reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

teraz w modzie jest gender :D hahah

mi w chinskim caly czas wychodzilo ze bedzie corka druga ale ja w to nie wierzylam haha tak chcialam syna ze musial byc i koniec
:D ja jakbym tylko dopadła gdzieś koszulki typowo chłopięce ale różowe to bym kupiła, a czemu by nie :) Mnie się podoba jak faceci czasem mają coś różowego na sobie :D
 
reklama
Moje dziecko kopie z rana :) Przez te mrozy siedzę w domu, czekam aż będę miała towarzystwo do spaceru lub na wiosnę ;) Boje się coś chodzić sama po tym lodzie...

Kojarzycie skąd mogą wynikać różnice w wypłacie aż o 200 złotych? Jestem na zwolnieniu od stycznia 2018. Płaci mi pracodawca, mam umowę o pracę na stałe i cały etat. Między wypłatą styczniową a lutową jest różnica netto 200 złotych...Nie chce kontaktować się z kadrową, bo te telefony nie należą do miłych ;) ze względu na charakter pani...Ale też nie chce być stratna przez jakiś błąd.
 
Znalazłam jeszcze jedną, co myślicie? Tylko nie wiem na którą okazję by się lepiej nadała :)
Zobacz załącznik 840630
Też piękna :)

I w sumie pasowała by na obie okoliczności ;)

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
Moje dziecko kopie z rana :) Przez te mrozy siedzę w domu, czekam aż będę miała towarzystwo do spaceru lub na wiosnę ;) Boje się coś chodzić sama po tym lodzie...

Kojarzycie skąd mogą wynikać różnice w wypłacie aż o 200 złotych? Jestem na zwolnieniu od stycznia 2018. Płaci mi pracodawca, mam umowę o pracę na stałe i cały etat. Między wypłatą styczniową a lutową jest różnica netto 200 złotych...Nie chce kontaktować się z kadrową, bo te telefony nie należą do miłych ;) ze względu na charakter pani...Ale też nie chce być stratna przez jakiś błąd.
W różnicy ilości dni - ZUS jakoś wylicza ile powinno być na dzień, i w krótszych miesiącach jest mniej..

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
teraz w modzie jest gender :D hahah

mi w chinskim caly czas wychodzilo ze bedzie corka druga ale ja w to nie wierzylam haha tak chcialam syna ze musial byc i koniec
Ten różowy otulacz to ok, bo zamówiłam dopiero dziś po USG jako pierwszą rzecz dla córeczki (która miała być na 100% chłopcem w moim przekonaniu) Gorzej z 3 torbami ubranek dla chłopca, które dostałam od koleżanek :-)
 
W różnicy ilości dni - ZUS jakoś wylicza ile powinno być na dzień, i w krótszych miesiącach jest mniej..

0d1yrjjgtd95fou3.png

Hmm, tylko moje wynagrodzenie jest stałe, nie zależy od przepracowanych dni. Ale może przy L4 tak jak piszesz, ma znaczenie ilość dni w danym miesiącu.

Pierwsze zwolnienie miałam od 02.01 do 05.02, a teraz od 06.02 do 13.03.
 
Hmm, tylko moje wynagrodzenie jest stałe, nie zależy od przepracowanych dni. Ale może przy L4 tak jak piszesz, ma znaczenie ilość dni w danym miesiącu.

Pierwsze zwolnienie miałam od 02.01 do 05.02, a teraz od 06.02 do 13.03.
Moje też, ale chorobowe liczy się inaczej - to nie jest podstawa, tylko jakieś wyliczenie z ostatnich 12 miesięcy czy jakiś tak, z tego wyliczają, ile na być na dzień, i poza ciążą z tego 80%, a przy ciąży 100%

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
:D ja jakbym tylko dopadła gdzieś koszulki typowo chłopięce ale różowe to bym kupiła, a czemu by nie :) Mnie się podoba jak faceci czasem mają coś różowego na sobie :D

Koszula, albo polówka różowa wygląda super na takim maluchu :)

Ten różowy otulacz to ok, bo zamówiłam dopiero dziś po USG jako pierwszą rzecz dla córeczki (która miała być na 100% chłopcem w moim przekonaniu) Gorzej z 3 torbami ubranek dla chłopca, które dostałam od koleżanek :-)

Pamiętaj o naszym wątku sprzedażowym- ja np mam na wymianę nowiutkie kompleciki z HM :D :D
 
reklama
Do góry