reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

reklama
No widząc po naszych dziewczynach przy pierwszych ciążach po ściągnięciu pesera chodziły jeszcze 2-3 tyg w ciazy a teraz wszystkie będą miały na dniach ściągany

Ja tez nie chce cię nastawiać bo nie jestem lekarzem ale na zdrowy rozum peser chroni kiedy ciąża jest zagrożona przedwczesnym porodem 15-30 tydz
A nie w 37 kiedy możesz spokojnie urodzić

Pessar fizycznie trzyma szyjkę zaciskając ja w pierścień i pomaga jej wytrwać...po zdjęciu może się dziać wszystko - u jednych akcja ruszy od razu lub po paru dniach a u innych nie ruszy i przenoszą.. to tylko zależy od tego w jakim stanie jest szyjka i czy trzyma tylko dzięki pessarowi czy i tak by trzymała bez niego a Pessar jest tylko dodatkowym zabezpieczeniem bo krótka. I nawet lekarze nie powiedzą jak będzie gdy zakładają :)
Cel jest 37+1 żeby dzidziuś nie był wcześniakiem... wiec Oli został tydzień? To całkowicie dziwne podejście chyba ze lekarz jest pewny ze szyjka tak leci na łeb szyje ze bez niego nie dotrwa...? I musi reagować? Myśle ze do domu nie mógłby wypuścić przy skracającej się i bez podjęcia działań gdy jest nadal ryzyko wcześniaka ( takie mają niby procedury). Pytanie czy nie mogliby Cię po prostu zostawić te kilka dni aż będzie skończony 37 tydzień? Przecież gdyby Cię badali to by widzieli czy coś się dzieje? Piszą się skurcze itp?

Mnie Pessar zdejmie (chyba w 36+1)...
Z tego co mi każdy tutaj mówi to ciąża donoszona jest ok 38+1 czyli skończonego 38 tygdnia, nie zaczętego.
Ale nie ma już co gadać bo powiem Wam że tylko się wkurzam, może ciśnienie mi się przynajmniej podniesie :p bo rano znowu niskie jak na mnie.
W ogóle to lekarz który mnie badal powiedział że już główką naciska na szyjke. A ja że zielona w temacie to nie wiem co to znaczy, że coś się moze zacząć dziać szybko czy nie ma to znaczenia? I na szyjke moze naciskać przez dłuższy czas?
 
Jeśli chodzi o allegro i sprzedawcę świat dziecka (z Rzeszowa) to na zamawiałam trochę rzeczy od niego- Organizer do łóżeczka, Rożek, Prześcieradło i parę innych nie pamiętam już.. Chyba jest ok, paczki osobiście nie widziałam bo byłam już w szpitalu jak doszła, ale wszystko doszło z tego co M mówił, a na paczkę Gemini czekałam chyba 2-3 dni, zamówiłam w niedzielę i we wt chyba przyszła :)
No to lux, aptekę zamówiłam wczoraj wieczorem i zastanawiam się czy przyjdzie w tym tygodniu, a z tego świat dziecka mam kilka rzeczy w koszyku właśnie takie jak prześcieradła itp [emoji57] no to zamawiam w takim razie [emoji2]
 
Z tego co mi każdy tutaj mówi to ciąża donoszona jest ok 38+1 czyli skończonego 38 tygdnia, nie zaczętego.
Ale nie ma już co gadać bo powiem Wam że tylko się wkurzam, może ciśnienie mi się przynajmniej podniesie :p bo rano znowu niskie jak na mnie.
W ogóle to lekarz który mnie badal powiedział że już główką naciska na szyjke. A ja że zielona w temacie to nie wiem co to znaczy, że coś się moze zacząć dziać szybko czy nie ma to znaczenia? I na szyjke moze naciskać przez dłuższy czas?
Mi tez powiedział ze mała naciska główką i.szyjka sie skraca pomału ale nie.szykuje sie wcześniejszy poród
 
Dziewczyny jak to wkoncu jest liczona dzis zaczęła 35 tydzien ?lekarze mówił mi ze w wtorek będę miała skończony 36 tydzień
 

Załączniki

  • 2018-06-13-14-47-42.png
    2018-06-13-14-47-42.png
    32,7 KB · Wyświetleń: 95
reklama
Z tego co mi każdy tutaj mówi to ciąża donoszona jest ok 38+1 czyli skończonego 38 tygdnia, nie zaczętego.
Ale nie ma już co gadać bo powiem Wam że tylko się wkurzam, może ciśnienie mi się przynajmniej podniesie [emoji14] bo rano znowu niskie jak na mnie.
W ogóle to lekarz który mnie badal powiedział że już główką naciska na szyjke. A ja że zielona w temacie to nie wiem co to znaczy, że coś się moze zacząć dziać szybko czy nie ma to znaczenia? I na szyjke moze naciskać przez dłuższy czas?
Moze to oznaczac ze szybko urodzisz, a moze nic nie oznaczac. Jak wszystko.

Nawet w literaturze medycznej pisza, ze ciaza donoszona to skonczony 37tc. No ale nie ma co dyskutowac[emoji53]
 
Do góry