reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

UFFF.. juz umylam lazienke i kibelek, poscieralam kurze, a teraz czekam na "tani prad" od 13 zeby odkurzac i prasowac..
poza tym zauwazylam, ze wsadzone z nasion berberysy zaczynaja rosnac!!!!!!!!!
tak sie podniecilam ze posadzilam kolejne 30 nasion ;-) :laugh2: :-D

marika zuzyte skarpety do snu - zasnac, owszem - pomoga, ale mozna sie juz nie obudzic :-p
a do rodzajow skarpet dokladam takie z wywietrznikami :tak:

Pastelka fajnie ze wszystko w porzadku i piesio tez oki! no i zaczynasz sie nam ruszac - hurrraaa:)) jeszcze przegonisz mnie i Asie w magisterce!

jesli chodzi o porod przedwczesny to czytalam gdzies (zagraniczna strona), ze jakbysmy teraz urodzily (26-27 tydz) to dzidzia ma 70% na przezycie i ze wszystko bedzie normalnie rozwojowo, jezeli porod nastapilby w szpitalu.
no chyba ze to nie dotyczy polskich realiow... ale lekarzy mamy badz co badz niezlych..

a bol przy porodzie? CO TAM ;)
pamietacie, co mi powiedzial lekarz? "to nie bol, to satysfakcja" ;)
 
reklama
Witam :-)

zacznę od tego, ze byłam wczoraj na USG 4D :) I Bardzo chciałabym polecić wszystkim warszawiankom i dziewczynom z okolicy to "Centrum Diagnostyki Prenatalnej" www.cerdent.medserwis.pl

Pierwszy raz w życiu byłam na tak dokładnym USG!!!:szok: Nie wiem, może tak jest wszędzie ale ja zawsze miałam takie USG na 5min. "na odczep się" - nawet połówkowe takie było. Całość kosztowała 200zł, badanie trwało ponad 25 min. z całości mam zapis na DVD oraz 17 zdjęć :szok: :happy:, robiła je doktor Jaczyńska (bardzo miła i sympatyczna kobieta), wymierzyła wszystko co się tylko dało, wszystko po kolei wytłumaczyła, na bieżąco pokazywała co bada i co mierzy... no jestem w szoku, nawet mój mąż mówił, ze warto było... maluszek początkowo zakrywał część twarzy ręką, potem doktor kazała przekręcić mi się na prawy bok i mały ukazał się z profilu, potem powrót na plecy i w końcu twarz w całej okazałości :-)

Najważniejsze pomiary:
waga 1100g - 27w5d
stopa - 54mm
tętno - 145
BDP - 7.19

zdjęcia są na lipcowej galerii ale umieszczę je jeszcze tutaj :D
 
Capri ja też mam mało żelaza i mi przepisała lekarka tardyferon fol to jest 80 mg żelaza i 0.35g kwasu foliowego i muszę to brać 2 razy dziennie. i do tego mam jeszcze aspargin czyli magnez i potas(ale to podejrzewam przez te skurcze łydek bo jej mówiłam) no i do tego biorę feminatal n mój mąż mnie wyzywa bo mówi że jem byle co potem muszę chemię łykać..ech

Grubelku majówki rodzą? matko:szok: chociaż ja przyznam że mam termin na 18 lipca to nic by się nie stało jak bym urodziła pod koniec czerwca-2-3 tyg wcześniej:baffled:
 
Alkmena, fotki przeurocze :)) Ja usg zawsze mam długie, nigdy nie trwało pięciu minut (poza usg u przypadkowego gina w szpitalu, kiedy źle się czułam) i zawsze mam nagranie z usg :) Świetna pamiątka :))

Magdalenka, mi gin mówił, ze jego szpitalu najmniejsze dziecko jakie uratowali miało 23 tyg 6 dni. Teraz już szanse na przeżycie wczesniaków sa coraz większe.
 
ale lekarzy mamy badz co badz niezlych..

zgadzam się ale strasznych nygusów patrzących na kieszeń-portfel pacjentów:(

Alkmena dzidzia śliczna:) super że jesteś zadowolona i wszystko ok;-)

ten stanik co pokazałyście drogi-jak na stanik do karmienia ja dałam chyba 12 zł normalnie to kosztuje coś koło 20 zł, a tu jeszcze za przesyłkę płacicie-a ja mam też taki bawełniany, wygodny..
 
Marika, sprawdziłam ile ten sorbifer ma żelaza. Jedna tabl zawiera 100 mg żelaza. Może za mało tego mi dr przepisał??? Mam nadzieję ze pomoże. Do tego dobrze by było, gdybym wypijała szklanke soku z buraków dziennie (Hortex taki robi z sokiem jabłkowym, jadła więcej pietruszki, czerwonego mięsa, itp). Zastosuję sie do tego i zobaczymy.

Stanik, to taki przypadkowy na allegro znalazłam. Nie orientuje sie w cenach, bo jeszcze nie kupowałam. Ale zamierzam niedługo podobny sobie sprawić.
 
reklama
Capri, Marika, mi lekarz powiedział, że jednak najwięcej (jeśli chodzi o pokarmy) żelaza to ma czerwone mięso. Warzyw podobno trzeba zjeść parę kilo, żeby uzyskać ten sam efekt.
Marika, a aspargin to ja kupuję mojemu kulturyście ;)
 
Do góry