reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

hej musze sie przyznac ze wstalam dzisiaj dopiero o 12 ,sloneczko daje po oczach ! dzwonil maz bedzie po 18! to wyciagne go na spacerek:::))))
 
reklama
Capri ilość żelaza wystarczająca:tak: no ja biorę 80mg ale do tego witaminy feminatal a tam też jest w tym żelazo.A ty bierzesz plus to żelazo jakieś witaminy?
Kiedyś tu ktoś pisał że żelazo trzeba brać miesiąc-dwa aby były efekty-a do tego tak jak piszesz mięso,ryby sok z buraków(akurat nie wiedziałam że też ma żelazo:) )
" Nie zapominaj też o roślinach strączkowych, które są bardzo dobrym źródłem białka, a ponadto są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz żelazo. Jednak ze względu na swoje silne właściwości wiatropędne powinnaś spożywać ich mniej niż innych warzyw."-(to akurat z netu skopiowałam)
 
no zaległości nadrobione :-)
marika - no słoń z Ciebie taki, ze szkoda pisać ... no comment :wściekła/y:
ja ważę już 65kg, czyli mam 7,5 na plusie, ale nie uważam się za słonia, bo co ma powiedzieć moja koleżanka, która ma już np. 15kg na plusie albo więcej ? Bez przesady :dry:
Nie ubieram się w worki itp., bo rzeczywiście można się poczuć tragicznie, chodzę i dość dopasowanych rzeczach, mam 2 szt. spodni dresowych, ale takich w których się normalnie wygląda choć siedzę/leżę sama w domku to wolę wyglądać i lepiej się czuć.

mila - skonsultuj się z ortopedą w spr tego zzo

Anna - pozdrowionka dla mamusi ;-)

jazztina - cieszę się że jest ok, a czopki też mi mama kupiła w aptece - glicerynkowe (ale przez Harysia to ostatnio nie mam problemów z zatwardz.:-p)

Grubelek - spoko takie przeczucia, że dzidzia się pcha na dół to ja też zawsze mam przed wizytą, a ginka się śmieje ze mnie i mówi że to nie tak szybko kochana ;-)

capri - mi nic nie kazała brać a te wyniki mówi, że mogą być, ale ona wczoraj wyglądała nie za bardzo jakaś zmęczona była wiec może jednak?
a magnez mam 500 x 5 dziennie. blee Feminatal biorę prawie codziennie, a to co Ty masz tzn. sorbifer to na receptę? na żelazo?

marika - a jaką masz hemoglobinę? może ja też powinnam coś brać dodatkowo?

Alkmena - też bym chciała takie usg, ale za daleko trochę, dużą masz dzidzię, super:laugh2:

A jeszcze mi gin, nie kazala robić testu obc glukozą :confused: Mówi, ze przy moim niskim ciśn. , wynikach i wyglądzie to bez sensu jest robić to badanie, bo ja nie mam cukrzycy :baffled::eek::confused: że szkoda kasy i mam odpoczywać zamiast łazić po labolatoriach...
 
wiecie co właśnie wyczytałam w necie ciekawostkę:
Z mięs najmniej wartościowym wydaje się być drób. Nie ze względu na szkodliwość samego mięsa, ale na dużą ilość hormonów podawanych kurczętom w czasie hodowli.

buuu a ja jadam głównie mięso z indyka czy kurczaka...bo najlepiej mi smakuje.


i ważne to:
Witaminy i mikroelementy, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę, to: kwas foliowy, żelazo, cynk, wapń i magnez.

łe z resztą macie link-kto ma chwilę i kogo interesuje niech poczyta-myślę że to ciekawe, chociaż czasem myślimy że wszystko wiemy:-p

artykuł: Dieta przyszłej mamy :: autor: Nina Jakubik
 
hemoglobinę mam 11.3 (norma to12.0-18.0)tragicznie mało to nie jest ale widocznie za mało no co!:) wiadomo że dziecko zżera z nas to żelazo ale mimo wszystko powinnyśmy je na bieżąco dostarczać a czasami organizm co tu ukrywać nie wyrabia..
Chyba tu już pisałam moja szwagierka była oddać krew i miała 12.coś tego żelaza to nie wzięli bo stwierdzili że ta norma jest na granicy...i też musiała brać żelazo.

natila dziękuje w imieniu Oli:)

Pastela glukozę każda kobieta w ciąży powinna robić bo cukrzyca jest też taka ukryta..możesz się świetnie czuć i wyglądać...ja bym zrobiła dla pewności nawet sama i sobie sprawdziła wynik..
 
Witam w ten piękny dzionek :tak:
Ja niestety znowu samolubnie,mam z tą ciążą jakieś problemy i dlatego nie jestem wogóle na bieżąco z tym co pisałyście no i ogólnie siedzę mało na kompie.
Po świętach miałam lepszy humor po tym zębie więc na pocieszenie kupiłam sobie złote butki :tak: :-) :-D ale następnego dnia mnie chyba pokarało i od rana się zaczęło :-( wymioty,biegunka i do tego ten okropny ból brzucha :szok: Zdcychałam prawie cały dzień,dzwoniłam do lekarza powiedział że jeżeli nie minie to mam do niego przyjechać,no więc o 17 już u niego byłam,myślałam że urodzę tak strasznie się bałam.Na fotelu stwierdził ze nie podoba mu się moje pH pobrał jeszcze wymaz,na USG widać było piękną szyjkę która wogóle się nie skraca-a więc jednak nie rodzę-ulga,a i widziałam tylko nóżkę dziecka więcej mi nie pokazał bo stwierdził ze skoro cały dzień kopie to wszystko z nią ok.Powiedział że może to być od antybiotyku który dostałam na zęba,może jakaś infekcja-ale to stwierdzi po badaniach albo sączą mi się wody płodowe :szok: choć ta opcja jest najmniej prawdopodobna :szok: :wściekła/y:
Byłam na badaniach min. na próbach wątrobowych no i tych wyników najbardziej się boję,bo z tego co wyczytałam w necie .................. nawet niechce mi się pisać :no: Trzymajcie kciuki aby wyniki były w normie:tak: napiszę jak już je poznam
Papa
 
reklama
Do góry