reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2018

Ja planuje najniższy rozmiar 56 :) Przynajmniej na razie tak myslę. może kupię ze 2 kaftaniki i 2 bodziaki na 50 cm :)
A w co w ogóle ubierać? Najwygodniej to chyba body nie? Bo przyznam, że póki co to nie mam żadnych śpioszków, tylko same body albo z krótkim rękawem albo z długim, 2 pary spodni i jedne półśpiochy do tego 2 koszulki i kompletnie nie wiem co powinnam kupić.
 
reklama
Raczej tak po 2 cc nie chetnie chca sie przekonac do porodu sn chociaz bede probowac
;)

7u22gzu3fqrpf7u3.png
U mnie w ogóle nie ma takiej możliwości:) teraz to mi nawet powiedziała, że będziemy ciąć wcześniej, żeby skurczy porodowych nie było bo się boją ze względu na ranę
 
Mogę mieć pytanie bo Ty już troszkę się rozeznałaś w wózkach :D Co myślisz o tej ofercie? Link do: Adamex Jogger 3w1 z MaxiCosi Cabriofix! 120 wózków w jednym miejscu!!!
Powiem Ci szczerze, że ja to słabo się rozeznałam :p Co prawda oglądam wózki chyba od 3-4 lat ale ja chyba patrzę na inne parametry niż większość kupujących, np nie jest dla mnie aż tak istotna waga wózka bo nie będę go nigdzie wnosić. Ja chcę żeby miał pompowane koła, żeby gondolka nie była za mało, żeby dziecko mogło w niej przejeździć zimę :) Jeszcze np. żeby można było spacerówkę umieścić i przodem i tyłem do kierunku jazdy, żeby budka gondolki i spacerówki się mocno rozkładała, żeby miał jakieś amortyzatory i nie chce kosza otwartego, no i zwróć uwagę, czy inni użytkownicy nie narzekają, że kosz jak jest zapełniony to trze o koła bo już słyszałam takie opinie :) co do reszty to teraz mi wypadło z głowy :) Najważniejsze żeby Ci się podobał :)
 
Raczej tak po 2 cc nie chetnie chca sie przekonac do porodu sn chociaz bede probowac
;)

7u22gzu3fqrpf7u3.png
Mi lekarz powiedzial ze to moja decyzja. Ale zaznaczam ze mialam jeden sn i jedno cc. Szczerze, to wolalabym, zeby on zadecydowal [emoji23] Przy drugim porodzie uparlam sie na sn, mimo duzego dziecka i mojego nieduzego ciala i skonczylo sie jak sie skonczylo. Kilkanascie godz boli, skurcze co minute a i tak wzieli mnie na stol, bo byl brak postepu porodu. Dobrze ze mam jeszcze czas. Zobaczymy. Jak znow bedzie duze dziecko to odrazu biore cc.
I jak mam byc szczera, ja osobiscie duzo szybciej doszlam do siebie po cc. Nie bylam az tak obolala, bez sil, jak po sn.

xrotgov3q3o4y33i.png
 
Dziewczyny czy planujecie kupić jakieś ciuszki w rozmiarze 50? Troszkę czytałam i sporo dziewczyn pisało, że nawet jak dziecko urodziło się 55cm to ciuszki w rozmiarze 56 były dużo za luźne. W ogóle jakie ciuszki kupić na lipiec dla noworodka? Nie mam pojęcia co i jak bo to pierwsze dziecko a nie chciałabym też go przegrzać. Myślicie, że można ubierać noworodka jeśli jest ciepło tak koło 30 stopni w body z krótkim rękawem? Swoją drogą straszne są rozbieżności między tą rozmiarówką, kupiłam body w rozmiarze 68 które wygląda jak inne w rozmiarze 56.
Ola wlasnie sa rozbieznosci w rozmiarowkach. Trzeba trafic.
Rozmiar 50 jest dla wczesniakow, a Ty zamierzasz dotrwac do tetminu [emoji5] Zreszta, ja by co(tfu) to mozna cos mniejszego dokupic. Szkoda kasy na takie male. Ja wlasnie slyszalam , ze 56 czesto jeat od razu za maly, wiec nie kupowalam go za duzo. Co prawda byl dobry, ale taki na styk, bo corka duza sie urodzila. Nie ponosila dlugo. Dziecku nie powinno byc za ciasno w ubranku, musi miec swobode ruchu, bo inaczej sie zle rozwija

