reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
Tylko lekarze uznają skończone tygodnie, więc jak ktoś urodzi np. 36 i 5 dni to uznaje się, że dziecko urodzone w 36 tygodniu.
 
Z tego co mi każdy tutaj mówi to ciąża donoszona jest ok 38+1 czyli skończonego 38 tygdnia, nie zaczętego.
Ale nie ma już co gadać bo powiem Wam że tylko się wkurzam, może ciśnienie mi się przynajmniej podniesie [emoji14] bo rano znowu niskie jak na mnie.
W ogóle to lekarz który mnie badal powiedział że już główką naciska na szyjke. A ja że zielona w temacie to nie wiem co to znaczy, że coś się moze zacząć dziać szybko czy nie ma to znaczenia? I na szyjke moze naciskać przez dłuższy czas?
Ja mam główkę w kanale, wyczuwalną w badaniu. Może to spowodować szybsze skracanie szyjki, ale nie musi [emoji39]
 
Mamusie orientujecie się może jak to jest z opieką nad starszą córką, czy jeśli ja trafię do szpitala, na patologie ciąży, rodzić lub po prostu po porodzie będę leżeć z noworodkiem w szpitalu to mój mąż dostanie w tym czasie od lekarza opiekę na starszą córkę i ewentualnie jaki lekarz tą opiekę wystawia ?
 
Pessar fizycznie trzyma szyjkę zaciskając ja w pierścień i pomaga jej wytrwać...po zdjęciu może się dziać wszystko - u jednych akcja ruszy od razu lub po paru dniach a u innych nie ruszy i przenoszą.. to tylko zależy od tego w jakim stanie jest szyjka i czy trzyma tylko dzięki pessarowi czy i tak by trzymała bez niego a Pessar jest tylko dodatkowym zabezpieczeniem bo krótka. I nawet lekarze nie powiedzą jak będzie gdy zakładają :)
Cel jest 37+1 żeby dzidziuś nie był wcześniakiem... wiec Oli został tydzień? To całkowicie dziwne podejście chyba ze lekarz jest pewny ze szyjka tak leci na łeb szyje ze bez niego nie dotrwa...? I musi reagować? Myśle ze do domu nie mógłby wypuścić przy skracającej się i bez podjęcia działań gdy jest nadal ryzyko wcześniaka ( takie mają niby procedury). Pytanie czy nie mogliby Cię po prostu zostawić te kilka dni aż będzie skończony 37 tydzień? Przecież gdyby Cię badali to by widzieli czy coś się dzieje? Piszą się skurcze itp?

Mnie Pessar zdejmie (chyba w 36+1)...


Na szyjkę że skurczami pessara nie zakładają.
A po drugie pytanie czy na tym etapie ciąży samo założenie pessara nie wywoła akcji skurczówej...
 
Z tego co mi każdy tutaj mówi to ciąża donoszona jest ok 38+1 czyli skończonego 38 tygdnia, nie zaczętego.
Ale nie ma już co gadać bo powiem Wam że tylko się wkurzam, może ciśnienie mi się przynajmniej podniesie :p bo rano znowu niskie jak na mnie.
W ogóle to lekarz który mnie badal powiedział że już główką naciska na szyjke. A ja że zielona w temacie to nie wiem co to znaczy, że coś się moze zacząć dziać szybko czy nie ma to znaczenia? I na szyjke moze naciskać przez dłuższy czas?


Ja mam skończone 37 tygodni i ciążę donoszoną.
 
Ale dziwne że tyle dni leży i jeszcze musi za pessar zapłacić ,przecież mógłby jej w gabinecie założyć i wtedy płacę
Ja specjalnie nie chciałam iść do szpitala i wolałam zapłacić i założyć w gabinecie
A po to leży się w szpitalu żeby dostać go za free

U nas w szpitalu też pacjentki same sobie zamawiają pessar i za niego płacą. Tylko szwy są refundowane na NFZ (2 razy miałam zakładane). Szpital z 3 stopniem referencyjności, wojewódzki.
 
reklama
Do góry