reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Jestem po badaniu. Szyjka jak w piątek miała 2 cm. to dziś ma już tylko 1 cm. Jutro pessar i wyjście prawdopodobnie.
Ja w poniedziałek w szkole rodzenia z ciekawości zapytałam czy to normalne kobiecie w tak późnym tc zakładać passar to położna powiedziała, że absolutnie w tym tygodniu nie... I że od passara już się w ogóle odchodzi
 
reklama
U mnie skończone liczę, bo dzisiaj 36 plus 3. Do 37 i 0 jak się urodzi dziecko liczą neonatolodzy jako wczesniaki. Potem jako donoszone, z tym że mój gin podkresla, że zawsze lepiej urodzic w 38 tygodniu niż w 37...
 
Już nawet nie chce mi się o tym wszystkim myśleć. Każdy lekarz i polozna z którymi rozmawiałam mówą że pessar nie wpływa na uśpienie akcji i że często jest tak że przy ściąganiu szyjka się skraca bardzo szybko bo jest naruszana. Mam mętlik w głowie od tego wszystkiego.
Mojej siostrze w 20tc zaczęła się skracać szyjka i dostała zwykle leki na zatrzynanie a miała już bardzo krótka szyjke... Odstawiła w 37tc i przenosila do 42 a od 41 leżała w szpitalu i wywoływali poród... Nawet oxy nic nie dawała... Więc wszystko jest możliwe
 
A ja się jeszcze bardziej zmartwiłam tymi d-dimerami, skontaktowałam się z moją lekarz rodzinną i podobno ten skok jest za wysoki w dwa i pół tygodnia z 1100 na 1500 i ona kazała mi nie czekać na jutrzejszą wizytę u ginekologa, tylko jechać prosto do szpitala i w sumie sama nie wiem co robić, gdy słyszę słowo szpital to, aż mnie skręca z nerwów (złe doświadczenia z pierwszego porodu) a ginekolog już jutro na 10 więc w sumie jeśli ginekolog też każe mi jechać do szpitala to jutro po nim od razu pojadę bo teraz to nawet nie mam z kim córki zostawić .
A czemu w ogóle każą Ci badać te d dimery? Pierwszy raz o tym słyszę... Ja skierowania na to badanie nie dostałam... Lekarz zaleca tylko przy złych przeplywach?
 
reklama
Do góry