reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Zebrra czyli niskie cisnienie mozna mieć, ale nie wyskoie???

stresuje się bardzo tym usg...a jka nie ma ciazy, jak dziecko nie rusza się, jak....

strasznie się boje....
 
reklama
Marchewa ani za wysokie, ani za niskie nie jest dobre, ale z dwojga złego wysokie gorsze, bo dziecko nie otrzymuje wystarczająco dużo tlenu... niskie wiąże się z tym, że może być Ci słabo, możesz czuć się cały czas zmęczona, niedospana... w obu przypadkach często boli głowa...

Na USG musi być dobrze, ja też mam obawy i pewni będę je miała do końca ciąży, ale po prostu musi być dobrze!!!
 
Zebra 9 tydzień-jak mnie cieszy każdy dzień, tydzień, niech czas leci szybciutko-zaraz święta, potem styczeń i tak do lipca!!! już chcę urodzić:eek:

idę dzisiaj do nowej lekarki-na 17 godz, zobaczymy co powie....jestem ciekawa:) trzymajcie kciuki oby było dobrze.
buziaki!!!
 
Marika 9 tygodni skończone :) zaczyna się 10-ty :)

Ja też nie mogę już się doczekać, chociaż nie umiem poukładac sobie jak to bedzie... :)

USG też masz dzisiaj, czy samam wizyta?
 
Witam!
ja na ostatniej wizycie mialam cisnienie 80/40 czyli bardzo niskie ale zawsze takie mam ...pan doktor powiedzial lepiej takie niz wysokie bo w ciazy tyo jet problem....a z tego moge byc tylko spiaca i jakies zawroty glowy moga wystapic i wtedy wskazana mala czarna :))
 
iwka31 witamy! gratulacje!!! :tak:

Marchewa wysłałam Ci dziś przepisy :tak:

Mnie złapało przeziębienie - od czwartku boli mnie gardło i mam katar. W piątek byłam u internisty i dał mi zwolnienie na cały tydzień :-) w końcu sobie odpocznę. W pracy ogólne przerażenie ale mam to gdzieś niech sobie radzą beze mnie :) nie mają wyjścia...
Leków żadnych mam nie brać, ew. Paracetamol 250g jak będzie gorączka powyżej 37.6 st. cholinexu tez nie mogę brać (choć do wizyty u lekarza wzięłam 8 tabletek :szok: )
Tylko mleko z miodem i masłem, kanapki z czosnkiem i... czosnek... ale dam radę.

Z moim ciśnieniem też nie za ciekawie... Od prawie roku biorę leki na nadciśnienie, które mi od razu przypasowały - zawsze 120/80. Odkąd jestem w ciąży lekarz musiała mi zmienić leki, w ubiegłą środę miałam Holtera i ciśnienie bardzo wysokie - przewaznie 150/90... a kilka razy podczas pomiarów i 170/100 było... no cóż - jutro idę znowu do lekarza i pewnie będzie kolejna zmiana leków... mam nadzieję, ze po porodze będę mogła wrócić do swojego dawnego leku...
Podobno jak się jest w ciąży to ciśnienie jest niskie...

marika - czy na pewno URL? Chodzi Tobie o HBs czy Anty-HBs?
 
Alkmena a jakie dostałaś leki na ciśnienie? Jak byłam u kariologa to powiedział, że leków, które brałam w pierwszej ciąży (pressocard, fenoterol) już się nie podaje, że w tej chwili jedynym lekiem, który jest polecany dla kobiet w ciąży jest dopegyt (biorę 3 razy 1, ale chyba bedzie trzeba zwiększyć dawkę...)
 
cześc dziewczynki...

trochę mnie nie było, odwiedziłam mamusię troszke jej pomoglam, a to zalożyłam firany, a to zmienilam pościel, niby nic wielkiego a czułam sie tak jakbym przewaliła łopatą parę ton węgla;-) no i ubrałam choinkę, trochę wczesnie ale mama tego nie lubi, więc już stoi nawet ładnie wyszło:zawstydzona/y:, Jak już pisałam w czwartek byłam u lekarza i jako potwierdzenie przesyłam najnowsze zdjęcie mojego Maleństwa, które swoją drogą daje mi się coraz bardziej we znaki, czasami mam wrażenie że wypluję żołądek, nic nie pomaga... :(
 
reklama
Alkmena dziękuję za przepisy, na coś sie skuszę...

Biedronka - czy Ty nie wiesz, że kobieta w ciąży nie powinna wieszac firan? kobieto oszczędzaj się!!!!

na niskie cisnienie dobry jest też sex ;-)


byłam u gin. Wszystko ok, dziecko ma 37 milimetrów i dziś rozpoczęłam 11 tydzień. Czy ono nie jest za wielkie? serce jest, rączki i nózki tez, a głowa ma wielkosc brzucha ;-) Mam zdjęcia, które podaruję tesciom pod choinke, bo rodzicom nie powiem. Kwas foliowy do końca roku, popem witaminy mamavibovit ;-)

jakoś martwię się dalej. Dziś dostałam skierowanie i już zrobiłam badania na test tzw. podwójny, który ma wyeliminowac do minimum zagrożenie: dziecko z wadami genetycznymi. Wierzę, że dziecko jest zdrowe, ale chcę mieć wszytkie badania, by nie zaniedbac czegoklowiek....
 
Do góry