reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2007 :))

Zaplaciłam tyle w novum, bo tylko tam wyniki są tak szybko... (po godzinie), ale jak porównywałam z innymi prywatnymi klinikami w wwa to ceny podobne.. A skąd jestes Capri jesli moge spytac? bo byc moze to kwestia miasta, wiadomo ze w wwa najdrozej :-( Capri, czy luteine bierzesz profilaktycznie, na wszelki wypadek, czy miałas do tego jakies wskazania? ciekawa jestem czy mój dr tez mi ją przepisze. Co do badań, swięte słowa, nie zaszkodzą, a po co zyć w nieswiadomosci, jesli coś miałoby byc nie tak i mozna szybciej zareagowac? lecę po wyniki :-)
 
reklama
bazylia, ja jestem z troszkę mniejszego miasta i badania robię zwykle w prywatnym laboratorium. Najtaniej jest w szpitalach, robią bez problemu, tylko trzeba powiedzieć, że chcesz odpłatnie je zrobić, bo nie masz skierowania. A luteine biorę profilaktycznie, bo jakis szczególnych wskazań nie miałam, ale dobrze się stało, ze ją biorę, bo mój progesteron nie jest imponujący. Trzymam kciuki za twoje wyniki!!!
 
No juz, wyniki chyba ok. Beta wzrosła przez 2 dni z 215 do 514 :-)
A progesteron mam 178 (normy sa w 1 trymestrze 35,7 - 286,2) - czy to imponujacy progesteron czy raczej nie?
 
Capri, zerknełam wstecz na Twoje wyniki bety i sie zaniepokoiłam, w 34 dc miałas juz 3 445?? a ja w 33 dc - 514 :-( Niby z normami sie zgadza, ale czy to nie za mało??!!
 
bazylia, wyniki są super!!! :D Nie ważna jest sama wartość bety, ale jej przyrost, a u ciebie jest wzorcowy :) Brawo! Progesteron też piekny :D U mnie po 8 tabl luteiny na dobe ok 50 ng/ml.
 
Dzieki wielkie za pomoc, uff! niepotrzebnie panikuję, wiem, ale to silniejsze ode mnie. Pozdrawiam wszystkie Lipcóweczki
 
Czy może któraś z bardziej doświadczonych mamuś powiedzieć, jak to naprawdę jest z tym farbowaniem wlasów we wczesnej ciąży?? Można czy nie??? Słyszałam opinie, że:
a) można;
b) można ale po 12 tc, kiedy zakończy się organogeneza;
c) nie można w ogóle, bo związki chemiczne zawarte w farbach przedostaja się przez skórę do krwioobiegu i szkodzą maluszkowi.
Jak jest naprawdę?? Czy baleyage też nie można? Przecież tutaj farba nie dotyka skóry głowy... Poradźcie coś, bo mam takie straszne odrosty, a najzwyczjniej boję sie zaszkodzić kruszynce...
 
Bazylia serduszko bijace iwdac 7-8 tydzien. Poprzez zwykle badanie tez mozna potwierdzixc ciaze, a nawet jej tydzien, poprzez obmacanie powiekszonej macicy, zobaczenie koloru szyjki( wiecej na ten temat bylo kilka stron wczesniej).
Capri - ja nie farbowalam, zreszta nigdy nie farbowalam albo z raz:-) Slyszalam, ze nie wolno,ale czy na bank to nie wiem??Moze w pierwszym trymestrze tylko, hmm, to nie pomoglam:zawstydzona/y: ;-)
 
Lila, dzieki.
Capri, moze po prostu spytaj lekarza? opinie są podzielone, kiedys na jakims forum czytałam wypowiedz eksperta, ze lepiej poczekac, ale z drugiej strony dziwne to trochę zeby związki chemiczne z farby przedostawały się do krwobiegu?! czy mieszek włosowy ma połączenie z żyłami?? najwyrazniej brak mi podstawowej wiedzy na temat anatomii. Ja w kazdym razie farbowalam włosy (bo juz siwieję, zgroza!) 2 tygodnie temu, jak jeszcze nie wiedziałam o maluszku i nic juz na to nie poradzę!
 
reklama
Aha, Capri, ja miałam mierzony progesteron w jednostkach nmol/L wiec moze dlatego nasze wartosci sie tak różnią. Pozdrawiam
 
Do góry