reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Zagłębialas się w temat z Twoją cerą? Ja kilka lat miałam problem z trądzikiem wychodziło mi co jakiś czas bolesne krosty okropne, ale kulminacje miałam po pół roku mieszkania w dużej wilgoci przeprowadziliśmy się i to bylo mieszkanie czasowe Ale miało straszny wpływ na moja cerę doszło do takiego stopnia że lekarz w święta wielkanocne wystawil mi skierowanie do szpitala. Po pół roku leczenia u lekarza domowego dostałam skierowanie do dermatologa A on mi przepisal kurację która trwała rok to była isotretoina i pomogło pozbylam się trądziku można powtórzyć kurację jeszcze raz w razie potrzeby ale póki co tylko czasami wyskoczy mi jakiś mały i ginie po dwóch dniach. Ogólnie jak już nie zamierzasz mieć dzieci to tym bardziej może warto zapytać lekarza o coś takiego? No chyba że już jesteś po pełnej diagnozie i jedną możliwością są hormony no to już nie wchodzę w kompetencje lekarza :)
Nie, nie zaglebialam się właśnie. Po prostu od zawsze mam cerę tłustą i trądzikowa. A że w pewnym momencie potrzebowałam antykoncepcji i przypadkiem okazało się, że tabletki na cerę świetnie mi wpływają to się tak ich trzymałam.
 
reklama
Ktoras z was karmi mm? Jak jest na puszce napisane, że w 4 miesiącu dawać pircje 150ml to mam tyle dawać jak już mamy skonczone 3 mce? Mam wrażenie, że mała chce więcej. Dostaje ciągle 120ml ale ja też ja wczesniej karmie piersią, więc mojego mleka też trochę zje. Jakaś ma manie ssania a smoczka nie ogarnia. Nie chciałabym tak ladowac tego mleka więcej niż trzeba i nie wiem co robić
Jeśli potrzebuje więcej A producent tyle zaleca to czemu nie dawać? Chyba że częściej karmisz niż zalecane.
 
No właśnie też mam problem z cerą tłusta stąd trądzik, po kuracji używam tylko kosmetyków do cery tłustej płyn micelarny podkład i krem taki zielony vichy i naprawdę jest dużo lepiej A na wypryski dobrze działa olejek herbaciany nakładany punktowo polecam ja mam jeszcze aknemycyn w płynie ale z retynoidow zrezygnowałam dla dobra maluszka
 
Ktoras z was karmi mm? Jak jest na puszce napisane, że w 4 miesiącu dawać pircje 150ml to mam tyle dawać jak już mamy skonczone 3 mce? Mam wrażenie, że mała chce więcej. Dostaje ciągle 120ml ale ja też ja wczesniej karmie piersią, więc mojego mleka też trochę zje. Jakaś ma manie ssania a smoczka nie ogarnia. Nie chciałabym tak ladowac tego mleka więcej niż trzeba i nie wiem co robić
Może spróbuj przepajac dziecko? Ze smoczkiem to często nie jest tak prosto, u nasz przyjął się tylko avent. A i tak wypada bo jest płaski wtedy jest panika goryla hehe
 
Ktoras z was karmi mm? Jak jest na puszce napisane, że w 4 miesiącu dawać pircje 150ml to mam tyle dawać jak już mamy skonczone 3 mce? Mam wrażenie, że mała chce więcej. Dostaje ciągle 120ml ale ja też ja wczesniej karmie piersią, więc mojego mleka też trochę zje. Jakaś ma manie ssania a smoczka nie ogarnia. Nie chciałabym tak ladowac tego mleka więcej niż trzeba i nie wiem co robić
Myślę że większe porcje możesz dawać zaczeliscie 4 miesiąc a więc dawka mleka też się zwiększa tak mi się wydaje
 
Hej dziewczyny,
Czy któraś z Was ma problem z plesniawkami u dziecka? Bo mojemu chyba wyszły jakieś drobne afty i nie wiem czym to smarować mama ma mi jutro przywieźć z Polski coś jedyne co słyszałam to o siuskach dziecka żeby tym przecierac :errr: Ale jestem sceptycznie nastawiona i jakaś położna mówiła o proszku do pieczenia z wodą rozcienczyc Ale to strasznie małego piecze i aż mi szkoda
 
Hej dziewczyny,
Czy któraś z Was ma problem z plesniawkami u dziecka? Bo mojemu chyba wyszły jakieś drobne afty i nie wiem czym to smarować mama ma mi jutro przywieźć z Polski coś jedyne co słyszałam to o siuskach dziecka żeby tym przecierac :errr: Ale jestem sceptycznie nastawiona i jakaś położna mówiła o proszku do pieczenia z wodą rozcienczyc Ale to strasznie małego piecze i aż mi szkoda
Aphtin jest na plesniawki, ale średnio działa. My już trzeci raz walczymy z nimi, bo wracają. Najpierw pedzlowalam taka mieszanka: Aphtin, Wit C, Nyststyna. Pięknie zeszło ale wróciło. To pędzlowałam Flumyconem. Też zeszło i wróciło. Teraz podaje Flumycon doustnie. Zeszło już, zobaczymy co będzie dalej.
 
Aphtin jest na plesniawki, ale średnio działa. My już trzeci raz walczymy z nimi, bo wracają. Najpierw pedzlowalam taka mieszanka: Aphtin, Wit C, Nyststyna. Pięknie zeszło ale wróciło. To pędzlowałam Flumyconem. Też zeszło i wróciło. Teraz podaje Flumycon doustnie. Zeszło już, zobaczymy co będzie dalej.
Czy witaminę C muszę kupić jakieś kropelki czy mogę wycisnąć trochę cytryny na patyczek od uszu?
 
cytryna wbrew pozorom nie jest czysta wit c ale ma dzialanie odkwaszajace a odkwaszanie jest przeciwgrzybicze wiec mozna by sie doszukac sensu :oops:
tylko watpie czy malenstwo byloby zadowolone z tego :D
nie mozesz zapytac w aptece co u was maja na to ?
 
reklama
Hej dziewczyny,
Czy któraś z Was ma problem z plesniawkami u dziecka? Bo mojemu chyba wyszły jakieś drobne afty i nie wiem czym to smarować mama ma mi jutro przywieźć z Polski coś jedyne co słyszałam to o siuskach dziecka żeby tym przecierac :errr: Ale jestem sceptycznie nastawiona i jakaś położna mówiła o proszku do pieczenia z wodą rozcienczyc Ale to strasznie małego piecze i aż mi szkoda
Dziewczyny podpinam się do tematu. U nas też była gruba warstwa na języczku maleńkiej. Stosowałam Nystatynę, ale średnio działała i była paskudna. Pomógł nam żel Daktarin. Wyciskałam go na palec owinięty gazą i wycierałam język. Obawiam się jednak, że pleśniawka zeszła tylko na chwilę [emoji53].
 
Do góry