reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Jezeli chodzi o fabrowanie to nie jest ono zakazane jednak trzeba uwazac aby farba nie zawierała ołowiu, zalecane sa farby z atestami i wyłacznie łagodne preparaty np ziołowe. Kazdy dobry fryzjer zaleci cos łagodnego. Ja farbowałam włosy i farbuje sama w domu uzywam farb firmy Schwarzkopf. Tak samo jest z tipsami :akrylowe zbyt duzo związków chemicznych i smierdza przy zakładamiu a tipsy zelowe nie maja wpływu na organizm.
 
reklama
O, i wszystko jasne, dziekujemy goska, wynika z tego ze pewnie wiekszosc "markowych" farb sie nadaje, bo mają atesty, tak? czyli popularne firmy typu L'oreal itd.?
 
hej

Martwi mnie ta Paula co z nią? ktoś wie? na gg jest niedostępna:(
Dzisiaj zrobiłam sobie zdrowy obiadek zupa z własnych warzywek z groszkiem i rybka z duszoną cebulką-a propos niejedzenia mięsa to ja je jem ale w małych ilościach,bo ma dużo żelaza a brak żelaza=anemia więc dziewczyny chociaż małe ilości są wskazane
 
Ostatnia edycja:
O, to moze Marika mi doradzisz, bo ja mięsa nie jem juz długo, a poza tym zdrowo się odżywiam, duzo warzyw, ciemne pieczywo, nie jem w ogóle tłustych rzeczy, gotowanie na oliwie, nie piję napojów gazowanych itp. Braki żelaza i cynku nadrabiam czasem sztucznie, tabletkami (jak mam gorsze wyniki). Wolałabym nie jeść mięsa, ale jesli to konieczne to się zmuszę. fuj :-( A moze same ryby by wystarczyły? rybę jeszcze od biedy skonsumuję, choć niechętnie
 
czesc Wszystkim
Dołaczam do was, lipcowych mam;) i zycze szczescia i radosci z czasu w ktorym rpzygotowujemy sie do macierzyństwa, szczegolnie te z nas ktore beda mialy pierwsze dziecko. Mam nadzieje zobaczyc swojego małego Żuczka (oczywiscie płci jeszcze nie znam,ale chlopiec czy dziewczyna beda tak samo przez nas kochani) w połowie lipca.
Tymczasem szczescie bycia w stanie blogosławionym zaburzone jest ciałymi nudnościami, zawrotami glowy i dusznosciami. generalnie stan obezwladnienia i spadek cisnienia tak wielki ze odbiera sily witalne. Ale mam nadzieje ze to tylko przejsciowe i kazdy dzien bedzie juz latwiejszy.....ach...
 
Znalazłam jeszcze na bocianie:
farbowanie nie stanowi zagrozenia dla dziecka (dr agnieszka kruk-powolny (dziecko nr 4 kwiecien 2003)). chemia ze srodkow koloryzujacych lub plynow do ondulacji nie przenika do krwioobiegu. nalezy jedynie zwrocic uwage na to, ze zmieniony pod wplywem ciazy wlos moze szybciej zareagowac na sroek chemiczny (szybciej sie zafarbuje, szybciej skreci).
przed wizyta u fryzjera warto zastanowic sie czy zmiana koloru jest pozadana. nie ma nic gorszego niz ciezarna, ktora pofarbuje wlosy a pozniej stresuje sie ze to zaszkodzi dziecku. jesli wiec wolisz zachowac wyjatkowa ostroznosc - lepiej nie farbuj wlosow lub stosuj srodnki naturalna (chna, basma)
 
wiam Was WSzystkie mo je duszki,
Sylka, witaj wśród przyszłych mamuś :-)
Słyszałam ze mdłości przechodzą, u mnie jednak nasilają sie z każdym dniem, dziś musiałam sie urwac z pracy wcześniej, bo nie dałam już rady :sick:
teraz sobie leżę, odpoczywam, ciągle mnie mdli...

Słuchajcie, a co z bólem podbrzusza?! czy to normalne ze mnie boli brzusio? czytałam ze może występować "tępy ból", za cholerę nie mogę pojąć co autor miał na myśli mówiąc tępy ;-)

mój lekarz nie skierował mnie na badania beta... skoro większość z was je ma może i ja powinnam zrobić, pogadam z nim jutro przy okazji kolejnej wizyty.

pozdrowionka dla wszystkich.
 
Sylka2007 witaj!;-)
Bazylia twoje odżywianie jest godne pochwały!!!!!:tak::laugh2:naprawdę! bravo!
Co do mięsa owszem można je "zamieniać" innymi produktami ale mimo wszystko mięso to mięso a tabletki to jak wiadomo suplementy diety i nigdy nie zastąpią w 100% naturalnych witamin, które znajdują się w naturalnych produktach. Są wegetarianie ale oni to co innego......temat rzeka jak to się mówi...wegetarianie spożywają dużo soi która ma także dużo żelaza a dwa codziennie owoce,warzywa brokuły,brukselki-nie ukrywam że zimą te warzywa są dość drogie i trzeba mieć naprawdę kasę aby być "zdrowo-odżywiającym się wegetarianinem" więc powiem tak jak naprawdę nie przepadasz za mięsem to jedz je chociaż 2 razy w tyg nie wiem gotowane lub smażone udko.pierś jakaś chuda szynka z indyka na to ser albo pomidorek(a co!),postaraj się chociaż odrobinkę.jeśli nie chcesz wcale jeść mięsa najlepiej skonsultuj się z dietetykiem bo w tym okresie byś raczej musiała ułożyć sobie jadłospis bez mięsa- produkty zastępcze......,a co do ryb..rybki mają tłuszczyk który jest łatwo przyswajalny przez nasz organizm! rybki jedz śmiało....ale pamiętaj musisz jeść mięso teraz twój organizm tego potrzebuje chociaż troszkę! ja nie przepadam za mlekiem a wmuszam jedną szkl dziennie odkąd wiem że jestem w ciązy,wiem że ser żółty czy jogurty mogą zastąpić mleko
 
Ostatnia edycja:
Marika, dzieki, ja jem bardzo duzo produktów sojowych, parówki, kotlety itp. :-) Masz rację, bede się musiała poradzic dietetyka w sprawie ciąży, a zresztą kto wie, moze pewnego dnia obudzę się spragniona udka albo krwistego befsztyka! ;-)
Mnie bolą piersi, a właściwie sutki, powiększyły się bardzo i mają inny kształt. Bólu nie czuję, chociaż w nocy jak się znienacka przewrócę na drugi bok, to tak jakby mnie przeszywa taki lekki ból.
A wy dziewczyny? piszcie wszystkie o swoich objawach zebysmy wiedziały ze to normalne, jak poczujemy cos podobnego!
 
reklama
tak naprawde to juz nie mogę sie doczekac kiedy zobaczę swoj powiększony brzuszek:happy:
co do dodatkowych objawów, to ku mojej radości powiększyły mi sie piersi, bolą trochę, tak jak u bazyli powiększyły sie sutki... mają taki dziwny kształt i nie powiem zeby mi sie podobały:zawstydzona/y:
Byłam w weekend u rodziców, powiadomiłam ich o wnuku;-)
tato z radości obdzwonił rodzinę w całej Polsce :-p
Ogólnie chyba są zadowoleni.

A jak Wasze rodzinki? już wiedzą?
 
Do góry