Co do ubioru latem, to roznie to bywa u nas z pogoda. Ale w 30 st. spokojnie sam bodziak z kr.rekawkiem.
Zasada jest taka, ze dotyka sie karku dziecka. Jak jest zimny to trzeba cos wiecej ubrac, jak spocony to rozebrac. Jak cieply i auch- jest ok. Spokojnie, nauczysz sie [emoji5]

Jest jeszcze taka zasada, ze noworodka ubiera sie w jedna warstwe wiecej niz siebie, a niemowlaka juz tak jak siebie.
Ja corke po urodzeniu ubieralam jak siebie, a potem o jedna waestwe mbiej, bo ja jestem straszny zmarzluch, a ona po tatusiu nie [emoji6] Wiec kazdy musi poznac swoje dziecko.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
 
A w co w ogóle ubierać? Najwygodniej to chyba body nie? Bo przyznam, że póki co to nie mam żadnych śpioszków, tylko same body albo z krótkim rękawem albo z długim, 2 pary spodni i jedne półśpiochy do tego 2 koszulki i kompletnie nie wiem co powinnam kupić.
Rodzimy w super porze roku, więc dzieciątka nie będzie trzeba opatulać :) Moje wszystkie znajome mamy mówią, że zakładają dziecku jedną warstwę więcej niż sobie. 2 lata temu kolezanka urodzila w połowie lipca to Piotruś mial na sobie pampersa, czapeczke taką cieniutką, cienkie skarpetki i body i tak go ubierali do połowy sierpnia. Jak załozyli wiecej to zaraz było mu za gorąco
 
Tak ku pokrzepieniu wszystkich panikujacych...od jakiegos czasu wlaczyla mi sie schiza ze z dzieckiem cos nie tak bo cycki przestaly bolec z dnia na dzien zupelnie, bo zadnych objawow juz nie mam, bo dziecko za male na usg itd...wczoraj mialam usg i wszystko ok . Dziecko fika ,serce bije dlugosc ok - ostatnio po prostu zle zmierzyl ...a ja stara i glupia zamiast sie cieszyc ciaza to sie doszukiwalam :D

7u22gzu3fqrpf7u3.png
Typowa ja :D Jak mnie cycki mniej bola to potrafię się w nie uszczypnąć żeby zaczęły boleć :D
 
Ja też nie kupuje ciuszków mniejszych niż 56, mimo że synka urodziłam miesiąc wcześniej ciuszki na 56 cm były Oki, on się urodził 54 cm wiadomo troszkę miał luzu ale lepiej tak
Znowu moja siostra urodziła 2 tyg wcześniej i ciuszki 62 były na styk, mia 3700 i 60dlugi
 
Ola wlasnie sa rozbieznosci w rozmiarowkach. Trzeba trafic.
Rozmiar 50 jest dla wczesniakow, a Ty zamierzasz dotrwac do tetminu [emoji5] Zreszta, ja by co(tfu) to mozna cos mniejszego dokupic. Szkoda kasy na takie male. Ja wlasnie slyszalam , ze 56 czesto jeat od razu za maly, wiec nie kupowalam go za duzo. Co prawda byl dobry, ale taki na styk, bo corka duza sie urodzila. Nie ponosila dlugo. Dziecku nie powinno byc za ciasno w ubranku, musi miec swobode ruchu, bo inaczej sie zle rozwija

Co do ubioru latem, to roznie to bywa u nas z pogoda. Ale w 30 st. spokojnie sam bodziak z kr.rekawkiem.
Zasada jest taka, ze dotyka sie karku dziecka. Jak jest zimny to trzeba cos wiecej ubrac, jak spocony to rozebrac. Jak cieply i auch- jest ok. Spokojnie, nauczysz sie [emoji5]

Jest jeszcze taka zasada, ze noworodka ubiera sie w jedna warstwe wiecej niz siebie, a niemowlaka juz tak jak siebie.
Ja corke po urodzeniu ubieralam jak siebie, a potem o jedna waestwe mbiej, bo ja jestem straszny zmarzluch, a ona po tatusiu nie [emoji6] Wiec kazdy musi poznac swoje dziecko.

0d1yskjoqs9fyz5x.png

mhsvvcqg1m8gostm.png

Aniołek[*]8.08.2017
Dziękuję za wszystkie rady, bardzo się przydadzą :)
 
reklama
Do góry