reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Tak w szpitalu tez tak kwalifikują dzieci urodzone
Jakbyś urodziła 36+6 będzie wpisane jako wczesniak a od 37 już normalnie chociaż najlepiej sugerować się tym co lekarz mówi a nie aplikacja

Tak, też mam taką wiedzę :) U mnie w planach urodzic po 37 plus 0 ;) a groził nam skrajny wczesniak przez szyjke....
 
reklama
A czemu w ogóle każą Ci badać te d dimery? Pierwszy raz o tym słyszę... Ja skierowania na to badanie nie dostałam... Lekarz zaleca tylko przy złych przeplywach?
No bo to nie jest standardowe badanie w ciąży , ja w pierwszej ciąży też ani razu nie miałam badanych d-dimerów , a teraz kazała mi lekarka je badać ze względu na to, że w tej ciąży nagle wyszły mi dość duże żylaki na nogach i stwierdziła, że to może świadczyć o zakrzepach , mówiła, że to normalne w ciąży, że d-dimery wyjdą podwyższone lecz nie powinna ich ilość zbyt szybko rosnąć a mi szybko dalej poszły w górę w krótkim czasie.
 
No bo to nie jest standardowe badanie w ciąży , ja w pierwszej ciąży też ani razu nie miałam badanych d-dimerów , a teraz kazała mi lekarka je badać ze względu na to, że w tej ciąży nagle wyszły mi dość duże żylaki na nogach i stwierdziła, że to może świadczyć o zakrzepach , mówiła, że to normalne w ciąży, że d-dimery wyjdą podwyższone lecz nie powinna ich ilość zbyt szybko rosnąć a mi szybko dalej poszły w górę w krótkim czasie.
Rozumiem :) dziękuję za wytłumaczenie :)
 
Kurde tak czytam i sama nie wiem też się niewypowiadam bo ja od paru miesięcy tylko leżę bez passara , ale jak tak o tym myślę no to jak passar niewplywa na uśpienia akcji jak przecież to głównie jego zadanie żeby trzymać szyjke żeby akcja porodowa się nierozpoczela skoro On niepowatrzymuje akcji porodowej to po co by go stosowali? Dziwna sprawa
Wiesz co, jak się zacznie akcja skurczowa, to pessar po prostu spada. On na codzień odciąża szyjkę, żeby nie było na nią takiego ucisku, bo ucisk może powodować skracanie. Ale żeby go założyć trzeba mieć tej szyjki przynajmniej 1,5 cm chyba, żeby miał się na czym trzymać.
 
reklama
Wiesz co, jak się zacznie akcja skurczowa, to pessar po prostu spada. On na codzień odciąża szyjkę, żeby nie było na nią takiego ucisku, bo ucisk może powodować skracanie. Ale żeby go założyć trzeba mieć tej szyjki przynajmniej 1,5 cm chyba, żeby miał się na czym trzymać.
Przed chwilą czytałam instrukcje i na tym akurat jest napisane że musi mieć 0,5cm
 
Do góry