reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Ankami - bo się posikam ze śmiechu :-D :-D :-D . To znaczy przykro mi z powodu chomika, ale rozbroił mnie ten "wybuch".
Mój kolega kiedyś usiadł na chomiku i ten biedny (chomik, nie kolega) umarł śmiercią tragiczną, rozgnieciony przez tłusty tyłek. Aż mu oczka na wierzch wyszły :surprised:
 
reklama
Mila - a jak podleczyć anemię? Zażywam codzinnie Feminal, więc witaminki jakie takie biorę. Co byś jeszcze radziła? Może zacznę pić Bobo Fruty? Chyba mają jakieś witaminki?
Anna, pisałam Ci o tym bodaj wczoraj - jeśli wyniki czerwonych krwinek, hemoglobiny i hematokrytu spadają, trzeba włączyć żelazo (witaminy nie mają tu nic do rzeczy). Im prędzej, tym lepiej, bo podobno zaczyna ono działać dopiero po jakichś 2 miesiącach brania. Mam ten sam problem. Pytałam lekarza, czy mam coś zmienić w diecie. Odpowiedział, że aby zapewnić organizmowi tyle żelaza, ile zawiera jedna tabletka, musiałabym zjeść wagon wołowiny (!). Biorę więc Sorbifer Durules - ponoć najlepsze żelazo w tabletkach dla kobiet w ciąży, bo uwalniające się stopniowo.
Nie lekceważ tego, bo nieleczona anemia jest groźna i dla mamy, i dla dziecka. Najlepiej pogadaj o włączeniu żelaza ze swoim lekarzem.
 
Mój kolega kiedyś usiadł na chomiku i ten biedny (chomik, nie kolega) umarł śmiercią tragiczną, rozgnieciony przez tłusty tyłek. Aż mu oczka na wierzch wyszły :surprised:

O jacie, to chomik nie mógł ugryźć swego kata czy coś? Dupa nie chomik - nie bronił się :( Ale swoją drogą Twój kolega naprawdę musiał mieć tłusty tyłek, że nic nie poczuł (to lepsza próba niż ziarnko grochu ;-))
 
Dziewczyny przestańcie z tymi chomikami bo mi przykro i ..... śmiać się chce :)zawstydzona/y: wybuchy i oczka....) ja swoje chomiki ugotowałam :zawstydzona/y: zostawiłam je latem na balkonie na słońcu... tzn na poczatku był cień ale potem słoneczko sie przemieściło i po chomikach.... :-(

Mila ja tez biorę żelazo Tardyferon i tez uwalnia sie stopniowo...
 
Natila, dzidziuś, jak każdy człowiek, ma różne etapy aktywności. Niepokoić mogłabyś się, nie czując dłużej ruchów w 8. miesiącu. Na razie naprawdę nie powinnaś się martwić.
 
Dziewczyny to te chomiki bywają biedne! Aż żal zwierzątek!
Ja ostatnio byłam w sklepie zoologicznym i widziałam taką nieprzyjemną sytuację, jak pan sprzedawca wrzucił to terrarium z wężem co prawda nie choimka, ale nowo narodzoną myszkę, która miała być obiadem dla tego węża. Ale mi było przykro :oo2:
 
reklama
Grubelku, to my tu sobie nie możemy spokojnie porozmawiać o koteczkach z rusztu, a Ty okazujesz się amatorką prażonych chomików :-D:biggrin2::surprised::evil:

Natila, ja też tak mam, że czasami prawie cały dzień nie czuję ruchów (może po prostu dziecko jeszcze ma właśnie sporo miejsca i nie każdy ruch czuć). Ale często jest tak, że pół dnia w ogóle nie interesuję się, czy coś się rusza, nie zwracam na to uwagi i może jakoś tak bezwolnie nie rejestuję kopnięć.
 
Do góry