reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Już po wizycie, szyjka skrócona ale jeszcze zamknięta :-) którą datę porodu najbardziej bierze pod uwagę Wasz ginekolog, bo w pierwszej ciąży to sugerowała mi się lekarka tylko OM a teraz ta lekarka co prowadzi tą ciążę najbardziej sugeruje się terminem z pierwszego Usg prenatalnego i trochę mnie to martwi bo z USG mam termin na 24 czerwca a z OM 1 lipca a lekarka każe mi jechać do szpitala 1-lipca jeśli nie urodzę i boję się, że w szpitalu mnie nie przyjmą bo oni chyba bardziej sugerują się miesiączką .

U mnie tez sugerują się terminem z okresu
Ale ja miałam regularne cykle i usg pokrywa się z okresem
 
reklama
Czesc dziewczyny!
Obserwuje was juz od jakiegos czasu, ale dopiero od niedawna jestem na zwolnieniu i jakos sie zebralam, zeby wreszcie cos napisac :)

Termin mam na 12 lipca, ale lekarz cos przebakuje ze moze byc troche szybciej. Niby wszystko ok, ale nastepna wizyte mam dopiero 6 czerwca z miesieczna poprzedzajaca przerwa, wiec zobaczymy co powie. Zero problemow i dolegliwosci oprocz opuchnietych konczyn narazie, wiec w sumie na nic nie narzekam tylko robimy na mase i kompletujemy wyprawke!

Ostatnie usg mialam w 32tc na poczatku maja, czy myslicie, ze lekarz prowadzacy wysle mnie jeszcze na nastepne zeby oszacowac wage? czy dopiero w szpitalu? Troche sie martwie o gabaryty malego, jako ze mam bardzo waska miednice i moga byc problemy...

Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieje ze razem jakos razniej, dotrwamy to finishu :)
 
Kolejny tydzień do przodu dziewczyny :D

Za wizytujące moc kciuków :D

ma któraś przepis na sernik na zimno (ser z wiaderka) z truskawkami i galaretką?
Z truskawkami nie robiłam ale mam z bananem.30g żelatyny zalać 40-50 ml zimnej wody, poczekać aż napecznieje, podgrzać na ogniu albo w mikrofali ale uważać by nie zagotować. Mieszać aż się rozpuści. 4 banany zblendowac na gładko by grudek nie było, dodać sok z połowy cytryny, serbz wiaderka dać do miski, 60g cukru pudru, zmiksować, dodać Blendowane banany dalej miksować, do lekko ciepłej żelatyny dodać 3 łyżeczki masy serowej wymieszać i dodać do reszty masy. Potem mikserem szybko wymieszać i wylać na blachę. Do lodówki aż stezeje dobrze. Na wierzch dać pokrojone w plasterki banany i zalać tezejaca galaretka.

Jak zamiast bananów dasz truskawki te powinno wyjść.

Ta masę serową mozna wylać na biszkopty, albo upieczony cienki biszkopt.
 
Czesc dziewczyny!
Obserwuje was juz od jakiegos czasu, ale dopiero od niedawna jestem na zwolnieniu i jakos sie zebralam, zeby wreszcie cos napisac :)

Termin mam na 12 lipca, ale lekarz cos przebakuje ze moze byc troche szybciej. Niby wszystko ok, ale nastepna wizyte mam dopiero 6 czerwca z miesieczna poprzedzajaca przerwa, wiec zobaczymy co powie. Zero problemow i dolegliwosci oprocz opuchnietych konczyn narazie, wiec w sumie na nic nie narzekam tylko robimy na mase i kompletujemy wyprawke!

Ostatnie usg mialam w 32tc na poczatku maja, czy myslicie, ze lekarz prowadzacy wysle mnie jeszcze na nastepne zeby oszacowac wage? czy dopiero w szpitalu? Troche sie martwie o gabaryty malego, jako ze mam bardzo waska miednice i moga byc problemy...

Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieje ze razem jakos razniej, dotrwamy to finishu :)
Witaj :-) tak powinien Cię wysłać na USG w 38 tygodniu ciąży, przynajmniej u mnie w lux medzie tak jest, że w 38 robią ostatnie USG by ostatecznie określić wagę dziecka.
 
Witaj :-) tak powinien Cię wysłać na USG w 38 tygodniu ciąży, przynajmniej u mnie w lux medzie tak jest, że w 38 robią ostatnie USG by ostatecznie określić wagę dziecka.

O, dzieki wielkie! Tez prowadze w LuxMedzie, ale nie widzialam tego USG w spisie planowanych. No coz, to pozostalo czekac i miec nadzieje, ze dotrwamy do 38, bo ciezko sie juz robi... :D
 
No to na bank byłaś w Jankach...! ;) ta winda już ponad miesiąc nie działa [emoji53] mnie wczoraj Pani w rossmanie zaprosiła do kasy, ale tez- inne babki od razu alarm ze tez stoją w kolejce, dopiero jak tamta podkreśliła ze jestem w ciąży to niby „nie zauważyłam”. Traktować jako komplement? ;)
Jasne, ze komplement[emoji23]
 
ja w sobote w kolejce stalam w biedronce kasjerka wczela awanturke ze nikt mnie nie przepuscil ze pewnie zaraz urodze i panu kazala sie schylac wyciagac moje zakupy do meza nie moglam sie dodzwonic zeby z sasiedniej ulicy przyszedl z auta to mi wozek dalj na kolkach musialam tlumaczyc ze sama dojde
Haha, to dobre[emoji23] Kasjerka tewelacja[emoji3]
 
reklama
A macie już przygotowane torby do szpitala?
Jest gdzieś w necie jakaś sensowna lista, z której korzystacie?
Chciałam się za to powoli zabrać, bo nie zaszkodzi, jak gdzieś w kącie torba będzie czekać ale jakoś nie mogę się do końca zmobilizować
Ja kiedys wklejalam swoja liste z poprzedniej ciazy w watku wyprawkowym.
 
Do góry