje oby dwie kochają chustę. Jedna nawet wzdycha z przjemności jak ją zamotam :D

Polecam, nauczysz się raz dwa, trzeba tylko kilka razy popróbować, a potem to juz z zamknietymi oczami motasz.

I te elastyczne się w miarę łatwo mota, masz też co najmniej 2 warianty.
A jak Ty sobie w ogóle radzisz z dwiema ksiezniczkami?
 
Hej dziewczyny.
Jestem z sierpnia ale urodziłam wczesniaczka 36,2 tygodniu, 10 lipiec.
Mój synek za dwa dni kończy 2 miesiące i trochę martwi mnie to, że nie za chętnie podnosi główkę leżąc na brzuchu. Wiem oczywiście, ze każde dziecko rozwija się inaczej i nie ma co porównywać, ale chciałam się zapytać jak to jest u Was .
Mój co prawda nie jest wcześniakiem ale z 12 lipca i dziwnie zabrzmi jednak mój Mały zbyt szybko i wysoko trzymał główkę co mogło oznaczać wzmożone napięcie i musiałam go obserwować, nie przepada za leżeniem na brzuszku ale jak już tak go położę to podnosi główkę. Myślę że Twoje dziecko ma czas, warto dodać że mimo że dziecko urodziło się wcześniej tak naprawdę trzeba dodać te brakujące tygodnie, np jeżeli dziecko było urodzone 2 tyg przed terminem to np uśmiechać zacznie się 2 tygodnie później niż jego rówieśnicy urodzeni o czasie oczywiście są widelki czasowe jednak tak to mniej więcej wygląda, ponadto każde dziecko rozwija się w swoim czasie dla spokoju obserwuj i skontaktuj się ze specjalistą ale spokojnie nie rwij włosów z głowy skoro pediatra uważa że dziecko ma czas :) pozdrawiam
 
Hej dziewczyny.
Jestem z sierpnia ale urodziłam wczesniaczka 36,2 tygodniu, 10 lipiec.
Mój synek za dwa dni kończy 2 miesiące i trochę martwi mnie to, że nie za chętnie podnosi główkę leżąc na brzuchu. Wiem oczywiście, ze każde dziecko rozwija się inaczej i nie ma co porównywać, ale chciałam się zapytać jak to jest u Was .
Spokojnie. U wcześniak ów wszystko przychodzi z opóźnieniem o ten czas, który powinny jeszcze spędzić w brzuchu u mamy.
 
Dziewczyny mam do was pytanie, czy któraś z was walczy z przedłużoną żółtaczką fizjologiczną u dzieciątka? Moja córeczka długo ją miała, właściwie do tej pory jej skóra nie jest "blada" tylko dalej podbarwiona na żółto, a ma już prawie 8 tygodni.
W wieku 4 tygodni miała badanie krwi i lekarz stwierdził, że poziom bilirubiny jest podwyższony, ale nie wymaga laczenia. Od tamtej pory nie zrobił nic. Położna twierdzi, że skóra blednie więc jest ok, ale ja nie wierze w takie badanie "na oko". W piątek mamy nasz pierwszy bilans, a zaraz po nim pierwsze szczepienie. Chyba poproszę najpierw o ponowne badanie krwi i przełoże to szczepienie. Musze mieć pewność, że bilirubina spadła do 0.
Czy któraś z was także boryka się z tą żółtaczką?
 
Hej dziewczyny.
Jestem z sierpnia ale urodziłam wczesniaczka 36,2 tygodniu, 10 lipiec.
Mój synek za dwa dni kończy 2 miesiące i trochę martwi mnie to, że nie za chętnie podnosi główkę leżąc na brzuchu. Wiem oczywiście, ze każde dziecko rozwija się inaczej i nie ma co porównywać, ale chciałam się zapytać jak to jest u Was .
Mój w czwartek skończył 8 tygodni i też bardzo słabo mu idzie podnoszenie głowy, jak leży na plecach to ładnie kręci główka z lewej na prawo, na brzuchu słabiej ale też mu jakoś się udaje.
 
Ostatnia edycja:
Ola, moja córka tak samo w czwartek skończyła 8 tygodni i jak ją kładę na brzuszku to nie bardzo chce podnosić głowę :( Obraca ją w bok i tak sobie leży.
 
reklama
Do góry