reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Witam lipcoweczki dolanczam do Was ,
na razie termin mam wg @ i wypada na 26 lipca, u lekarza bylam ale musze czekac na ubezpieczenie i wtedy dalszy ciag badan.
Dzidziusia planowalismy ale caly czas nie jestem pewna czy to byl odpowiedni moment:-) bo Marysia jest bardzo absorbujaca.
Czuje sie niezle , nie mam mdlosci ale w pierwszej ciazy tez nie mialam jedynie czasami. Niestety nie mam czasu na odpoczynek jak to przy 9-cio miesiecznym dzieciaczku bywa. Zaczyna wlasnie stawac i jest wszystkiego ciekawa no i te zabki.
W dodatku jeszcze karmie piersia , tzn. wlasciwie Marysia w dzien juz bez cyca wytrzymuje ale spanie wieczorn tylko przy cycu i w nocy tez .Spi w lozeczku i niestety musze 10-cio kilowy klocuszek wyciagac i wkladac , ciezko juz:tak: . No ale przykladam sie do odstawienia juz wkrotce , chociaz lekarz nie jest przeciwny.
Dopadlo mnie przeziebienie i walcze dzielnie mam nadzieje ze przejdzie szybko.

Mariko wszystkiego naj, naj w Dniu Urodzin , samych radosnych, niezpomnianych chwil w okresie oczekiwania na Wasz skarb.

Pozdrawiam
 
reklama
iwka31 witamy w naszym gronie! gratulacje!!!!
Podziwiam cię z tym karmieniem:szok::-D:laugh2:, wiem że to zdrowe dla dziecka ale i ty musisz mieć dużo, dużo cierpliwości:tak:
A młodej nie powinnaś już dźwigać-wiem łatwo się mówi, sama czasem podnoszę moją córcię.:dry:
U mnie wszystko dobrze, tylko nadal z apetytem kiepsko.
pozdrawiam
 
zapytanko 9 tydzień to początek 3 miesiąca tak?-kwas foliowy mam jeszcze brać, wiem, wiem najlepiej lekarz poradzi ale jak myślicie?
 
Marika, wszystkiego najlepszego, zeby Ci bobas zdrowo rósł :-)
Mój rośnie, wczoraj byłam na usg. Ma już 13 mm i serduszko mu pikało, ale widok! Lekarz kazał mi brac tylko kwas foliowy mimo iz żelazo mam niskie - mówi ze za wczesnie na preparaty. Marika, ja na Twoim miejscu spytałabym lekarza.

Boże, czy Wy tez tak tyjecie?? jestem w szoku, to sam początek, a brzuch mam taki jakbym była conajmniej w 4 m-cu i w ogóle nie moge go wciągnąc! ogólnie przytyłam chyba z 3 kilo, jestem przerazona! a wcale nie jem jakichs mega tuczących rzeczy, no folguję sobie bardziej niz zwykle, ale bez przesady! nie podoba mi się :-(
 
czesc mamusie!

MARIKA - Duzo zdrowka i cieprliwosci!!! Kwas foliowy brak koniecznie!
MARCHEWKA - nie bierz lekow na bol glowy! Moj lekarz mi powiedzial, ze glowa boli od niskiego cisnienia (czeste w ciazy) i kazal sie napic kawy (dziala, sprawdzilam).IWKA - masz niezla krzepe, karmic i juz byc w ciazy...podziwiam
Ktos pytal o USG, wiec napisze Wam jakie ja mialam, bo wiem ze byly prawidlowe:6 tydzien 2 dzien (wg USG) - tylko pecherzyk ciazowy i pecherzyk zoltkowy; 9 tydzien 2 dzien (wg USG) dzidzia ma 2,5 cm, tetno, ruchy. Teraz jestem w 12tym tygodniu, wizyte mam w styczniu. Czuje sie strasznie zmeczona, nie mam sily na zakupy (a zawsze potrafilam zasuwac wiele, wiele godzin w szale), ciagle mam mdlosci. Mam nadzieje ze do konca grudnia mdlosci przejda i sily wroca. Brzuch mam jak bania. Przytylam 1-2 kg, chociaz malo jem i nie mam apetytu, lekarz powiedzial, ze mam uwazac, bo wolno mi przytyc 12 w calej ciazy. Musze wiec uwazac. Wszycy u mnie juz wiedza oprocz pracy, tam powiem w styczniu.Pozdrowienia!!!
 
Dzięki dziewczynki za życzenia, i po urodzinach(miałam 15 grudnia) znowu człowiek rok starszy.
miałam nie jechać do marketu ale jednak, szwagierki się zabrały z nami-myślałam że tam umrę było mi gorąco, mąż powiedział że zbladłam i zero krzepy-a zakupy były moją pasją(jak większości kobiet;-))
jeszcze jedno wyzwanie bo przed samymi świętami trzeba pojechać po mięsko i rybki....prezent kupiłam tylko mojej mamie, nic nie było rewelacyjnego:no:
cały czas mam mdłości-obiadów nie jadam wcale-ale wczoraj nadrobiłam zapiekanką wieczorem:zawstydzona/y::szok::-D:laugh2: oj dupsko będzie rosło!
shirley ja też mogę tylko 12 kg przytyć-nie mam nadwagi ale jak byłam w pierwszej ciąży to startowałam z 50 kg, 10 mi zostało-więc teraz startuje z 60 praktycznie i do 72 mogę dobić według obliczeń tu w necie(bmi w ciąży)
a propos tycia 1-3 kg pamiętajcie że więcej płynów(krwi i tp) teraz w was płynie, piersi i macica się powiększają-więc czego chcecie? już to pisałam raz!!!!!:eek:
 
Płyny, macica i cycki swoją drogą, a dupsko że jest wieksze, co gołym okiem widać - swoją. Chyba pójdę do dietetyczki, niech mi powie bo ja już nie wiem co mam jesc, zeby dziecku było dobrze i mi też :-) Wczoraj łaziłam po sklepach i nie było bata żebym się zmieściła w swój normalny rozmiar - 36 w porywach do 34, a teraz 38! heeeeelp :-)
 
witam

obyłam się bez leków, ale ciasnienie mam 70/40. Kawy przed ciążą piłam do 12 dziennie, teraz mnie odrzuca.
jestem w 10 tygodniu i na szczęscie nie przytyłam, choćz mienia się wygląd brzucha. Troszkę sobie cwiczę, nie jem słodyczy, nie piję soków tylko wodę, nie jem smażonego i produktów z duża ilością węgli i wysokim IG.

jutro gin i usg, boje się, czy wszytsko ok. Wyniki badań mam ok, wszystko w normie.
 
reklama
Witam się Dziewczynki!
Marika kwas foliowy bierze się do końca trzeciego miesiąca z tego co wiem, ale najlepiej zapytaj lekarza...
Marchewa to ja mam problem odwrotny do Twojego, ciśnienie bez leków jakieś 170/115, na lekach udaje się zejśc do 140/100, ale to i tak za dużo...boję się, żeby nie skończyło się tak jak w pierwszej ciąży (6 mcy w szpitalu, zatrucie ciążowe, na koniec rzucawka...) Trzymam kciuki za dzisiejsze USG!!! Koniecznie napisz jak maluszek :)

Ja mam wizytę u gina i kardiologa w piątek... zobaczymy jak tam fasoleczka urosła :)

Miłego dnia Dziewczynki!
 
Do góry